Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

A jam shtatzane?

Pershendetje ju lutem me ndihmoni duaa te mbes shtatzane ciklin e fundit e kam pas me 26 shtator a eshte e mundur me pas shenja te shtatzanise qe tash kam dhimbje mesi edhe barku kam dhimbje sikur kur do me te ardhe cikli a i keni pas ndonjera nga ju keto shenja, edhe nje pyetje heren e para fundit me ka ardhe cilkli 9 dite para kohe i kam pas me 4 shtator tani me kane ardh prape me 26 shtator, ju lutemmmmmm me shkruani?

Buqja (6 vite më parë)
Buqja (6 vite më parë)
Flm shume nga ju te gjitha po ketu ku jam une bash kur dush nuk po mujshe me shku ne kontrolle veq nese ke rast urgjent sot thirra per me shku po deri me 28 tetor nuk ma bani terminin po ishalla jam shtatzane une e te gjitha tjerat ju pershendes.
Mimi 2014 (6 vite më parë)
Buqe hala heret per shtatzani ,prit te kaloj edhe pak kohe ,nese te vonohet cikli atehere beje ndonje test ose shko ne kontrolle .Une per vete keto shenja qe i pershkruan i kam pas pasi me eshte vonuar cikli ,diku pas 10 diteve .Atehere e kam bere testin dhe kontrollen .Uroj me te mirat per ty .
Dija Dija (6 vite më parë)
Buqee nuk e di cilin vend jeton ama bash perkundrazii kha shtete jashmee mundesh sa her dush me shku kontroll..sdmth vetem terminn kur ke dhimbjee mundesh qdo her nqdo kohh me ba kontroll...ishalla don Zotii kee mbet 7zannn ..presum lajme te miraa ngaa tii
Buqja (6 vite më parë)
Ishalla Valbona mbesim shtatzane sa me shpejt e ti Louisa flm shume per pergjigjjet qe jep e te gjithave ketu ju pershendes.
Valbona Maliqi (6 vite më parë)
Po ashtu i kam dhimbjen si ti buqe
Valbona Maliqi (6 vite më parë)
Peshendetje... gjith ju femra, mu ende sme kan ardhur kam qen te mjeku po me ka then qe ska shtatzani po ka 2 muaj qe e kam kalu kohen me ka dhen dobroston si thoni ju a keni perdo ndonjera nga ju a eshte i mir, ishalla mbesim shtatzane sa me shpejt Laur edhe buqe
(6 vite më parë)
Po buqe nese je shtatezane, ke dhimbje se rritet mitra :-) uroj qe te jesh shtatezene, te kesh shtatezani te mbare dhe bebe te shendetshme
Buqja (6 vite më parë)
Po gjakderdhja e dyte ka qene shume e lehte, po keto dhimbje si te ciklit si kam pas asnjehere deri me tash po ishalla do zoti e jam shtatzane une e te gjitha grate qe presin mu ba nana flm shume per pergjigjet ty Louisa e ty a Besarta edhe per ty Laura ishalla te gezon zoti sa me shpejte, ju uroj suksese ne jete te gjithave.
(6 vite më parë)
Buqja nese gjakderdhja e dyte, e 26 shtatorit ka qene ajo e lehte dhe e ovulimit, atehere beje nje test se sigurisht qenke shtatezene...une smiptomet e para i kam pas njejt si te ciklit, ato te shtatezanise tek me 6 jave, mirepo nese cikli yt i fubdit ka wene 4 shtator, e 26 shtatori ovulim, atehere ti je shume me para sesa kam qene une kur e kam kuptuar shtatezanine
(6 vite më parë)
Une po te tregoj qe simptomat i kam pas qysh e ke cek edhe ti vetem se edhe ne kemb kam pas shume dhimbje inshalla je shtatezen po bleje nje test dhe me urin te mengjesit e bene dhe e heq merakun te p[ershendes shume shendet.
Buqja (6 vite më parë)
Ishalla do zoti Laura edhe ne mbesim shtatzane sa me shpejte po mu sme ka ndodh me pas dhimbje mesi as barku keshtu si ne kete muaj po shpresoj ka me ba qysh thote zoti do ndodh.
Buqja (6 vite më parë)
Nuk me ka ndodh asnjehere me me ardhe cikli para kohe nuk kam pas gjakderdhje si gjithe kam pas me pak se zakonisht kam qene te gjinekologu para nje muaji gjithcka eshte ne rregull skam asnje problem edhe me ka thene qe ne pas marredhenje cdo 48 ore, jetoj ne perendim edhe ketu spo mujshe me shku te mjeku sa here te duash qatu eshte problemi qe nuk ta bajne termine tjeter para nje muaji.
(6 vite më parë)
pershendetje buqja po mua me ka ndodh nga nje her 1 jav per para koohe me dhemb barku edhe midisi sikur kur dojn mem ardh mir po tani nuk me vin deri sa ta bej kohen ishalla edhe ne jesum sa me shpejt shtatzen edhe pse nuk shpresoj hiq
(6 vite më parë)
Nese cikli menstrual eshte me i shpeshte se 21 dite, do te thot qe nuk ka ovulim. Cfare lloji ka qene njera pse thetra gjakderdhje? A ka qene njera me e lehte dhe me e kafte, apo te dyjat shume gjakderdhje dhe te kuqe? Sepse mund re kete qene njera gjakderdhje ne kohen e ovulimit, nese ka qene me e lehte, nese te dyjat njejt, atehere ska pasur ovulim, ose shenje e ndonje infeksioni, dhe me mire eshte te shkosh re kontrollohesh

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?