Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Irritim i byces se bebes 1 muajsh

Pershendetje nena, Kam cunin nje muajsh,dhe qe ne javen e dyte iu irritua byca dhe akoma nuk i ka kaluar. Kam perdorur mitosyl por akoma e ka ashtu. I nderroj pampersin cdo moment qe bebi ben kaken por pa rezultat Mos valle duhet lene i hapur,pa pampers per ca kohe,apo ti perdor dicka tjeter? Pls me jepni ndonje keshille nga eksperienca juaj ,pasi me dhemb zemra kur e shikoj qe vuan ashu. >(((

Tina Tina1 (5 vite më parë)
Tina Tina1 (5 vite më parë)
Nadia, perdora nje ilaq francez e bleva te farmacia franceze ne teg ,eosine, per dy dite,pastaj diten e trete dhe sudocream siper eosines, dhe diten e 4 skishte me shenja. :))
Nadia (5 vite më parë)
Tina perdori pas cdo nderrimi pampersi sudocrem.E gjen te farmacia greke te pallatet agimi ose te farmacia brenda ne spitalin hygeia.Te femija im ka dhene efekt sepse mitosyl nuk perdoret cdo dite sa here e nderron por vec per tre dite.
Tina Tina1 (5 vite më parë)
shume faleminderit te gjithave, ne fakt vetem ne fillim e fshija ndonje here me leter te lagur, por me vone fare,nuk i kam perdorur .tani e laj me uje vetem,dhe kremin mitosyl. tani po mundohem ta mbaj nen kontroll me nderrimin e pampersave,por nuk po i kalon. >(
Tina R (5 vite më parë)
Urgjentisht largoi pallomat e lagura,bebi duhet te lahet me uje dhe sapun per bebe .Lekura e skuqur ka nevoje per drite, ajrosje dhe me se shumti i ndihmone krema me permbajtje te larte zinku! Dmth e pastron bebin me kamomile, ia thane lekuren, e le sa me shume qe mundesh pa panoline! Para se te ia vesh panolinen, e lyen holle me kreme me permbajtje zinku! Kur ia lyen me kreme, pat apo nuk pat skuqje (edhe pse kur nuk ka skuqje nuk preferohet krema,), kremen duhet kursyer gjate perdorimit, e perdor shume shume pak per me mujt lekura me marre fryme!
Dita Pr (5 vite më parë)
Vajzes time i ndodhi para ca ditve sgurisht nga ushimi e idhash (lulelkren) ko i bere pak dem ne lekur,,por sa her qe ekom pastru e kom lan qlir desh pa pameprs disa minuta edhe pse cremi penaten eshte shum efektiv .. Qe eperdori.Tash eshte mire..
Eda + Ambla. (5 vite më parë)
tina dhe mua keshtu me ndodh dhe sot qe goca per 2 dite me ben 4 muajshe.e lyeja me krem,e shplaj cdo heqie pampersi,por perseri ajo po doli jasht e se nderrove i behen pucra te kuqe,tani perdor nje krem te pergatitur ,e kam marr ne farmaci ,gjoja me i mire ky.
Nadi <<>> Eda (5 vite më parë)
Tinamua vjaza mu iritua nga barkqitja qe kishte para tre jave e lajsha non stop her me uj te paster e her me kamomli mirpo nuk i kalonte mandej pediatri me rekomandoj nje krem travazol krem 15g dy her ne dite me ly me nje shtres te holl mirpo para se me ly me shperla me kamomil brenda dy dite ju pastru komplet ..Shendet
Xheni Maja (5 vite më parë)
Tina mua gjithmone me ka bere efekt shume shpejt per nje dite madje kremi Fissan blu..eshte shume i mire per skuqjet e bebit... te shkuara..
Qendresa H (5 vite më parë)
tina pastroje sa ma shpesh me kamomile, perdori puder ose krem \"kuterid\" i kalon shume shpejt, shendet per bebin e dashur
Bona Shehu (5 vite më parë)
Tina pas cdo larjeje ne pjesen e poshtme cunin fshije dhe lyeje me niseshte, sepse nuk lejon irritimin e lekures
Linna T.j (5 vite më parë)
Nese djali juaj pin qumsht gjiri ateher ti mos pi leng portokalli as mos ha porokall,mandarin,sepse edhe kto jan nje shkatar shum i fort qe bebet vuajn nga ky problem,lyjeni beben tuaj me pavloderm(pavlovic)esht shum i mir per likuren e bebeve,te uroj qe bebushi yt te ket sherim qdo te mir.
Miesa M (5 vite më parë)
Tina mos perdor palloma te kagura por pastroe me uj dhe lere pak pa pampers dhe poder per femij jonson baby ose becuton i ndimojn shum tpakten te djali im ka pas sherim shum te shpejt uroj ti kaloj

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?