Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Ninulla per femije


Pershendetje nena,a dini ndonje ninulle se un eper vete hiq spo di,so qe naj qka veq po du me msu naj njo me shiju amesin maximum qe edhe kur ta qes ne gjume ti kendoj ngapak

Tina - (2 vite më parë)

Shto Koment

 • Dita Pr (2 vite më parë)
  TE perpunuara nga une......po vjen gjumi gjith tuj vete(emri) aka fjele,,,edhe ka fjete edhe u zgjue ka marr librat me lexu e...po vjen gjumi gjith tuj vete... aka fjete ,,,edhe ka fjet eu que ka marr qanten n shkoll u shkue,,,po vjen gjumi gjith tuj vete ...a ka fjete ,e kafjet e u rrite ka dal me mamin me shetite,,,e ka fjete e u que ka dal me babin top me luee......kshtu ekendoj vajzen time dhe qengjin e vogel...
 • Arditaa T (2 vite më parë)
  1\\\\\\hajde zoga shkoni ne.Lum te mi bini ... Gjum. Hajde zoga shkoni ne det te mi bini ... Shendet. Hajde zoga shkoni ne mal te me bini gjum ps ndal. Hajde flutura fluturoni hajde.. Tma gezoni. 2/\\kush me thote nani no nani no ti moj nene nenezo nenezo ti qe me do shume opa nina nina noo dhe me ve ne gjuume opa nina no. Dhe me ve ne shtratee dhe me puth ne faqe ninano nanina nooo. Gjumi gjumi ...,kur i vjen nana e vete vjen dhe e mer e vendon ne shtrate dhe me puth ne faqe shum shum e me shuum.
 • Mimoza <3 (2 vite më parë)
  Djepi (emirin e bebes) ploot me arii ti mi ngjafsh dajes mat madhit... Jo per hijee per hijesshii po per pun e per trimni.. Edhee un e knoj djalin cdoher me qet kg... Djepi (emrin) plot alltan nuk don nana tjeter kan perveq ty e baben tan....
 • (2 vite më parë)
  une i kendoj qa te me vjen ne goj fjal te embla per djalin..edhe kshtu nina nana ,gjingji i vogel etje
 • Dashuria Dashuri (2 vite më parë)
  nina nana paq nafak,nina nana pot perkuni ti mu bafsh plak katundi kaq di asgje tjeter
 • Meri H. (2 vite më parë)
  Oj Tina une nuk e knoj valla djalin rrall...mos me te rrejt...po tmira shume ama sguxoj me msu me kang se kur po kthehmi npune tani po hjekin vjerrat me ta..kshtu veq e qes edhe flen...Trandelina shume e mire qekjo ninull..brravo.
 • Trandelina (2 vite më parë)
  Qe nimulla ime e trilluar prej meje: nina nana djalin e vogel - i vogel, i vogel sa nje gogel sa nje gogel, kokerr rrushi sikur (Emri i bebit) s\'eshet askushi sa nje kokerr - kokerr maku - ky (emri) rrumbullaku Sa nje kokerr - kokerr meli - ky (emri) harabeli dhe tjetra eja gjume, te lutem shume merre djalin beje pllum eja gjume ne dac me ardhe merre djalin me krahe te bardhe eja gjume me krahe te lehte sillja enrren me te shpejte eja gjume me krahe te bukur plot me ngjyra si nje flutur
 • Tina - (2 vite më parë)
  qe ka i kqyri jom oj meri bash te mira a po te emocionojn
 • Meri H. (2 vite më parë)
  http://www.zeriyt.com/folklori-shqiptar/ninulla-kenge-djepi-t24315.15.html ........paska qetu sa dush.
 • Meri H. (2 vite më parë)
  Po vjen gjumi tan\' tuj vet a ka ra djali me fjet po ka ra e pe merr gjumi nana e vete e perkundi. Po vjen gjumi neper ara djali jem i del perpara po vjen gjumi neper fushe djalin tem e puth n\'gushe hajde gjume mos u vono djalit tem syte ja rono po thote gjumi erdha shpejt a thu djali a po m\'pret
 • Meri H. (2 vite më parë)
  Tina ki ne internet ninulla sa dush...kom pas gjet nihere lloj lloj po e kom harru taman adresen...o shkruje ne googe ninulla per fmije tqet garant .

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.