Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena me ndihmoni rreth qumeshtit te gjirit

Jam shum e shqetsume me duket qe qumeshti i gjirit ka fillu mos mem ardh nga mbreme ju lutem me tregoni si te veproj jam shummmmm e shqetsune!

Danja Danja (6 vite më parë)
Tina R (6 vite më parë)
te paketuar,ngase skam pasur mundesi te lopes.
Danja Danja (6 vite më parë)
Tina qfar qumshti ki perdor ti te paketuar apo te lopes
Tina R (6 vite më parë)
Danja mua pediatri me ka then qe te pakten 1 liter qumesht ta pi ne dite si dhe prodhime te qumshtit sa me shume sidomos ajroni(kos i perzier me uje) kane ndikim ne cilesine dhe sasine e qumeshtit. gjitha te mirat, me vie mire qe bebi qenka mire.
Danja Danja (6 vite më parë)
Keri e dashur isha tek pediatri me tha se bebi eshte shum mir mundet me pas gerq prandaj qaj se shum mir eshte pesha ish 5.600 kom vendos qe ta qetsoj veten edhe diqka a mundem me konsumu produktet e qumshtit sepse kam lexu qe nuk bon ju lutem me tregoni sipas pervojes tuaj mpuq
Kana Rustemi Uka (6 vite më parë)
nese t rrin dikush mbi kry e t thot s po ke gji mjaft ndikon psiqikisht edhe te ti, e normal qe e sheh qe tu ka nal pak qumshti, ket promlem e kam pas ne fillim une, kur lindi vajza qajke shum e m thojshin s ki gji boll s po ngihet, edhe e pash qe pernime nisi me mu paku gjini,se u stresojsha shum, derisa i thash vetes qe gji kam boll, edhe mos ngo qka po thojn tjert. pi qaj ma shume, une kam pi qaj fennel shume qe i ndihmon edhe bebes per me ja qetsu barkun edhe mu ma ka pru gjinin ma shume, ha embelsira. duhet te jesh e qete psiqikisht, une kur u qetsova psiqikisht edhe uj ta vaket me pi ma bike gjinin
Kl&kl . (6 vite më parë)
Danja bebi ende qenka i vogel te kisha preferu mos te dorezohesh vazhdo veq me qumesht gjiri se edhe une doja ti jepja edhe shtes po motra ime nuk me lejoj shyqyr Zotit.pi sa t\'mujsh qaj dhe Jogurta por largo gjithesei stresin se tek une ka ndiku shume.e sa per pesh mos u ben merak nese bebit nuk i mjafton qumshti ai grindet(qane) se edhe une mendoja se nuk kishte shtuar por djali me pesh eshte shume mir.te uroj qdo te mir ty dhe bebit,na lajmro a eshte me peshe gjithqka ne rregull....
Nadi <<>> Eda (6 vite më parë)
danja ka nje caj i hippit esht per gji shum i mir esht e pin dy her ne dite un e pisha e me bojke har shum
irini (6 vite më parë)
Danja duhet te hash dhe sh supera jo me buke se te bejne mire dhe ato pi sa me sh portokall te shtrydhur dhe sa me sh qumesht dhe ke per te pare sa mire do jesh te pershendes dhe jete te gjate bebit tend
Tina R (6 vite më parë)
Danja je shum heret per mos me pase gji, stimuluesi me i madhe i gjirit eshte thithja e bebes, sa me shpesh e me shum qe thith beba aq me shum vie gjiri,largo stresin merru veq me bebin, puhso , pi qajna te nxeht uje ka te sillesh,ha peme dhe perime, emebelsira nga pak,qumesht dhe prodhime te tij( ajron ) ma merr mendja qe ki me pas boll qumesht,shendet ty dhe bebit.
Danja Danja (6 vite më parë)
Keri un beben e kam 6 jav+4dite u shqetsova sepse nje here kam deshir ta ushqej vetem me qumsht gjiri sot do ta dergoj tek pediatri me kqyr a ka shti pesh dhe me pyt a ka nevoj me i dhan shtes
Merisa Ajon (6 vite më parë)
jo mos ke merak se nuk te ik qumshti vetem n q f nuk ki gji shum e nuk t percjellet un kshtu kam pas problem djali isht me pesh te madhe lypte shum me pi nuk e lejke as me mu percjelll gjini un prej sikletit qe skisha gji shum um kapke panik edhe um ike krejt po tash ti qe she qe ski gji jepi shtes n mengjes nje shishe n n mramje
Kl&kl . (6 vite më parë)
Danja mos u shqeteso nuk e di sa muaj e ki Beben une dy muajt e para kam pas shume ndryshime nje dite shume e nje dite hiq.te une ka ndiku stresi shume,jetoj veq me burre djali i vogel ishte vishin njerzia per vizit une tu marr me djalin me krejt punet e shpis e kur nuk u rahatoke djali dikush dojke me ardh mu me ikte krejt qumeshti. Tash jam stabilizu djalin e kam 4 muaj ende me kullojn gjijt

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?