Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

E merzitur me mjeket, qe 9 vite pres nje femije!

Mirembrema nena te dashura,jam shume e merzitur me veten dhe me mjeket ,gjithmon me thon qe nuk ke asgje do te besh femi!por asgje asgje kam 9 vjet qe e pres ate dit por asgje perse na denon zoti?pra thon qe zoti denon po ne fund kujton ,por te une nuk po ndodh.Kurr jeta ime mori nje fillim te lumtur, pas nje femirije te hidhur prap me vazhduan vuajtjet nga pritet 9vjeqare.perse jeta esht kaq e hidhur dhe vuajtjet nuk mbarojn?Me falni nena po doja ti shpreja diku.Me respekte Anit

Ani Ani (5 vite më parë)
Ani Ani (5 vite më parë)
O e dashur une jetoj ne greqi.Po te falenderoj me gjith zemer.
Jehona Gashi (5 vite më parë)
Anit e dashur e lexova brengen tende, deshta me ta propozu nje grua e cila qysh Znj.Tone Gashi eshte nga prishtine dhe bene disa ilaqe per te mbetur shtatzene une e kam shoqen time e cila 14 vjet ska pass femije, dhe nga zoti dhe ajo ka pasur sukses mundem me ta dhan nr. me kontaktu me te..Suksese
(5 vite më parë)
Nganjeher te duket se te gjithe jane fitues e vetem ti je humbes dhe kur mendon keshtu je shume pesimiste ne cdo gje.Mos mendo se te gjithe njerezit nuk sprovohemi nga Zoti,po vetem ndryshon sprovimi.Por qysh kane thene gjithmon,nje saber i ka 100 selamete.Ishalla edhe ty sa me shpejte te gezon Zoti me nje femije dhe te gjitha ato femra qe jane ne pritje.Une e kam nje kojshike tek prinderit e mi,ajo pas 17 viteve ka djale dhe djali i vetem ne familje pas 8 vajzave.Kur ka thene Zoti atehere behet.
Aldia Aldia (5 vite më parë)
o moj anit edhe un ka koh qe epres at dit por kot spo ndodh as tek un me jam lodhur dhe un por ishalla zoti na dergon femij sa me shpejt e behemi nena sa me shpejt ishalla e dashur mos u merzit se nuk kemi qfar te bejm zoti na ka ne dor kutj te do i fal e kend do e sprovon ishalla jemi ne ata nga sprovuesit e tij e sa ma frik na fal se ska me mir se te jehs sprovues i allahut s ene fund te vjen e mira inshalla per te gjitha ato qe presin jua plocon deshiren
Mira Shabani (5 vite më parë)
anita e dashur un vetem diqka deshta me te than se pasi e paske permend se pse zoti te denon e deshta me shtu se ket fjal mos e thuj asnjeher se e din cilin njeri e sprovon ALLAHU...e ve ne sprova gjithmon njeriun e drejt njeriu e mir me zemer te bardh qe ta vertetoj se ka saber dhe forc per jet te metutjeshme...e dashur ti jee nen sprova te allahut qe do me then se nje femer qe ban saber edhe in shaa allah shum shpejt dot gezoj
Ani Ani (5 vite më parë)
Nena te dashura ju falenderoj me gjith zemer per te gjitha kometet ,dhe jan te gjitha komente qe me japin shume guxim dhe shpres. Shume shume flm perqafime.
Elva Elvi (5 vite më parë)
Anit mos u merzit e mos i humb shpresat cdo gje vjen ne sekondin e shkruar nga zoti kurre mos mendon qe zoti po te denon thjesht po provon durimin tend por kurre mos i humb shpresat perderisa mjeket thone qe nuk ke asgje aetehere ashtu eshte,,ja do te them dy raste nje shoqa ime ka provuar 14 here farzim artificial dhe bebi erdhi kur deshti zoti i shendetshem e i bukur por kurre nuk i humbi shpresat,kunata ime ka ndenjur 9 vite pa femije sorollatur ne mjeket me te mire te italise i thoshnin qe nuk ka asgje prap bebi erdhi kur deshti Allahu keshtu mos u demoralizo mendo ato femra qe nuk e kane as mundesine me te vogel per tu bere nena kurse ti je mire thjesht nuk ka ardhur ai moment i bekuar,,,a e ke provuar ndonjehere farzimin artificial?te uroj sa me shpejt ta degjojme nga ty nje shtatzani
Ammy . (5 vite më parë)
Anita mos e lesho veten kurajo dhe vazhdo te luftosh per ate qe te gjith duan ta ken ,nje femij ne preher ,nje kusheri i mamit tim 17 vjet skan pasur tani ben ivf dhe kan dy vajza binjake si drita ,zoti ishalla te gezon dhe ty shpejt.
Albulena S (5 vite më parë)
Anita shpresoj qe se shpejti te gezon Allahu me nje femije.Por mos u merakos edhe kunata ime 10 vite nuk ka pas femije mbas 10 viteve ka mbete shtatezen shpresa vdes e fundit siq e permenden me poshte gjitheashtu dhe une uroj se sa me shpejt te ju gezoj Allahu me femij juve dhe te gjithe nenave kaloni mire
(5 vite më parë)
Anita halla ime mbas 20 vite ka djalin. Ka be ifv, shpresa vdes e fundit.
sarah sara (5 vite më parë)
Anita sprovat e jetes jane te ndryshme gjdonjeri ka sprova te ndryshme sepse allahu don te shikoj sa jemi te durushem dhe a i mbeshtetemi allahut dhe duhet vetem orej tij te kerkojm dhe nga askush tjeter qet dua (lutje)po ta tregoj qe gjendet ne kuran dhe praktikojne ne lutjet e tuja ket lutje e ka ber zekrijaja s.A (rabbi la tedhernij ferden we ente hajrul warithiine) qe ne shqip esht keshtu ( o zoti im mos me ler te vetem pa femije sepse ti je trashiguesi me i mire ) mbeshtetju allahut se do te kesh sukses pa dyshin te pershendes allahu ta gezofte zemren me femij ty dhe te gjitha nenave
(5 vite më parë)
Anita,ben dua,edhe durim,allahu e di me se miri,inshallah se shpejti do te gezoje,por mos thuaj po me denon,do te gezoje inshallah durim asnjehere shpresat ne allahun mos u humb,njeriu gjithmone duhet te kete mendim te mire per allahun.
ajshe krasniqi (5 vite më parë)
nuk duhesh te dorezohesh e dashur,jeta esht e atill,ne kemi femij skemi ndonje gje tjetr,normal se deshira per nen esht e pazevendesushme po.duhet te mendosh edhe diqka me keq,se ste kan than sterilitet e smunesh me pas kur fmi,plus saj ti munesh me bio in vitro nese ke munsi,e sa per Zotin ai i din ma mir punt e veta ka nana qe ne luft kejt fmija ikan shku e per qat sduhesh mu deshpru shum,se nese i oerket fejes islame ateher duhesh ta dish nje thenie ne Kuran qe Allahu thot:mas gjdo veshtirsie vjen lehtesimi mos dyshoni ne ate...zoti te ndihmoft ty e shum nenave ne pritje per tu ber me femij ne krah..
Jeta . (5 vite më parë)
Mos u merzit anit se ka raste qe dhe me shum vite skan pasur femij, por sot i kan ne preher femijet.halla ime ska pasur 15 vjet, sot e ka vajzen 5 muajshe, nje e aferme tjeter ska pasur 20 vjet e sot eshte djali 5 vjec.besoj qe duhet te heqesh stresin dhe beju optimiste, perdori dhe keto metodat popullore qe i shkruajn nenat ketu ne portal dhe jam shum shum e sigurt qe femijen tende se shpejti do ta kesh ne duar.mos u merzit ti se jeta eshte e till, askush nuk eshte i plotesuar 100% por shpresa dhe optimizmi na mbajn perhere, cdohere dicka te mundon por jeta i ka keto.
Ateira R (5 vite më parë)
anit e dashur une besoj se genjen ai qe thot qe i ka te gjitha gjithmon ka diqka qe i mungon ndonje problem shendetsor apo diqka tjeter zoti eshte i madh vonon po nuk harron mos u deshpro dhe mos harro se shpresa vdes e fundit......
Silasu <3 (5 vite më parë)
ahh anit me vjen shum keq per ty.Allahu i sprovon njerzit ne shume menyra ne kete jete.dhe ja kjo besoj te kete qene prova jote.behu e forte..e di se e ke veshtire...por jeta vazhdon dhe shpresa vdes e fundit.un te uroj nga zemra qe te behesh nene sa me shpejt:)

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?