Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Cerdhe private ne Tirane

Nena a dini ndonje cerdhe private ne tirane,kryesisht afer zones se kombinatit qe merr bebe 5 muajshe e lart .kam gocen 5 muajshe ne shkurt filloj pune po cerdhet e shtetit nuk ma mbajne pa mbushur 6 muajshe,ne kujdestari nuk kam ku ta le,jam ne siklet te madh.klm

Eda + Ambla. (5 vite më parë)
Eda + Ambla. (5 vite më parë)
ke shume te drejte Edlira.jam ne pune private.kaq e kam lejen vetem semestrin e pare,nuk te fal privati,e di qe e kam te vogel gocen me dhimset sa une e di.po nuk kam ku ta gjeje me punen.kam kerkuar dhe kujdestare po nuk kam gjetur.as vet se di si do bej.te falenderoj per keshillen tende.klm
Edlira Tirane (5 vite më parë)
Eda, shume e vogel vajza per ne cerdhe, plus qe do ta ngresh ne mengjes ne te ftohte do ta levizesh nga rehati i saj edhe do ta dergosh ne cerdhe, sado cerdhe private te jete prape cerdhe ngelet. Nese nuk ke gjetur ndonje kujdestare nga rrethi i te njohurve te tu, me mire shih njoftimet ne gazete per ndonje kujdestare, vertet do te kushtoje me shume ( besoj tek 15.000-20.000 leke te reja) por sa te rritet vajza bej si te besh, pastaj nga shtatori edhe e perballon vajza cerdhen. Nuk e di por po te jesh ne pune shteti e ke lejen e lindjes nje vit. Une ne lindjen e pare e kam lene punen fare se nuk kishte kush te ma mbante djalin.( flas para 7 vitesh), por mesa di une cerdhet private pranojne edhe bebe te vogla, leke duan ato.

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?