Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Cdo gje perfundoi sot...

Nena jam e pikelluar tek ndaj nje lajm te keq me ju, dje ne darke me pasen hemorragjia dhe dje humba bebin tim qe e prisja prej kohesh. Me pa nje grua tek ecja ne rruge dhe me tha o zot sa e mire qenke o perendi sa shkova ne shtepi u lava ne gjak, deri ate dite skisha probleme madje ne njeren nga keto dite do shkoja te degjoja te rrahurat e bebit, sot jam pa te dhe ndihem njeriu me i humbur ne bote, humbja ishte e madhe por syri i keq me keputi!

(6 vite më parë)
Anisa Haxha (6 vite më parë)
me vie shum shum shum keq tkuptoj si ndihesh spo kam fjal as si te shprehem thjesht me vjen shum shum shum keq shpresoj ta perballosh disi kete humbje kaq te rend .
Kosovare 1 (6 vite më parë)
Eris e dashur,e di se e ke rend gjendjen emotive por vetem e vetem mbeshtetu tek Zoti dhe ti nje dite do ta kesh ne krahe bebin tend...Kryesorja eshte qe ti ke filluar kete proces dhe organet e tua prodhuese jane mire,ndjek keshillat e mjekut per nje pushim dhe pasi organet riprodhuese te rregullohen pas abortit ti prap do te ngelesh shtatzene,shum gra perjetojne abortet spontane ne javet e para...I vetmi ngushllim qe te jep kurajo dhe te ben te forte eshte mbeshtetja tek Zoti i cili eshte meshireplote...Nje pike loti i vaket pershkroi faqen time,uroj qe heren tjeter ky lote te shperthej nga gezimi per ty e dashur...
(6 vite më parë)
Altina me vjen shume keq, sepse e di cdo te thote te humbesh dicka qe eshte me e shtrenjta ne bote, shpresoje te bejme beba te tjere. Edhe une spo e kaloj lehte kam dhimbje ne shpirt por dhe ne trup, dhumbje barku, mesi te vjella dhe stomaku me kam me mberthen cdo 5 min nuk ndihem aspak mire. Ju falenderoj te gjitha per fjalet e embla mos ma vini re qe spara futem pasi jam ne shtrat dhe nuk ndihem aspak mire.
Ani Jani (6 vite më parë)
hmmmmmmmmmmm Eris e dashur duhesh te behesh e fort All-llahu te sprovon me shum gjera per te shikuar se sa ke durim apo sa je saberlike.....Me vjen shum shum keq trupi mu renqeth kur lexova ket lajt te hidhur....Fjalet jon te kota per ngushllim se vetem zemra jote e din si ndihetsh....Te lutem qetsoje veten , mos mendo sende te kqija ,mos u streso....Heke nga mendaj cdo stres,merzi do All-llahu shum shpejt te mbetesh perseri shtatezen...Me ndihmen e All-llahut do ta kesh ne duar nje egjull qe so ta mbush jeten plot gezim dhe shum dashuri....Vendo vetem anen pozitive jo ate negative....Te perqafoj ....
Altina (6 vite më parë)
Eris , dhimbjes tende po i bashkangjitem edhe une sepse edhe une po perjetoj te njejtat qaste sikurse ti ...Humba bebin tim ne jave e 8 spontanisht , ashtu sikur ti edhe une fillova me hemoragji , pranova progresteron ndejta ne shtepi 3 dite dhe me kot ne fund perseri deshtova ....dhe pas abortit mu komplikua gjendja aq shume me temperature 42 ...edhe une e kam pritur shum kohe kete shtatzani por e humba shume shpejte !!! Shume e veshtire , shpresoj ta kalojme kete faze dhe te kemi fat ne shtatzani te tjera !!!
Lila . (6 vite më parë)
eris edhe pse ste ngjo mir por me ante portalit duke i lexuar komentet tuaja qe ke deshir per nje bebe kesh gezuar kur lexova qe ke mbet shtatzene por besom sa keq pome vjen qe te paska ndodhur keshtu por e dashur mosu merzit prit 6 muaj dhe mundohu ta fillosh nje shtatzeni tjeter ishalla ki sukses te deshiroj gjdo te mir ne jet
Tana T (6 vite më parë)
eris me vjen shum keq per humbjen tende se e di sa shum e ke prit,po vet fati qe ke mbet njeher 7zane dot te thote qe ti pprap dot mbetesh e un te uroj sa ma shpejt.suksese
Mira Shabani (6 vite më parë)
Eris me vjen shum shum keq per humbjen po duhet te bahesh e fort se allahu eshte shum i madh se si te gezoj njeher dot gezoj prap inshallah..
Ina Tola (6 vite më parë)
Eris me vjen keq te lutem behu e forte per vete dhe per bebin qe do besh serisht, e di qe do cdo fjale mund te jete e tepert por duhet te ecesh perpara. Medno se te pkaten arrite te mbetesh shtatezane, eshte me mire nje here se asnjehere si disa nga ne dmth qe te dy jeni mire dhe shume shpejt do behesh me bebe, pas lindjes dhe pas abortit mundesia per shtatezani eshte e madhe aq me teper ti qe nuk ke bere nderhyrje por me mjekime per 3 jave ti nis sulmin dhe jam e sigurte qe do e besh bebin shume me shpejte nga ce pret. Shume puthje per ty Eris dhe me lajme te mira tani
Dija Dija (6 vite më parë)
Eria mee vjen shum keq e dashur ishalla zoti te ndihmon e te gezon me nje beb sa ma shpejtt
(6 vite më parë)
Ju falenderoj per ngrohtesine qe me jepni jeni te gjitha shume te mira, ju perqafoj perzemersisht.
Hamdije ... (6 vite më parë)
E di se ckado qe te them nuk do e fshij dhembjen tende por me gjith shpirt uroj qe se shpejti têt dhuroj zori nje femij e te ta lehtsoj dhembjen e kesaj qe te ka ndodhutr tash
Celiii& Dino (6 vite më parë)
eris mikja ime me shperthyn lot kur lexova komentin tan mos e hum shpresen tek allahu kur mos thuj kuuuurrr se perseri do te gezohesh e inshalla sa me shpejt
Mimoza <3 (6 vite më parë)
erisss qkaa na kallxoveee oo zot sa keq pom vjjjjjeeeeeeeeeeeeennnnnnnnn
(6 vite më parë)
Eris shume me vjen keq ,mundohu te jesh e qete ,ishalla shume shpejte do kesh nje bebe ne dore.
Bona Shehu (6 vite më parë)
Eris zemer behu e forte e ishallah Zoti do te te beje nen shume shpejt e te ta mbush shtepine me dashuri, vetem nuk duhet te mendosh qe eshte fundi i botes. Eris na trego emrin e asaj gjinekologeje ta kemi dhe ne parasysh dhe te lutem denoncoje sepse ajo eshte fajtore
Tina R (6 vite më parë)
Prsh Eris,me vjen keq shum e dashur qe te ka ndodhur keshtu,por po ta tregoj nji rast te ngjashe, e kam vetem nji vella ehste i martuar qe 5 vite 4 vite nuk ka ng;e shtztezene nusja e vllaut ne vitin e 4 mbet aq shum e gezuam sa te gjithve ju treguam ,sa urimi u pat bo sikur me pas linde,ne javen e 7-te doktoresha e vrejti qe nuk po zhvillohet embrioni dhe u dasht me abortu,merzia ka qen po aq e madhe sa gezimi,por pas 3 muajve ka mbete shtatezane dhe tashe ka vajzen si llokum,ti duhet te gezohesh qe ke fillu me mebt shtatzane,tash e radhes do te jete pas nje kohe shum te shkurter.
Ina Ani (6 vite më parë)
Me vjen shum keq eris...Uroj ta kalosh sa me leht..Duke te deshiruar cdo te mire pas kesaj..
Ajshe Gashi (6 vite më parë)
Me vjen shuuum keq per ty Eris me bere te qaj por mos u merzit e dashur ishalla zoti te gezon se shpejti ty e te gjithave qe presim.
Vjosa ... (6 vite më parë)
me vjen keq ishalla te gezon zoti sa ma shpejt e dashur mos u merzit
Asia Jako (6 vite më parë)
ndonjeher nuk u besoj ketyre gjerave..por Zoti thote po vijne ditet qe njerzit po bejne veprat e mija,,prandaj muk duron Zoti me..vertet me vjen shume keq..
Malsor Melisa Masar (6 vite më parë)
eris pom vjen shumm keq qat paska ndodh e e di qfar merzie o se edhe un si ti para ni jave e kom hup beben veq ishalla na gzon zoti prap edhe mu edhe tyy
(6 vite më parë)
Eris me vjen shume shume keq. Mos u merzit se do te mbetesh shume shpejt dhe do te gezohesh me bebe. Pajtohem plotesisht me ate qka te ka shkruar louisa. Te uroj gjitha te mirat !
Lanika Lanika (6 vite më parë)
eris mos u pikllo pasi qe ke mbet niher do mbetesh prap do te fal dhe ty zoti bebe
Meliza Brajshori (6 vite më parë)
me vjen keq per ty eris po mos u merzit mike se kamet gezu zoti shum shpejt beso veq mos u merzit motrushe
Tigje ..... (6 vite më parë)
oj erisa oj zemer serisht ki me met shtatzan dhash zoti sa ma shpejt veq mos u ngut bani kontrollat te mjeki pas abortit se mos po met gja keq se se shpejti do betesh shtatzan e vjen keq edhe per olen qka i paska ndosh
Benita .hoxha (6 vite më parë)
Ohhhh Ersi sa më vjen keq, dhashtë zoti sa më shpejt të të dhuroj një fëmij tjetër...inshallah more Zotë të plotësohet deshira dhe ti të bëhesh nënë...shumë shumë po më vjen keq...
Diell Za (6 vite më parë)
eris shume me vjen keq per ngjarjen tende ,une besoj pasiqe ngele njhere shtateze do ngelesh shume shpejt perseri behu e forte dhe mendo ne nje engjull tjeter qe do te te gezoje
(6 vite më parë)
me vjen shum keq eris,, inshalla zoti ta plotson sa ma pare deshiren me pas nje bebe ne preher
Serina Sh (6 vite më parë)
me vjen shum shum keq eris po inshalla zoti ta mundson sa ma shpejt prap me mbet shtatzan
(6 vite më parë)
Eris me vjen shume keq, ne portal ka shume femra qe kane pesuar abort spontan, dhe pas 1, 2 ose 3 muajsh e kane nisur tjetrin dhe sot i kane femijet! Fatkeqesisht 33% te shtatezanive te nisura deshtojne, disa femra as nuk e kuptojne fare, llogarisin me nje cikel te vonuar! Uroj te te gezoje zoti sa me shpejt
Arditaa T (6 vite më parë)
Ola,Eris Zoti i madh ju gezoft sa ma shpejt, me vjen shum keq ju kuptoj deri di ku, un pata pak gjagderdhje ne shtatzani qe kishte qen prej veshkeve po isha duke u cmend deri sa arita ne spital per 15 min un nik njihesha duke qar:(((( ndoshta ne e kemi te leht te gjejm fjal dhe tju ngushllojm po vec ju e din ncfar periudhe jeni tu kalu uroj te mos tju ndodh me njegje e till.
Arditaa T (6 vite më parë)
Ola,Eris Zoti i madh ju gezoft sa ma shpejt, me vjen shum keq ju kuptoj deri di ku, un pata pak gjagderdhje ne shtatzani qe kishte qen prej veshkeve po isha duke u cmend deri sa arita ne spital per 15 min un nik njihesha duke qar:(((( ndoshta ne e kemi te leht te gjejm fjal dhe tju ngushllojm po vec ju e din ncfar periudhe jeni tu kalu uroj te mos tju ndodh me njegje e till.
(6 vite më parë)
Dafina ta kesh me jete djalin, edhe ju nena e motra qe jeni kaq te mira dhe me jepni shume shprese
Ogreni Omer (6 vite më parë)
pershendetje eris me erdh shume kec per humbjen e bebit une te kuptoj shume mire se une jam njera prej atyne qe kam humbur dy beba kam pas 2 aborte spontane te paren e kam perjetu shume kec po te dyten edhe me kec se me ka ndodh ne shtepi e kam pa me sy te mi se si me bjen bebi por e kam perballu dhe kete jam qetsu edhe kam vazhdu me tutje tani e kam nje djal si rrush me 17 mi ban 6 muaj dhe ja kam lan emrin Ogren,te kisha lute mos u merzit dhe aq se abortet ndodhin shkaqet shumica nuk i dim vec se nese nje her ke mbet do te mbesesh prap por ksaj rralle te kshilloj te beshe nje kontroll me analiza gjinekologjike nese ke ndonje infeksion te kurohesh se une kam pas e se kam dite,e dashur keto jan sprovat e zotit behu e fort zemer pas cdo trishtimi vjen nje gezim
Anoda , (6 vite më parë)
Eris me vjen shuume keq dhashte Zoti te te gezoje shume shpejt me nje bebe,,edhe ne te gjitha u patem gezuar per ty,e tani me te vertet me merzite :(
sila (6 vite më parë)
pershendetje eris maris,me vjen shum keq per hubjen e bebit por mos u merzit se shum shpejt ke mu gezuar me femij,se zoti osht aj qe vendos jo njeriu, mos tu behet merak as i asaj gruje te keqe se pa e shkru zoti smundet askush te bej gje,tash vetem largo mendimet e merzin nga koka,se edhe mu mka ndodh kshtu,bile edhe ma keq se une e kom pas humbur bebin ma te madh 5 muaj enuk kom ditur asgje derisa mka than mjeku pa prit, ne kontroll normale qe kom shku mka thon tka vdek beba bark une shkova e gzushme e u ktheva e trishtushme,kurr se harroj at dit kurr qe me lot jam tuj shkru,por zoti osht i madh qe tash e kom fmin si drita,pra qe pas nje idhnimi vjen gezimi edhe per ty ishalla sa ma shpejt e per te gjitha qe presin,veq durim bon pak se ke me u gzu edhe ti,te lutem mos u merzit se shum keq ndikon nese don shpejt te kesh prap shtatzani largoje nga koka merzin,shyqyr qe je vet mir e fmin e boni apet,po ashtu edhe per ty ola me vjen keq po shpresat mos i humbni se shpejt dot keni fmij ne duar tuaja, ju uroj qdo te mir
Sebi *_* (6 vite më parë)
erisa e dashur mos u deshpero kjo esht sprov e jetes me kshyr se qysh po reagon ishalla do zoti dhe mbet prap e dashur me vjen keq
(6 vite më parë)
ola qfar ke pse te tha mjeku mebertu qfar ndodhi
Silasu <3 (6 vite më parë)
e dashur eris..u ndiva shum keq per ngjarjen tende.u merzita shum per ty..zemer me rendesi eshte se k e mbetur njehere.kam shum shprese se se shpejti do te mbesesh prap inshaAllah..meshira e Allahut eshte e madhe.
(6 vite më parë)
Eris me vjen shuuumm keq :-( Bonu e fort!! Ishalla do zoti e mbetesh prap shtatzane e harron sa do pak ket dhimbje!!
(6 vite më parë)
Si mendoni do behemi serisht nena??? Kam frike mos duhet te pres dhe shume akoma do cmendem fare
(6 vite më parë)
Eris dhe Ola,e di se dhimbja per ju eshte shume e madhe por duhet te mendoni pozitivisht.Une sapo e mora edhe nje lajm te keq per shoqen time te ngushte ku ne muajin e 6 hera e dyte qe i vdesin bebet ne barke.Nuk dua te preken shtatzenat me kete tregim ose te bejne panik po dua te them se pa thene Zoti nuk behet asgje.Po edhe te cmendemi nuk kemi cka bejme.Fatin e kemi te shkruar dhe nuk mund ta ndryshojme
(6 vite më parë)
ah eris mais me besni qe pasha zoten tuj qajt jam kur e pash lajmin tend edhet te oles e kam perjetu vet ket ngjarje ska me veshtir jeta poo tu shkatrrojke
(6 vite më parë)
Ola me vjen keq qe paske perjetuar te njejten gje si une, uroj me shpirt qe askush te mos i perjetoje te tilla caste, ju uroj shendet tek femijet e bebet tuaja dhe jeni shume te mira me mua ju jam mirenjohese!
(6 vite më parë)
ohhhh ola pse me dhe ket lajm me vjen shum shum keq per ty me terqethe trupin zemer mu kujtua ngjarja ime qe the gjak derdhje shum kuku zot kurr se harroj deri sa te vdesss esht nje dhimbje qe kurr nuk sherhet e dashur te pershendes inshalla allahu te shperblem apet ty edhe eris mais
Lule E Bukur (6 vite më parë)
poashtu per ty ola me vjen shummmm keq ishalla zoti ju gezon prap
(6 vite më parë)
Shtepia me duket tjeter dje mendoja per bebin e tani se kam me
Aldia Aldia (6 vite më parë)
oh eris maris shum me vje keq e dashur edi qka do te thot per ty kjo por ja qe skemi qka te bejm ishalla mas kesaj behet mir se mbas gjdo te keqe pritet nje e mir ishalla tung e dashur
(6 vite më parë)
Eris ndajme te njejtin momen bashke, sapo erdha nga spitali ku me pastruan, ndihem cope cope e shpartalluar pas nje nate te gjate e te lodhshme ne spital me gjakderdhje te medha, une sapo isha futur ne javen e 7, o zott Eris duhet te mbajme veten une te kuptoj si ndihesh dhe te perqafoj fort dhe te them se duhet te behemi te forta kushqedi ca ka rezervuar fati per ne
(6 vite më parë)
oh eris maris shum me vjen keq per ngjarjen tende
Delisia Delis (6 vite më parë)
Oh Eris e dashur me vjen shume keq, jam lumturuar shume ate dite qe e mora vesh per ty qe ishte shtatezane na dhe kurajo dhe ne qe skemi mbatur, behu e forte te ecesh perpara mjeksise sone ske ca i ben ca thote njeri nuk te thote tjeri, mos u merzit, perqfime
Linda Linda (6 vite më parë)
eris me vjen shum keq per tx mos e humb shpresen se zoti eshte i madh e prap ke me mbet
Eliona* * (6 vite më parë)
Eris me vjen shume keq per kete qe te paska ndodhur,e di se e ke veshtire por mundohu te qetesohesh dhe mendo pozitivisht.Pasi qe arrite njehere te mbetesh shtatzene kjo do te thote qe femije mund te kesh,uroj me gjithe zemer te kesh se shpejti nje tjeter shtatzani.Gjithe te mirat
Miesa M (6 vite më parë)
Me vjen keq eris po ashtu ka qen e shkruar
(6 vite më parë)
Eris me vjen teper keq per humbjen e bebes por shpreso dhe mbeshtetu tek Zoti.Si diti te te gezoje me nje shtatzeni do te gezoj edhe me lindjen e nje bebe sa me shpejte.Vetem ai e din kur e kemi te shkruar me u gezu dhe me u pikellu.Jeta eshte veq nje sprove,din te perplas here ne nje ane e here ne anen tjeter,por do behet mire me shpresn tek Zoti...
(6 vite më parë)
Ju falenderoj qe po me mbeshtesni pr nje faj ishte dhe i mjekes, kur shkova me hemoragji me tha ske gje me dha ugragestan 2 here ne dite piji keto tha dhe rri shtrire qe nga ora 3 e drekes deri ne oren 8 hemoragjia shtohej, e kur shkova aty me thane te kishe ardhur me shpejt edhe mund te benim dicka. isha 6 javeshe, nese do iki tek mjekja dhe do ta denoncoj per vrasje te femijes sim sepse i thashe qe nuk ndihesha mire dhe ajo kembenguli qe te shkoja ne shtepi, turp per mjeksine tone
Nare (6 vite më parë)
Eris meris me vjen shum keq...Veq mos ihumb shpresat te allahu...Se mbas gjdo veshterije vjen lehtsimi...Inshallah sa ma shpejt shtzatzani tjeter...
(6 vite më parë)
do ta jap perseri nje femije eris po mblidh veten qetesohu...se zoti ashtu ka dashur...shum shpejt do kesh ne duar edhe ti nje femije e do gezohesh
Lule E Bukur (6 vite më parë)
me vjen keq eris sa javshe ishe por mbasi ke mbete njeher heren tjeter mbetesh pa prb vetem mos u pikllo e dashur
Tigje ..... (6 vite më parë)
oj zemeer e di qe sje hi portal me lexu shum komente po ishalla sa ma shpejt shtatzani tjeter pom dhimesh me shpirt po kush u menoft kuj keqen mja ba kurr mos u gzoft se dikush me sy shiton e sja she hajrin per sdi sa
Luana . (6 vite më parë)
Oo eris mu rrenqeth trupi..me vjen shum keq per ket ndodhi...fjalet jan te teperta ne ker rast...me te vertet me dhimbsesh ne shpirt......e dashur Zoti te provon me gjithqka,por mundohu mos ta leshosh veten pasi ke mbet njeher shtatzen do mbetesh perseri,vetem ket mendoje...te pershendes shum,uroj qe sa me par te mbetesh perseri shtatzen dhe me siguri se ka me ndodh as mos dysho per kete....
(6 vite më parë)
Tani me duket sikur sdo mbetem me, kur qaja sot ne spital me thoshin he se do besh serisht por ta dinin se sa shume jam munduar per ta sjelle ate ne jete vetem ai lart e di, ma dha dhe me maori serisht
(6 vite më parë)
eris me vjen keq shuum ...sa u pata gzu qe je shtazen po zoti ka dasht ashtu..uroj shpejt qe te kesh nje bebe...se di shuum keq po me vjen...
(6 vite më parë)
Hatigje me vjen se di kam humbur ter boten jam keq keq keq, e keto dite nuk po dilja ne portal dhe po rpisja kur te degjoja rrahjet e zemres dhe tju tregoja por ja nuk paska qene e shkruar qe te jem e lumtur, lumturia ime mbaroi me aq
Loreta (6 vite më parë)
of Eris Eris sa mé mérzite edhe mua moj mike,po syt ju mshelshin asaj gruaje e cila te ka shiku ashtu,po me dhimbsesh shum sepse edhe une e kam perjetu njé abort para ni viti mirépo tash jam shtatzane dhe deri tani miré po shkon edhe ti e dashur shyqir qe tani e tutje ke shpresa pér té mbet prap shtatzane,Nése Zoti ka dasht té\'t gézoj njéher ateher mos humb shpresat asnjéher.
Tigje ..... (6 vite më parë)
oj erisa syri keq u qerroft mvjen shum keq qka te paska ndosh ishalla sa ma shpejt shtatzanin tjeter

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?