Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ushqimi tek fëmija 8 muajsh

Pershendetje nena, une e kam bebin 8 muajsh ne gji dhe po i jap ngapak me honger a eshte normale ti jap 3 here ne dite me hanger a eshte shume a pak dhe ju lutem me tregoni se sa gram ushqim ne dite duhet te merr nje femije 8 muajsh dhe çka eshte me se miri cili ushqim preferohet me shume? Ju lutem me ndihmoni rreth pyetjes.

Linda (7 vite më parë)
Vali (7 vite më parë)
Pershendetje Linda. Linda djali im sot mbushi 9 muaj, sa per ushqim une per veti djalit tim i kam dhe çdo 3 ore, ni racion ushqim kalorik tjetrin peme, normal edhe ne gji e kam, djali tash i ka 11 kg, tash te them drejten kam fillu ne pune edhe qerdhja i ka rregullat e veta, krejt kete te thashe qe ta kuptosh se nuk eshte shume se tash bebi rezervat i ka te hargjuara, normal i duhet kompenzim. Ju pershendes duke ju deshiruar çdo te mire ne jeten tuaj.

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?