Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

A jam shtatzene?

Sa eshte i vertet testi i shtatezanis permes urines. Kam vones te ciklit 6 dite, testi me rezulton negativ, dua shum te kem femij, a ti besoj testit, cka te bej? i'u pershendes!!!!

Dona Gashi (5 vite më parë)
Kosovare 1 (5 vite më parë)
mund të ndodhë që femrës ti vonohet ovulimi, që dmth edhe fekondimi është bërë më vonë. Në këtë rast testi mund të del negativ dhe duhet të përsëritet pas 5-6 ditësh.
Gona - Alea Ilazi (5 vite më parë)
Dora mu me paten ardh para kohe kisha qrregullim e thojne parambetjes 7zane ki qrregullime edhe une sa her e kam bere testin me ka dal e kjarte vetem 1 vije po prap kisha shpresa se ma ndijke zemra edhe kur isha tek doktorresha ime me kontrolloj me sonde vaginale me tha qe jam 7zane edhe gjdo here i kam ble testet Preg Chek kishe mat sakta po kerka hiq e dashurr isha je 7zaneee e te gezon all llahu me nje bebe te shendoshe
Dona Gashi (5 vite më parë)
Gona flm qe me jep shpres e dashur. Un ciklin e kam pas cdoher cdo 28 dite, bile edhe oren nuk ma lujke ne 10 te mengjesit. Esht per habi. Ama shum kjart ne test verehet vetem nje vij, nuk ka as hijezim e as asgje tjeter.
Gona - Alea Ilazi (5 vite më parë)
Pershendetje Dora une sa her qe e kam bere testin me rezultoje negative kur isha tek doktorresha ime konfirmova 7zanin time qe isha 4 javshe ishalla sa ma shpejte na vjen lajmi qe je 7zane ti dhe te gjitha qe deshirojne te kene femije :D
Dona Gashi (5 vite më parë)
Patris faleminderit e dashur. Uroj qe sa me shpejt te ngelim te dyja :d
(5 vite më parë)
Sepse thone se kur fillojne c\'rregullimet mundesh te ngelesh shtatzane
(5 vite më parë)
Une te uroj me shpirt qe te jesh, por prit edhe disa dite, se ndonjehere vonesa vjen edhe nga ndonje crregullim i vogel. Une si ty dua qe ngel shtatzane, por deri tani nuk kam ngekur dot dhe asnjehere nuk kam pas vonese te ciklit, gjithmone me vjen ne kohe saqe ndonjehere shqetesohem

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?