Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Cilin qumshti te jap bebes.
Pershendetje nena kam nje problem me mua dhe nje me beben. un beben e kam ushqi me qumsht gjiri, mirpo tash nuk po kam kam shum pak bebea nk ngopet, dhe un provova me qumsht pluhur, mirpo beba nuk e do provova dhe ni lloj tjeter nuk e do jam ne hall qfar te bej qumsht ne gji nuk kam, beba me dhimbeset pa pir. Qfar te veproj
Lora Emini8 (5 vite më parë)
Lora Emini8 (5 vite më parë)
arlina me vje keq qe i paska ndoshe ashtu bebes tende po ka lloj lloj njerz e zoti te ruajt prej syrit te keq. po edhe un nuk dua ta hek sepse u kenaqsha duke e par se si pike qumsht prej meje meu zgjatke jeta mu kur e shifsha ashtu po shti merzitem shum sepse nuk kam qumsht per te idhan bebes dhe ajo nuk esht e ngopur si me pare. shpresoj te me vij si me par.
Arlina Eli (5 vite më parë)
lulja ishalla te ktheht gjini se ket problem e kam edhe une une para nijave pata musafir dhe djalin e pata ne djep e mlut e pata ata ma shplun dhe fmija tyne piskiten e mu tremb djali dhe me qajti shum saqe qe tre muj e gjys asnijer se ma qajt ashtu u tmerrova sdisha qka mi ba po ashtue vashdoj edhe tre dit tjera vajin une u merzita shum se mednova qak mi banen djalit se sod su met mi besu askujt dhe me hupi gjiri dhe qdo dit kam qar po sa po muj me pi qumsht qaj te hippit kamelic dhe une ja blejta qumshtin aptamil1 po perniher barki mi qitke si e pike potahs kafillu prap pom doket mem ardh gjini dhe ti pi sate munesh beso qe qaq shum qe pi qdo 20 minuta shkoj banjo se spo du me hek fmin prej gjinit e kam mas 9 vite martes ishalla naj run zoti kta femij se nana kurr spo bajka rahat te pershendes me fal qe e zgjata kaq shum e dashur
Lora Emini8 (5 vite më parë)
ok dota provoj flm naten e mir se ika gjum te embel e flm per kohen qe endat me mua
Dija Dija (5 vite më parë)
Lule un per vete shum pak ha buk vetem kete langje e perdori dhe kam qumesht mjaftushem tash...bravo qe o nshishe 1lit e gjys ,multivitamin...provoje se as un skam pas amatash mir
Valmira Shala (5 vite më parë)
po lule kam gji edhe tani por jo edhe shum sa te ngopet bebi tamam, nganjer kam aq mir sa qe nuk kam nevoj ti jap qumesht shtes por nganjer hiq :-(
Lora Emini8 (5 vite më parë)
Multivitamin leng apo barna qe shkrihen dija
Lora Emini8 (5 vite më parë)
ok flm inshalla me vije se beba me dhimbsej. ok te pershendes shendet ty dhe bebit
Dija Dija (5 vite më parë)
Lule edhe mu sum dalke gjini ama mu kthy apet ..vetem pi multivitamin ki me pa suksesin.
Lora Emini8 (5 vite më parë)
un po shpresoj te me vij ti. nuk te ka ardhur ty tani
Valmira Shala (5 vite më parë)
aha edhe une kshtu kam qen si ju, une ekam bebin shum te veshtir, shum qan tani qe 1 jav pak me eshte qetesuar, edhe mua me ka humbur gjiri nga stresi per bebin :-(
Valmira Shala (5 vite më parë)
po e vertet lule ka nje arom te merzitshme qumeshti shtes, por do mesohet kshtu ka qen bebi im nuk ka dashur ta pij sepse nuk i pelqente, ja ndrova biberonin ja mora te firmes gjermane NUK dhe tani qe 3 jav po e pin qumeshtin shtes se as une nuk kam gji te mjaftueshem
Lora Emini8 (5 vite më parë)
mua qumshti me iku nga meraku se pata bebin e semu tri dit ne spital nga hundet e zena, dhe u merzita teper dhe nuk hengra fare me iku pak vetem kam,
Lora Emini8 (5 vite më parë)
valmira si pelqen bebit tim rrin i uritur dhe se don, ka nje er te merzitshme qumshti shtes.
Valmira Shala (5 vite më parë)
ashtu edhe bebi im i ka 2 muaj e 2 jav, besoj qe adaptohet me ket lloj qumeshti provoje njeher
Lora Emini8 (5 vite më parë)
tash nuk muj me blejt se esht von manjolla.vetem keta lloje kam per sonte.
Valmira Shala (5 vite më parë)
edhe une e kam pasur po te njejtin problem lule, por me koh do e mer qumeshtin shtes, une ja perdori bebit tim aptamil 1, pra prej 0 deri 6 muaj, tash eshte mesuar dhe po e pin shum mir.uroj qe edhe bebit tend ti pelqen, kam degjuar qe e zavendeson pk a shum qumeshtin e gjirit.nat te mir
(5 vite më parë)
Provo me hipp ose aptamil
Lora Emini8 (5 vite më parë)
jo i kam provu impamill, humana , bebellak, mimi bebi ka dy muaj
Mimi M (5 vite më parë)
Lulee qumshtin aptamill a e ke provuar

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?