Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Biskota per bebe
A ben ti jipet bebes 6 mujshe biskota (pllazma) me qumesht? Desha te sigurohem mos po kete probleme me bark?
BesaDiar (6 vite më parë)
(6 vite më parë)
6muaj+
Jeta . (6 vite më parë)
Blerta ka biskota te hipp dhe biskota te nestle, keto i gjen neper barnatore, mire eshte te shenosh ku jeton sepse ne maqedoni shiten ne barnatore keto ne austri shiten neper drugstore.kurse neper markete te ndryshme ne maqedoni ka dhe biskota tjera qe jan poashtu per femije emrin nuk ua dij por do kerkosh tek biskotat dhe do shohesh nje femij eshte ne paketim jan me ngjyre hiri dhe me te kalter kaq mbaj ment sepse kam bler kur kam qen ne pushim ne mk.
(6 vite më parë)
Blerta une me poshte e kam qit linkun e biskotave, jane 6+
Blerta Aliu (6 vite më parë)
si quhennn keto biskota qe jane per foshnje? dhe ku mubd ti gjej?
Blerta Aliu (6 vite më parë)
si quhennn keto biskota qe jane per foshnje? dhe ku mubd ti gjej?
Maja B (6 vite më parë)
besa lexoje ket artikull qe ta postova me posht se qka permbajn keksat pllazma.
(6 vite më parë)
Une qeto i kam perdor 1-2 here ne jave http://www.nestlebaby.com/ch-de/baby_nutrition/products/product_detail.htm?stage=-1&r=395&pci=5, tjerave dite oriz, grize, drithera me fruta, pa fruta, miser...e se di me as vet, vetem te gjtiha llojet cka kane qene prej nestle ia kam blere, dhe ia kam jap. Orizin mundesh me ia kombinu me perime, ose nese don me ia embelsu ia embelson me banane, nese num i pelqen, poashtu edhe grizen :-)
(6 vite më parë)
Une sa kam lexu Plazmat kinse dolen kancerogjene. Kur i jep biskota, blej nga nestle, jane prej dirthrave te ndryshem dhe kane permbjajtje hekuri dhe te shume mineraleve e vitaminave te ndryshme, gjithashtu duhet pergaditur me qumesht formula, se paku deri ne moshen 9 muajshe, ose i blen qe e kane qumeshtin formula brenda.
Jeta . (6 vite më parë)
Biskotat sic te ka thene dhe serina ka te pregaditura ne perberje vetem per foshnje, dhe ato mundesh ti blesh edhe neper supermarkete te nje marke tjeter,por provo dhe ne barnatore besoj qe i kan biskotat per foshnja te hipp, rekomandohen nga mosha 8 muajshe, kurse pllzmat nuk preferohen sepse jan me perberje mjali dhe mjali eshte nuk preferohet deri ne moshen 1 vjecare.
Serina Sh (6 vite më parë)
besadiar ktu ne gjermani ka biskota te gatshme te shtypura te hippit e duhet me i pergatit me uje ato perdoren taman prej 6 muje te pershendes

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?