Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Probleme me lukth

Nena desha te ju pyes ton naten lukthi po me dhem pom duhet veq tamel me pi edhe si po ha buk meniher mbas buke pom dhem po ma lyp me hanger buk apet marova spo di qa me bo a keni pas ju probleme tani e dini jam ne muajin e katert edhe dy jav filloj ne muajin e 5 mos e kam nga bebi ndoshta jan tu i dal floket falemnderit qe gjeni koh

Dashuria Dashuri (6 vite më parë)
Dashuria Dashuri (6 vite më parë)
Oh marova krejt flm olisa
(6 vite më parë)
Dashuri vezte jon te ronda per lukth..pi supe ma shpesh..uje te thjeshte...pjek patate ne furre...mbaj bonbona ose orbita ne goje se te ndihmojne mos.me.te ardhe me.vjelle
Dashuria Dashuri (6 vite më parë)
jo skam thartir amo lukthi pom dhem
(6 vite më parë)
Dashurije un 3 mujt e fundit kom pas problem me lukth, amo ma shum veq ne mbramje...para se me flejt edhe un si ti pijsha qumsht te ftoft e mu qetsojke pak... E per flok te be bit besoj qe eshte e vertet se vajzes tem sa floku ju kish pas bo , sa motra po bon hajgare sa her po e sheh po ja bon: a t\'qoj te frizerka hahahaha...shtatzani te mbar!
(6 vite më parë)
Prsh Dashurie nese pot mundon thartina ne lukth mu mka ndihmu uji mineral edhe qumshti ,shtatzani te lehte
Gona - Alea Ilazi (6 vite më parë)
Dashurie je e mireseardhur :d
Dashuria Dashuri (6 vite më parë)
valla me gjith qef e kisha kqyr falemnderit shum shum
Gona - Alea Ilazi (6 vite më parë)
dashurie une jetoj ne kosove kontrollohem ne Prishtine tek doktorresha ime ne javen e 7 ja kom ndegju te rrahurat e zemres , e ne javen e 13 e kom pa edhe vet gjinin e dalloshja kreit kur te vish ne ks lajmrom edhe te tregoj ku mundesh me pa gjini aq heret jhahahha
Dashuria Dashuri (6 vite më parë)
e ku jeton ti ne kosov apo jasht qysh moj javen e 13 tkan tregu a o zot spom pritet edhe mu kur te shkoj ne kosov jo ktu prej mujit 5 qateher ta bojn ultrazanin edhe krejt veq dy her mrenda shtatzanins se ma hiq un veq 1 her jam kan ne kontroll qe mi kan bo analizat e gjakut te urines edhe te sheqerit krejt mkan dal mir edhe ma deri ne janar e kam me bo ultra edhe ne snkurt me ndegju te rrahurat e zemres se bebit
Gona - Alea Ilazi (6 vite më parë)
hahuhuahua dashurie une e kom pa d m th javen e 13 ashtu mka tregu per gjini Djal e kom bebelushinn edhe une ne fillim kom pas pak probleme me gjakderdhje rrezik bebi po tash jom mir edhe mu um notojke edhe e qitke doren ne ftyr sikur une mu pom kontrollon me sonde vaginale shumm ma mir e ma sakt :D
Dashuria Dashuri (6 vite më parë)
falemnderit shum gona jo bre hala deri ne janar mkan than ateher me tregojn amo du me shku ne pushim ne ks per vit te ri kismet edhe du me kqyr atje ti a ke bo ultra , un e kam pa bebin amo sma kan majt gjat per me pa veq pak pata pas sproblem me bri edhe mu nxajke fryma e tani prej marakut kur shkova ne spital thash du me pa beba a asht mir e ma mundesun veq pak se than heret asht me kqyr e kur e pash mir notojke ne uj ahahaha
Gona - Alea Ilazi (6 vite më parë)
Dashurie flm shumm gjithashtu edhe ty , e merr nje luge te qajit edhe e pine me uje normal pa zi pa kurgjo edhe te ndihmon shumm une edhe kur skam qen shtatzane kom pas pak probleme me lukth se ha shumm djegste tash edhe ne shtatzani marojsha e mu kujtu tash hiq nuk kom probleme edhe nuk eshte kurgjo e demshe per bebelushin ton ma mire me mjeksi popullore se me barna , dashurie a e din gjinin ?
Dashuria Dashuri (6 vite më parë)
gona edhe un jam ne javen e 14+5 dit kokem njejt me jav urime per shtatzanin uroj tet shkoj mbar e mir si ti deshiron po orizin a e ke zi apo qysh e veq qashtu me pi pa zi a
Gona - Alea Ilazi (6 vite më parë)
Dashurie te njetin problem e kisha edhe une jam ne javen e 14 prej ksaj jave veq fillojn flokat e bebit :D une e kalova me oriz e pisha sikurse tabletat me nje gote uje nje luge te qajit oriz tash jam mire :D
Dashuria Dashuri (6 vite më parë)
ada un mos me hanger pom myt po ma lyp me hanger buk si teha mbas 30 min meniher ma nis edhe kurgja spom kana veq buk e vo marova tani si pe ha pe qes o bre sa fshtir do me than nuk te ndihmon mjekja ndoj gja nese e thrras se edhe qeshtu zor bre
Ada W (6 vite më parë)
Kete problem e kam pasur dhe un, por tani jam me mire. Nuk mundja asgje te haja. deri ne muajin e 5 jam dobesuar 10 kg. Lukthi nuk me pranonte asnje ushqim. e kam mbajt shpirtin vetem me buke te thekur edhe uje. Bej durim se dhe pak do te kaloje...
******* Shqipjaa ******* ** (6 vite më parë)
dashuri mu qika ma ka lon bakshish tensionin aq ere jam kan edhe me mbet edhe mbas shtazanis edhe pastaj me hypke mua dej sa mbeta ndjal etash rrall me ban vaki ishalla te kalon
Dashuria Dashuri (6 vite më parë)
shqipe flm amo edhe me tension po ka problem kur pom kap shum pom lig o zot marova qeshtu kurr skam pas dhimt
******* Shqipjaa ******* ** (6 vite më parë)
dashuri edhe un kam pas problem shum gjat shtatzanis me lukth ma ekeqeja ish qe un pi pi non stop qumsht e tum rroki barki tana me infuzione jam myt tu mar une sdi qamet then ishalla te kalon.

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?