Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Antibiotiket ne shtatzani


Pershendetje nena,i kam ber analizat dhe me kan dal qe kam bakterje ne urin,doktorresha me propozoj ta boj urinokulturen:
Konstatimi laboratorik : Pas kultivimit te mostrës eshte izoluar :Staphylococc saprophyticus
Nr>100.000cfu/ml dhe kshtu me doli kjo bakterje po doktorresha me jepi hapa me perdor Macropen 3here1 7 dit ,po frigohem shum mos po i boj dom bebes jam ne javen e 22+2 sdi qfar te bej a ti perdori apo te shkoj edhe te ndonje gjinekolog tjeter.

Lenn Lenna (2 vite më parë)

Shto Koment

 • Lenn Lenna (2 vite më parë)
  Faleminderit shum prej juve,gjitha te mirat
 • Ada W (2 vite më parë)
  Lenaa mos u shqeteso fare... Nese ti ka dhen mjeku duhet ti perdoresh... Infeksionet gjate shtatezanise ndikojn te kesh lindje te parakohshme prandaj duhet ta luftosh...
 • Kana Rustemi Uka (2 vite më parë)
  lenaa, une kam pas problem me veshin gjate shtatzanise ndezje te veshit dhe kam perdor ampicilin cdo 6 ore(kapsulla kuq e zi).s kna pas efekt negativ te bebi. per macropen nuk e di. per me qene ma e sigurt hyn edhe kerko ne googel per barnat e ketij lloji qe ti duhet t i perdoresh.
 • Begja Kosova (2 vite më parë)
  nese ta ka propozu doktoresha me perdor nuk besoj se ben ndonje hap te gabuar e te jap hapa qe i ban dam bebes klm

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.