Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ne lidhje me depilimin me dyll

Pershendetje nena, kam nje pyetje a ka ndonje rrezik nga depilimi me dyll ne zonen bikini?! a ka rrezik per vezoret ose ndonje pjese tjeter nga ngrehja e dyllit me shpejtesi?! qe sa kohe mendoj ta bej por kam frige se mos e demtoj veten,dhe me pas kam pasoja... e di qe dhemb por eshte me e shendetshme se sa te perdoret makina ose metodat tjera....dhe ja vlen barra qerane, por kam frige se mos e demtoj veten flm shum nga ju.

(5 vite më parë)
(5 vite më parë)
dmth ti Alketa . ke bo depillim ne sallon?! hahahha mke shti me kesh shum se ma mire i ki zonat ku i depillon se faqet... un fytyres i hjek kimet me pej, osht menyre shum e thjesht edhe nuk ta ngreh lekuren, djeg shum pak ne fillim ama masnej adaptohesh... edhe nuk bon lazem me i hek shpesh cdo 2 jave.te bohet fytyra si bebe e bute...un kom pyet nji sallon ne prishtine depileve po u thirke komplet nensqetullat, kembet, duart dhe zona bikini po kushtojke 23 euro, ama per dyll se kom vet a osht i algave apo asi qe bohet me sheqer hahah flm shum
(5 vite më parë)
Vet osht shtire me e bo depilimin me dyll. Une para nje viti kam fillu me bo, po shume po kam dhimbje e qitash e kom lon krejt, thjesht ma zor mu pom vjen me bo depilim se sa me lind nje thmi. une sun i duroje dhimt kur mi shkakton dikush, a kur i kom te mijat i duroje shume. sa per dalje te qimeve, nuk dalin si me makine kur i heq, lekura nga dylli mbetet e bute edhe port nuk mbyllne, vetem sa vine duke u rrallu krejt. e per qe mblidhet gjaku, kurr sme ka ndodh mu, valla ma mire kamt i kisha e zonat tjera se sa faqen hahaha. zgjedh sallonin edhe dyllin. dylli i cili perbehet nga algat e detiti te vdekur mduket eshte me i miri. eshte me ngjyre te gjelbet dhe eshte si ne forme sapuni, por ai shkrihet se pari e mandej perdoret. derisa te mesohet trupi me nxehtesin e tij edhe me terheqje pak veshtire edhe pse une per zonen bikini spo muj me u adaptu hiq
(5 vite më parë)
po un me makine te braunit e kom bo komplet krejt ama problemi o qe makina kur te hek kimen po mbyllen poret me gjak apo najsend masnej kur po dalin kimet e reja po mbesin nen lekure.... e kom ble krejt preparatet em bo vet ama po tutna,thojsha njehere me shku ne sallon spari, masnej ja mar doren edhe vet haha flm shuum
(5 vite më parë)
Queen un nje her pata shku komplet mekemb me ndrsjetulla dhe pjesen intime po ma kurrrr nuk shkoj sidomis per pjes intime beso krejt gjaku mu pat mbledh e din so behet zi sikur ta thith dikush gjakun katastrof , e kom ble makinen e braunit teper e mir ne zonen rreth bikii i nuki bile , ti vendos vet tash te pershendes...
Kaltrina Kaltrina (5 vite më parë)
nuk eshte aspak e demshme,une kam bo deplim prej fillimt shtazanis deri ne muajin e 9,por nese provon vet me bo e ke shuem fshtir,tpershendes
Ami <3 (5 vite më parë)
Queen sbesoj qe eshte e demshme.Dhe un e kam perdor me e re,tash bash qe jam me burr nuk e perdori,sen e duroj dhembjen!Ato te famshmet laserin e perdorin e si gjon send!A vet e ben apo te naj sallon?

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?