Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Lindja normale


Pershendetja nena... jam ne muajin e 9, desha t`ju pyes, a eshte veshtire me lind normal, shume po frikesohem, i kam 20 vjet a ndikon diçka qe jom e re?... pres pergjigjen, faleminderit.

Valmira (3 vite më parë)

Shto Koment

 • Nida09 (3 vite më parë)
  Pershendetje Valmira. Une e kam lind bebin me 31 mars. Jam 22 vjec. Isha shume e frikesuar perpara si ti, por te siguroj qe kur te kesh beben ne dore cdo gje harrohet. Nuk ka me mire se nje lindje normale, je me e fuqishme pastaj dhe me e forte per bebushin tend. Zoti te ndihmofte dhe shpresoj qe cdo gje te shkoje mire edhe me nje bebe te shendetshme se ajo eshte me rendesi.
 • Dita (3 vite më parë)
  Tung Valmira, te uroj lindje shume te rehatshme sa i perket qe je e re mendoj se ma mire e ke bile te deshiroj lindje normale se ska ma mire, une kam lind djalin me lindje normale, super eshte, kam pas dhimbje por harrohen te rekomandoj te jesh e pushume e qete, te ndihmon kjo shume forca per me shty gjate lindjes, klm tung.
 • Valmira (3 vite më parë)
  Faleminderit shume... mu me ka thene mjeku qe e kam vajze, menxi pres te linde.
 • Edona (3 vite më parë)
  Pershendetje Valmira, lindja normale eshte me e preferushme se sa lindja cezariane, per shendetin e nenes, keshtu edhe mjeket rekomandojne. Une kam lind ne menyre normale djalin, ka qene lindja e pare, jam frikesuar pak, po gjithçka do te shkoje mire, me besim te zoti. Ishalla ki lindje me kollajllak edhe nje femije te shendetshem.

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.