Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Me cfare t'ia lyej doren pas djegjes?

Nena djali mbreme ma ka djeg doren ne shporet... Me cfare me keshilloni me ja ly? A bon me ja lidh mbas lyerjes? Mbreme dhe sot ja kom ly me jomelop... Mast per djegje eshte bimore...

Ani Jani (6 vite më parë)
Trandelina (4 vite më parë)
Jaam nen e nje vajzes 20vjeqare vajza ime kur ka qen 2vjeqare ma ka djeg doren tash e ka shej kur ka qen e vogel nuk ju ka hek,a ka ndoni mast ose bar me ja kek tash esht 20vjeqare
Ani Jani (6 vite më parë)
Trendelina me at po ja lyj ....veq me ka tmerru kur ja kom pa nuk e ka edhe shum po shpirti mu dridhte kur ja pash hmmm...Flm shum
Ani Jani (6 vite më parë)
Diellza pak me mir eshte sot nuk ja kom lidh hiq...Po sa po me dhimbet kur po e kqyr doren e po e fynnn .....Flm shume dashur
Trandelina (6 vite më parë)
E dashur djali im e ka shti doren ne furre kur vjehrra e ka qel me shiqu nese eshet dreka gati. Kur kam ardhe ne shtepi djali krejt doren e djegur e vjehhra gati pa shpirt prej sikletit. Lyje me jomelop nuk ka me i mbete shenje, per dy tri dite i kalon se kane lekure te njome por eshet dhembje e madhe per te e edhe per ty
Diell Za (6 vite më parë)
Jeto tash e pash pytjen tande djali jem e ka djeg shume e ka pas keq tmerrrr o kan e mos e lyj as me jomellop as me dermazin sen si bon valla mos gabo me ja lidh kerqysh leje net merr ajer edhe lyja veq spo di qysh me ta spjegu qereqin qe e bon per me ly shpin a pe din e mandena kur ta len nje nate pa e perzi ajii lengu i holl qe del siper ate lang merre edhe qitja pak vaj ulliri e me kete lyeja 3 4 here ne dite me nje pendel ja lyn varren jo me dore ose me ndonje pamuk jo veq me pendel shume shpejt i kalon edhe as shenj si mbetet
Ani Jani (6 vite më parë)
O loqka e vogel ....Po mir qe po u tutka....Naten e mir edhe ty soki....Puthje per ty dhe katin shum mpuqqqqqqqqqqqqq
(6 vite më parë)
Hajt se kur te ja nise nuk ka me u ndal hiq... Tash veshtire se spo don ne karroce, e vec kur te tutet ta ofron doren, psh te shkallet, e si ti krynta largon, e sdon me mbajte per dore, e rrezik e veshtire...kur jemi jasht se mrenda krejt ok, edhe me u rrezu e run koken! Nate te mire jeta, puqma riduanin
Ani Jani (6 vite më parë)
O me knaqen fotot e loqkes vogel kur po e shoh tu ec po thom e ky i jemi kur don me fillu mezi po pres ....
(6 vite më parë)
O edhe per qike ten shpirti me leshon...ty tu rrit ahhah :) e jemja 15 muj! Kjo ler ditelindjene ka dieg pak gishtin ne qiri amo pakkkkk sa e ka ofru e ka largu
Ani Jani (6 vite më parë)
O sa e vogel loqka....Edhe djali vjet ma pat djeg gishjtin tregues po pak a doren pak ma shum....o nona jem mbarova mbas tij si mos me pas kush tjeter fmi veq une hahahh...PO mashallah gjithcka po din veq me ec hala nuk ka fillu ....si papagall mu ka bo veq mi perserit fjalt ne menyren e vet....Valla deri po rriten bof fshir veq ishalla e kan shendetin se boll fshir....
(6 vite më parë)
Dhimbjet*, edhe tine harron...qe mu tek tash mu kujtubqe u diege edhe qika jem
(6 vite më parë)
O bre sa gjyna...vajza imr e ka dieh nje here kur ka qene 6 muajshe, une tu ia pergadite ushqimin, me mikser qe mundesh edhe me zi me avull, e burri jem e ka iftu me preke, sja ma marre mendja qe o aq i nxehte, vec kur ka piskate, e i ka ra lkura, po ju ka shnosh menihere, ja lyjsha me nje kreme qe eshte edhe per skuqje... Sa po me dhimet loqka, qysh ish d si pellumb aty tu fshi e tash ju ka dieg dora! Po mos u merzit se femijet edhe sherohen shpejt, ede harrojne shpejt shimbjet
Ani Jani (6 vite më parë)
Mu desht me ja lidh se e preke ....e tash si pe sheh lidh po e fryn e ja nis me qajt ...shpirti pome dhemb hmmmmm.....
Ani Jani (6 vite më parë)
Soky kapuja ju ka bo po kur ja kom lidh ju ka hek ...Tash po tmerona kurr po jqa shoh....Beso kur e kom pa prom shpirti ka desht mem dal hmmmmmmmmmm....Flm shume dashur je shum shum e mir ...
(6 vite më parë)
Po ani ma mire qe ja ke lidhe masi qe po e preke plus qe i paska ra lekura
(6 vite më parë)
Jeta me cka me ly nuk di, vec e di qe menibere duhet me ja shti ne uje 20 grade e me dergu te mjeku! Diegie e shkalles pare mos me ia mbeshtjelle, nese ju kane bo kapuja me ja mbeshtjelle, e mos me ja shperthy!...
Ani Jani (6 vite më parë)
Qershiza e ka bash te venat ne dor.... ne bylizyk apo si ta spjegoj po ju ka bo si var ju ka hek lekura oooooooooooo sa me ka tmeruuuu....se po e prek mu desht me ja lidh ....Flm shum
Qershiza Qershiza (6 vite më parë)
me dermazin eshte mast per djegje. Po edhe jomelopi eshte i mire . Nese se ka varre vetem lyje si masazh te lehte. Nese e ka te hapur e prek me dore lidhja diten naten mos ja lidhe leje me i marre ajer.
Ani Jani (6 vite më parë)
Ne shporet ...Me falni ....

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?