Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Bakterie ne urine

Oj nana sot e bana analizen e urines e me paska dal bakterje ne urine 6-7 ,jam shtatzane 14 javshe a muneni me mi tregu pasojat jam shum e shqetesuare sepse mjekja e jeme nuk punon gjeri te merkuren

Ylli Lorisi (5 vite më parë)
xona1 (5 vite më parë)
teuta zemer mos e lodh shume kryt per ata shiqo ms po njeh najken ose po gejn najkend pak a shume te njofshem aty e kryn qat pune kur vjne koha me lind edhe shyqyr spo rrin shume edhe ik ne shtepi tande se me te vertee katastr jane une mas lindjes qe na quna ne dhome erdhi pastruesja me pastru dhomen me xhoker bm raptojke ne shtrat ta levizte shtratin edhe mi fol hunt t iqojke perpjete nese smundesh me nejet dil ne koridor sa te pastroj qa me ba me ja nis me ba llaf e te madhe skishe kohe po duhet en fakt me ja u tharb diksu hunt e masnje ndal pak me ndryshe veprojne . ose motra vike para vizities ne mengejs edhe ti smjshe me leviz aq e si besojshe vetes me u qu ne kam ta bajke qu regullo qarshafine jarganin se tash vjen vizita e na bertasin neve mjeket e j juve , i pata than shkurt e ti a je moter me ardhe me te n dihnu kur ka njer i nevoj a polic pe kontrolla e msheli gojen me regulloj jargani e uli kryt e doli jasht kur ske eduakt as puenen se kryen si pune mendoj une
Ylli Lorisi (5 vite më parë)
Nora ky eshte raliteti yne i hidhur se besoj qe do te ndryshohet ndonje gje najhere..fatkeqesisht,beso qe qitash um ka hi tuta ne palc per me lind kur i pash ato gra ne gjendje te mjere,repartin e gjinokologjis ne gjendje te tmerrshme ...jemi shume te pafata qe jetojm ne nje ambient te till ku as shteti si shtet nuk funksionon
Nora Aliu (5 vite më parë)
pershendetje teuta ,shum e vertet valla uuuuuuuuu ne spital hiq nuk te kqyrin vall veq shpirti jem e di sa kam hjek gjat lindjes e mjekja ime as ne tel nuk u lajmerojke a sa i niqja kontrollat ne ordinacen e saj private me premtonte se do me ndihmonte shum e kur erdhi koha kerkund nuk ishte ,mos u befsh per mjek tan po edhe ana tjeter mos mbetshum pa taa se te kqi te kqi po na lejn keq pershendetje nena
Ylli Lorisi (5 vite më parë)
Ju faliminderit te gjithave per komentet e juaja ,faliminderit qe gjani kohe me u pergjigje gjithmone.Une isha ne spital te shtetit ne gjinokologji pasi qe mjekja ime nuk punonte ne ordinancen e saj sot dhe me tha qe ta baj urinokulturen ,qfare kontrolle qfare injorance pffffffff kur te jesh ne kliniken e gjinokologeve tane te trajtojn sikurse mbreteresh kurse ne spital sikurse skllave ncncnnc.Bota nuk sjellet vetevetiu boten e sjellin parat dhe vetem parat
(5 vite më parë)
Teut esht normale qe gjat shtatzanis te paraqiten bakteriet ne urin,,un per vete qe nga mesi shtatzanis e deri mbas lindjes kam pas dy bakterie dhe gjak ne urin,,kam perdor lloj lloj barrnash por nuk me ka kalu deri kur kam lind,,un e di qe nuk esht shqetesuse se nuk deperton tek bebi yt asgje te jesh e sigurt per kete gje,,mbas lindjes me kan dezinfektu me nje spre qe ishte kunder infektimeve edhe me kan kalu edhe bakteriet edhe ma qe 4 muaj skam pas problem ,,shpresoj te kaloj sa me shpejt
Lila . (5 vite më parë)
pershendetje ,, teuta edhe une i bashkangjitem nores ,,
Nora Aliu (5 vite më parë)
Tung Teuta ske pse brengosesh ne femnat kemi bakerie edhe pa qen shtatzen shum her vetem nese ke me teper se 10 bakerie brengosu jam labor ante dhe biologe rri pa ves pi uje me teper suksese
lola 1 (5 vite më parë)
une per vete kom pi qaj brusnic a edhe uvin ne shtazani pa vesves pije qajnat jane bimore asgje nuk te bejne e dashur
Alea Morina (5 vite më parë)
Per qe je shtatezen tash sigurisht se gjinekologia do te ndihmoj keshtu qe mos u be maak nuk e di per shtatezenat qaj brusnica a eshte i demshem por edhe lengjet jan shume te mira dhe prit deri neser per nje dite besoj se nuk do te paraqiste problem.
Ada W (5 vite më parë)
Teuta pij sa me shume uje dhe lengje qe te urinosh shpesh edhe pastrohesh. fillo pij minimumi 2 litra lengje ne dite dhe do shikosh goxha permiresim. Keshtu me ka keshilluar gjinekologia ime..
(5 vite më parë)
6-7 nuk eshte vlere e larte. beje urinokulturen dhe ipet rezultat me i qart rreth urines.
xona1 (5 vite më parë)
teuta gjate shtaanis eshte normlae te kesh bakterie ne urine ne edhe kehstu kemi po si rrijme vetes gati me analiza po deri sa te vjne koha me ba kontrolla mer uvin qaj ose ase brusnice edhe mos u merakos klm

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?