Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dalja e dhembeve te pare tek bebet
Nena i ka munduar dalja e dhembeve bebet dhe kur per her te par ka filluar??djali im edhe dy dit mbush 4 muaj dje ne mbremje ka qare shume dhe nuk donte te thithe.sot kisha Termin te mjeku per vaksinen e muajit te katert mirepo i tregova qe mbreme ka qar shume e kontrolloi tha krejt ne rregull po fillon mundimi i dhembeve.
Qka keni bere dhe i kan munduar qdo dit apo koh pas kohe.pres te me ndihmoni.
Kl&kl . (6 vite më parë)
Nora Ina (6 vite më parë)
Djalit dhe vajzes time kur ikan mbush 4 muaj juka dal dhembi i pare dhe nuk i ka mundu shum as temperatur hiq!
Dori D (6 vite më parë)
vajzes time dhembi i pare i ka dal pa i mbushur 6 muajsh edhe eshte grindur..para 10 ditesh i dolen edhe 2 dhembet siper...nuk i kishte mbushur akoma 8 mujsh edhe prap grindej..une i kam perdorur xhel per mishin e dhembeve dhe vetem ai e qetesonte
(6 vite më parë)
keti vajzes time i ka dal dhembi i pare me 11 muaj po as nuk ka pas temperatur,as dhimbje barku as kurgjo.sa me vone me i dal aq me mire eshte
(6 vite më parë)
Keti vajza ime me 3 muaj ka fillu me i kru dhembet, e i ka dale i oari me 9 muaj e 17 dite, i katerti me 10 muaj e 13 dite! Nuk ka qare shume, por as nuk eshte ndjere mire, i kam blere ato qe jane me mbajte ne frigorifer me i kru dhembet, edhe kreme e do si rruza jane, qe shkrihen ne goje! Mirepo djali i nje shoqes sime, deri i kane dakur dhembet, qe nga 3 muaj, se mbaj mire mend a me 7 a 8 muaj i ka dal dhembi i pare, ka qajt cdo dite 16-18
Ammy . (6 vite më parë)
vajzes time dhembi i par i ka dal kur ka ber 7 muaj dhe aq shum ma kan mundur sa se ke iden vetm qante ishte gjithmon e nervozuar por kur i dolen dy te paret per te tjeret e ka kaluar me lehte te uroj shendet ty dhe djalit tend

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?