Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Pregatitja e ushqimit te bebet 5 muajshe


Pershendetje nena. Deshta te ju pyes si e pergatitni "qullin e orizit" kam djalin gati 5 muaj e kam fillu ti jap ngapak te haj pasi gjiri nuk pi del mjaftueshem. A me ble qumesht formule e tja pergatis me te apo veq uje a si? Te theksoj se qumeshit formule kam provuar ti jap si "shtese" po nuk e dojke ndoshta qe o msu vetem me gji e thash ti jap ndonje ushqim, cfare me preferoni ju?

Tina - (2 vite më parë)

Shto Koment

  • Dafina Rron (2 vite më parë)
    era mvaret cfar qulli torizit i jep,i hipp duhet mi shtu qumsht i shkrun ne amballazh sa duhet,qulli i orizit i humanes pregaditet veq me uje 5lug oriz lug supe e 135ml uje te vluar,shum ma i mir osht i humanes osht ma i shijshem djali jem pe han ma mir se te hippit sja kojke,suksese
  • Besime B. (2 vite më parë)
    era un kur kam fillu ta ushqej djalin i kam dhen ne fillim vetem qull nga pemet si molla dardha etj pasi kete ma ka rekomandu pediatri...ndoshta edhe pse e kam pas ne gji ska pas nevoj me i dhan tjera ushqime..ti e din me mir se si te veprosh por un te them qe ta pyesesh pediatrin ma miir

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.