Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

A eshte normale gjakderdhja gjate marredhenieve pas lindjes normale?

Me falni nena desha tju pyes neser bej kater jave qe kam lind kur i bana qat dite tre jave pata marredhanje seksuale me burre dhe mu leshu pak gjakderdhja qat nate apet pram kur pata apet qashtu, une kam lind normal pa premje pa kurgjo a eshte normale kjo me tregoni?

(6 vite më parë)
Hida H B (6 vite më parë)
Pershendetje Normal qe do kesh gjakderdhje para 42 dite nuk guxon te kesh mardhenje, subhanallah me fal !po nese je besimiit musliman eshte dash ta dish kete( Zoti ska lan keq asgje) , gjithe te mirat.
(6 vite më parë)
Po dije edhe mu ashtu si ty pas mardhanjes me pik uj me gjak hmm njejt kokmi hahaha
******* * (6 vite më parë)
Po kam ba kontroll mka thene mire gjinekologja po une pe sho se dicka ne regull seshte
(6 vite më parë)
vetum mas i i ke bo katter muj eshte mir me bo kontroolll.
(6 vite më parë)
Vallaha oj dija spo dij une qka te them ..:s:
******* * (6 vite më parë)
Shqiponja une kam 4 muaj qe kam lind dhe pas mardhenieve gjithnje pikohem me gjak por dicka si uje me ngjyre te kuqe. A te ndodh ty keshtu? Nena te dashura nese dini dicka rreth kesaj me thoni ju lutem sepse kam dashur te parashtroj dhe une kere pyetje por tash po shfrytzoj rastin me pyetjen e shqiponjes.
Renata Rena (6 vite më parë)
Nena deshiroj t\'ju pyes diqka rreth menstruacioneve.Kam 3 muaj e gjysme qe kam lindur vajzen.Periodat me kan ardhur dy here deri me tani edhe pse e kam vajzen ne gji,por qe dy jave jam e shqetsuar se me jan vonu.Kam bere testin dhe nuk jam shtatzen.A eshte normale ky qrregullim i periodave pas lindjes?Shpresoj te me ndihmoj ndokush.......
Riola ... (6 vite më parë)
oj shqiponj e burrit tim sju priste po vallaj kur e kam pa vetin me pasqyr nga posht kam thon oj non skam me u bo kurr sic kam qen e per zotin nuk me shkojke menja per ate pune per 100 vjet...pas dy mujesh jam kthy 90% ne gjendjen e meparshme e masanej thash hajt spo e lej mo burrin that hahahahaha
Yllka Sopjani (6 vite më parë)
shqiponja lehonia zgjate 40 dite e ti duhet me prite edhe pak e mandej me pas mardhanje,mundet me 1 here mas lehonise me te ardhe mestracionet ama munden edhe me tu vonu ,mu per veti si e kom kry lehonin me 1 here mas 1 jave mkan ardh mestracionet keshtu qe prit pak ose konsulltohu me gjinekologun
Nare (6 vite më parë)
Pershendetje Shqiponja... sipas mendimit tim ska kurfar problemi se une 4 jav kam pas gjakderdhje pasi qe kom lind..te 5 jav krejt pak..ni dit kisha 3 dit nuk kisha gjakderdhje....per ket arsye thojn mos me pas mardhanje 5 jav se nuk je krejt epastrume....gjith te mirat
(6 vite më parë)
lehonia zgjate 45 dite. disa e perfundojne me heret e disa jo. ajo gjakedergje ka qene e lehonise. mos u shqeteso. anuk ju prit juve edhe pak a haha.
(6 vite më parë)
Po un e kam dit qe kater jav sba po thash ajt se sen sbahet edhe burrit sju pritke haha
Riola ... (6 vite më parë)
mjekja kur kam dale nga spitali me ka thene qe mire eshte qe pas 6 javesh qe ke lindur dhe pasi ke bere kontroll tek gjinekologu me pas mardhenie..une kam kry pas fiks dy muajsh edhe nuk kam pas as gjakderdhje e as dhimbje..ka qene normal fare ose si me thene shume bukur pasi barku nuk pengonte me hahaha
(6 vite më parë)
Un e e dij qe 6 jave mas elindjes nuk bone me pas mardhanje seose gjakderthje ke gjat ketyrve jave d,m.th 6 jave por nganjher ndalehn e prap vin ... une e dij qishut.mpqu e kijl

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?