Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena ju lutem me ndihmoni rreth hemorroideve!

Edhe 2 dite i bej 40 jave shtatzane, por qe dy dite po kom probleme me hemorroide, me ka dal jashte zorra e trashe :-( Po me jep siklet, nuk po muj mu ul... Mjeku me ka qit ni mast po hiiiq spo ma kalon, ka thon me provu me shti mrena po nuk po rrin po del prap, po e shperlaj me kamomil po apet kurgjo, edhe dje provova nje metod qe e kish shkru Valentina ma heret: 1 liter uj, 1 limon te shtryllur dhe 30 lug sheqer po apet njejt...:-( Ju lutem nena a dini naj metod qe munet mem ndihmu, se dita dites pres me lind ne menyr normal e po tutna mos pas lindjes do me behet edhe me keq :-( :-( :-(

(5 vite më parë)
(5 vite më parë)
Do ta provoj duda...Faleminderit shum!!
Dea > (5 vite më parë)
Bila motra ime ka pas problem me hemorroide pa qen shtatzane dhe nje e afert i ka thon me ly me mjalt, te djeg pak po asje i ka ndihmu ja ka shti zorren mrena,pastroje mir edhe tere mos te jet e lag edhe lyje me mialt bir pusho nja 30min 1 ore sa te mujsh ma shum nashti te ndihmon edhe ty shpresoj
(5 vite më parë)
Aha nejse...Kishe jeton ne ch Faleminderit ariana!!
Ariana& Noar (5 vite më parë)
un jom e gjilanit,e ket far ilaqin e kom gjet ne gjilan..
(5 vite më parë)
Ariana un jetoj ne kanton bern, ne muri bei bern... Ti?
Ariana& Noar (5 vite më parë)
Bila nga cili qytet je ti,se un e kom marr ni ilaq qe e maron nje gru me vaj ulliri shum po me ndihmon edhe un e kom te njejtin problem me ty shum siklet te japin shum temperatur ishalla i harrojm pas lindjes...gjitha te mirat per ty dhe bebushin
(5 vite më parë)
Faleminderit Ina ishalla edhe ti do lindesh nje bebe te shendosh e lindje te leht :-) Un kur kom mbet shtatzan jom kon 56kg nese nuk gaboj.. Valmira Flm zemer po jo te un spo ndikon bree edhe plus kta mjekt jasht ta thojn n\'sy hiiq sjau nin, munet tha me pas edhe ni jav nas lindjes problem me hemoroide edhe pak ma shum po krejt osht normale kuhhh desh plasa...po qa me bo
Valmira Shala (5 vite më parë)
Bila une e kam shkruar ket recept ne portal me limon, mua shum me ka ndihmuar, tani jam ne javen e 35+4 dhe deri me tani nuk kam pasur hemoroide, se di ndoshta e ki prej peshes eshte shum normale ka fundi i shtatzanis me fillu hemoroidet po ishalla nuk te mundojn mbas lindjes. puq per ty dhe qikirushen e vogel
Ina Ani (5 vite më parë)
hahaha edhe une valla mezi po pres...me vjen mir qe je mir ti dhe bebi..e te tjerat jan kaluse krejt..nuk paske shtu hiq ne pesh, une jam e gjat 1.74 e 90 kg i kom bo...kur kom i kom pas 73 kg, ti ndoshta ma e dobet ke qene...suksese
(5 vite më parë)
Ina un u ktheva prej kontrolle mjeku tha qe normale osht por ka mundsi edhe ni jav mas lindjes me pas problem, qa me bo... Un nuk kom shtu shum pesh 74 kg i kisha tash e gjatsin e kom 1.70 cm... E per lindje me tha te pres edhe nje jav e mas nje jave nese nuk me vin dhimbjet normale, mem jap stimulus per mem ardh dhimt... Beba mir ish ooo ja pash ftyren syt mshel e hunen sa te mir siiii looqqqkkkk...sa uuu gzovaa spom pritet me pas ne dur qikirushen tem :-)
Ina Ani (5 vite më parë)
Edhe une kom problem me hemoroide, ama dhimbje nuk kam, perceq qe me del zorra jasht. Ishalla te kalon Bila se tash krejt nga pesha e kemi...une per veti jom bo 90 kg :(..mjeku po me thot qe sjan shum ne baze te gjatesis..
Qershiza Qershiza (5 vite më parë)
Faktun une e kam perdore ne shtatzani se nuk mujsha as me u ule qaq smut kam qene, une e kam vajzen e tezes mjeke edhe ajo me pat rekomandu per 7 dite jam sheru. Te deshroj sherim te shpejte.
(5 vite më parë)
Valla Ina nuk po di, skish ma keq e hajjtttt..Veq me shku ne barnatore e mi marr krejt barant qka jon per hemoroide, spo di mo..... Qendresa noshta mos me kon shtatzon e ki gjysen ma leht se her po kom therrje e vagin e plus dhimt ne zorren e trash....vallai breee ishalla um nimon Zoti se boll jom tu duru :-(
Lule E Bukur (5 vite më parë)
edhe une moj bila kam kete prb me dlain jasht un shtatzane nuk jam po sikur te mbetem frikona se behen edhe me keq
Ina Ani (5 vite më parë)
Bila mu kujtu nje mast (yndyr) ja paten sjell mamit prej ch .ka qene shum i mir nuk pom kujtohet emri..e di qe e ka pas paketimin me ngjyr te bardh dhe te gjelbert,shkronjat me te zeza. Nuk po me kujtohet emri nashta me pyt atje ne barnatore te ndihmojn.
(5 vite më parë)
A po? Nejse...Qa me bo! Ishalla um nimon mjeku sot diqka, spo di qka me bo tjeter... Faleminderit edhe ni her shuuummm...
Mimoza <3 (5 vite më parë)
oj bila sedi a muj metaqu me post vallahen se a kisha qu pa problem amo po tutna mos po dyshojn diqkaa se oshte vaj i ullirit po u bo ngjyr e kuqe pi atinve lulav bash si gjak. spo di edhe un qka me bo shtii met pas pas ma ngat shum mir ish kan 2 her me li sdel mo kurr un kur e linda qiken meniher mas lindjes 2 dit um dulen edhe e kom li me qatoo ska shku 3 or ja niisii me u mledh edhe qe qika 5 muj pi ban hala sum kan dal
(5 vite më parë)
Oj mimoza faleminderit zemer shuuummm..Veq qe t\'ka ra n\'men!!! Po se di qysh..Me post noshta, nuk e di :-( Prej qe jom qu veq tu kajt po rri se spo muj e duroj, se si pom keuhet diqysh e pom dhem ncncnc... Qka sum gjon edhe mu :-(
Mimoza <3 (5 vite më parë)
bilaa nana jem e ndreq nji ilaq vet me doo lule edhe vaj ullirii mirpo kjo ndreqet ne pranver dhe 3 muaj ne ver aii ilaq duhet te qendroj ne diell pastaj het ta perdoressh muaa kjo me ka nduhmuar tejjmasee kur um kan dal hemoroidet pas lindjes. Un jetoj ne gjermani edhe ekom qqat ilaqq me mujt me ta qu dyqysh nch po qyshhh seee???
(5 vite më parë)
Valla Dita nuk e di amo un skom pas problem qe nuk kom pas jashtqitje , po un kom pas shuuummm jashtqitje kohen e fundit edhe mu shfaq heomoridet...spo di :-( N\'3:15 e kom terminin te gjinokologu po kqyri qa pom thot :-(
Dita Pr (5 vite më parë)
BILA mire qe epaske kunaten qe punon n farmaci ajo edin me mire..por ky krem eshte per leehtsimin e jashtqitjes e fut mrena ne zorr trash dhe ta lehttson jashtqitjen se gjith homoroidet shkaktohen nga mos jashtqitja..le ta lexon ajo udhzimet se aguxon me perdor ..mu perndryshe shuum mka ndihmu... uroj te kalojn s ame shpejt po deri mbas lindjes e ke pak shtir...
(5 vite më parë)
Dije faleminderit zemer ishalla!!!
(5 vite më parë)
Dita mu ma ka qit mjeku qito: scheriproct salbe pommade po hiq spo men...i thash kunates se punon ne apotek per qit kremin qe e ka shkru qershiza e tha duhet me kqyr a guxoj me marr masi jom shtatzane se tha osht ma i fort... Ooo ishalla um men se ma gazep mooo zdi a ka :-(
Dita Pr (5 vite më parë)
Une kam perdor mbas lindjes ket krem shum mk ndihmu..Ma dhan ketu ne lindje ne ch...Procto-glyvenol:.... Zur lokalen hämorrhoidalbehndlung.....Nese mundesh blej dh perovo...
Qershiza Qershiza (5 vite më parë)
Bila une kam perdore faktu me e fut ne zore te trashe si dhe e kam ly me faktu mast, jane me te miret per 7 dite jam sheru komplet dhe kurre me nuk mu ka paraqit. Te uroj sherim te shpejte.
(5 vite më parë)
Jo moza kurgjo nuk gjeta, spo di noshta nuk eshte ne gjuh shqipe kjo fjal :-(
nisaa (5 vite më parë)
Bila provoje me kastravec te grire ne rende, me nje lecke vendose tek zorra e trashe mbaje per nje kohe duke e nderruar kohe pas kohe si ta vlersosh vet , kam degju nje rast qe vetem kjo i ka ndihmu pasi qe i ka dal zorra gjate lindjes, uroj te te kaloj sa me shpejte.
(5 vite më parë)
Oj moza po un jetoj ne ch...Ktu gjelbrim ka shuuummm po qysh me dit me gjet bash kete gjethe se...Po hy ne googel noshta e gjej si duket flm shuuummm...!!!
Dija Dija (5 vite më parë)
Zoti te ndihmoft bilaa ishalla te kalon
Moza M. (5 vite më parë)
Bila..para nje jave e kam operu vajzen prej thonit qe i ka bledh qelb dhe ktu ne pune me tregun per nje flete per te cilen e pyeta mjekun a e hek qelbin e me tha e hek dhe poashti i hek hemoroidet vet kirurgu i femijeve me tha...fleta e ka emrin bukfic qenka neper obore e ne germi paska nese jeton ne pristine jon te mdhaja gjethet ne bari riten dhe degezimet i ka si damar ndahen lehte
Moza M. (5 vite më parë)
Bila..para nje jave e kam operu vajzen prej thonit qe i ka bledh qelb dhe ktu ne pune me tregun per nje flete per te cilen e pyeta mjekun a e hek qelbin e me tha e hek dhe poashti i hek hemoroidet vet kirurgu i femijeve me tha...fleta e ka emrin bukfic qenka neper obore e ne germi paska nese jeton ne pristine jon te mdhaja gjethet ne bari riten dhe degezimet i ka si damar ndahen lehte
Serina Sh (5 vite më parë)
bila shperlaju me qaj kamomilie te ndihmon
Vlora . (5 vite më parë)
bila edhe une kam te njejtin problem ne muajin e 8 te shtatzanis me ka dal zorra e trash,qe 3 jav kam lind me po ashtu e kam mbas lindje pta problem edhe me kapsillak po une nuk kam hiq dhimbje vetem qe me ka dal jasht ne klinik me than qe mbas 6 jave e kqyr te gjinekologja tash se di qka me thot ,ishalla te kalon sa me shpejt

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?