Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Djersitja e femijeve


Pershendetje nena uroj te jeni mire ju dhe bebet tuaja.kam nje hall te madh e kam vajzen 15 muajshe dhe shume po me djersitet.nuk e mbaj veshun me shum roba e veshi leht aq shume djersitet sa qe naten me duhet t'ja nderoj robat 2-3 her.nga djersitja shpesh her po me ftohet ka pastaj koll hund te zena.ju lutem me ndihmoni a djersiten edhe femit e juaj kaq shume.

Resmije Haliti (2 vite më parë)

Shto Koment

 • Kosovare 1 (2 vite më parë)
  Nuk eshte mire djersitja e femijeve e sidomos ne permasa te mdha,andaj te keshilloj te konsultohesh me mjekun e saj pediater dhe te shikoj arsyet e djersitjes,nje nder to eshte edhe problemi me eshtrat e bute...Mjeku mund te sygjeroj te ja vazhdosh ende pikat e eshtarve...
 • Resmije Haliti (2 vite më parë)
  ju falemenderoj gjithave per pergjigjet tuaja.e kam konsultu ket problem edhe me pediatrin gjithcka me ka then se e ka ne rregull vec pak gjakun e ka te dobet me tha se ndoshta nga ajo e ka po un po shqetsohem shum tan naten po ri zgjuar qe me duhet ta nderoj robat mos po ftohet po frigohem
 • (2 vite më parë)
  REsmije, bonja nje pasyqre te gjakut femijes, po nese e ki ne gji edhe pin naten gji, ndoshta per kete po te djersite
 • Tina R (2 vite më parë)
  Prsh Resmijedhe une kam djalin 11 muajsh, ama nuk me djersitet sidomos jo naten, e veshi me nje benkice me krah te gjate dhe pizhame poshte dhe ndohnjeher kur ehste me ftoht i veshi dhe qorape,dhe e mbuloj me nje mbulese jo shum te trashe, me qense nuk rrin mbuluar naten por kohe pas kohe qohna edhe e kqyri e mbuloj prap,per problemin tend ndoshta kish qene mire te konsultohesh edhe me pediatrin mos djersitja eshte pasoje e diqka tjeter, spo dua te te shqetesoj ama per ta hequr marakun,gjitha te mirat per juve.
 • Vali P. (2 vite më parë)
  Pershendetje,Resmije edhe une e kam vajzen 16 muajshe,edhe ajo po djersitet nganjehere naten,po kjo eshte koha me e keqe,se me lan holl po tutem mos po ftohet,e me mbulu po djersitet,ne hall kam ra edhe une. Mbetesh e pershendetur e dashur.

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.