Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Barku ne shtatzani
Tung nena,jam ne javen e 19 po jam pak e brengosur se une nuk jam fry,shume pak kerkush spom dallon qe jam shtatzane,bile si tu u cudit pom shofim hiq skoke fry,a eshte normale se kontrollen e radhes e kom tek ne prill per me pyt dr time..
(5 vite më parë)
(5 vite më parë)
Qendresa,edhe une mezi po pres mem vet dikush valla,haha bile kur po hi ne dyqane per bebe pom doket kerkush spom merrr seriozisht thojn kjo s blen sen veq po kqyr se qe spo dallona qe sjom shtatzan,pa bark edhe eci thu i kom 100 kg ahahha tu u fry me zorr...@ Drita nashta edhe une ka java 22 nisi mu dallu..
Drita * Jara* (5 vite më parë)
oj Ana, une jam ne javen e 22-te, qetu dy jave jam fry se hic nuk u dallojsha, edhe kisha qef mem pa dikush qe jam 7zan edhe u bojsha marak per bebin. Ty mos ta nin se ke me u bo top e inshAllah e lind nje engjull te shendosh!!
Qendresa H (5 vite më parë)
Ana ma kujtove veten, menxi pritsha me mu rrit barku, mu duke se kerkush nuk po dallon, kur me ka pyt mas pari nje gru ne autobus \" sa muajsh je\" u kon tu me leshu zemra prej qefit, ooo qfare gzimi, veq qe sjom qu me ju thon krejt udhtarve \"hej a po me shihni qe jam shtatzane\" hahahha
(5 vite më parë)
Faleminderit te gjithave jenii shume te mira edhe me qetsuat,ishallah bebi mirr e qysh po thoni edhe ju se shpejti bona top ahahah mezi po pres,une jom e gjat 1.72 peshoj 63 kam humb pak kile fillim nga mundimet..
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Ana normale osht motra jem hiq ska pas bark edhe kur u shku me lind kush ska besu qe o shtatzan e ka lind djali 4 kg u quditshum ku ka nejt beba hiq ska pas bark
Ylli Lorisi (5 vite më parë)
fijona ne raportin mejksore qe ta jep gjinokologeja munesh me pa peshen e bebit tand
Fijona Jona (5 vite më parë)
ana un edhe 2 jav hy ne muajin e nente por nuk me eshte ritur barku shum ne krahasim me grat tjera ne ket muaj edhe un kam te njejtin shqetsm them mos bebi eshet e vogel...se sa kam degjuar kur e ke vajz po hapesh ma shum e un jo valla hiq si topke me eshte barku haha por ishalla kemi bebe te shendosha e lindje te lehte kjo esht ma e rendesishmja
Dashuria Dashuri (5 vite më parë)
ana heret asht mu fry ashtu qysh don ti hajt se ki mu fry mu bo top mashallah prej mujit 6
(5 vite më parë)
po ma kujton nje pytje kur ekambo kamq en per aferishti ne ket jave mos gabofsha e hiq su frysha e thojsha beba e vogel e po fryna hiq ama jo senuk ishe asgje urime per shtatzani lindje telet
Rajana...... Thesari Im (5 vite më parë)
mos u brengos une 6muaj shtatzen kam punuar edhe askush sme ka marr vesh qe jam shtatzen
Ina Ani (5 vite më parë)
Nuk e ka kerkush organuzmin as konstruktin e njejt. Me ransi me qen bebi tu u zhvillu mir tjerat skan ransi...suksese
Miesa M (5 vite më parë)
Ana une muajin e 8kam udhtu me airoplan normalisht skam pas drejt dhe ju kam then ne turqi jam muajin e 6aq pak jam kan e fryne po ka mesi i mujin 8-deri sa linda u fryna teper kush mpake uuu qysh koke fry ama vetem barku knej pjest tjera normal
Ylli Lorisi (5 vite më parë)
une jam 20 javeshe edhe as qe dallohem qe jam shtatzane ,askush nuk me dallon qe jam shtatzane ,i tregova nje koleges ne fakultet qe jam shtatzane para 1 jave ma bani mos um rrej mu se nuk je me kan ishe fry hahaa
(5 vite më parë)
oj ana haha te njejten pytje e kom bo ne te njejten jav kur isha shtatzane po aqsa kisha qef me mu bo barku top po siq tka than edhe elinda ne varet gjatsin peshen qysh e ki mos ki dert se po fryshe boll mujt e fundit veq op op top ;p
(5 vite më parë)
Amin,elinda ahaha valla edhe une si ti krejt bota po kam qef mem pa hahahaha..
(5 vite më parë)
Ana, mos ki dert se bebi osht mir pa dert edhe ku mu fry boll valla...kryesorja osht mi ndi veten mir edhe me rujt veten. se edhe une e kqyrsha veten ne pasqyre edhe kisha qef mu fry meniher qe mem pa krejt bota qe jom shtatzan ahahahha ishalla veq ZOTI ju ka ne dor dhe ju jep mbarsi e shendet te mir :)
(5 vite më parë)
Ishalla elinda ahaha flm shume po kam deshir mu fry po hiq edhe po ha ka po sillna ahah as pesh nuk kam shtu po inshAllah bebi mirr
(5 vite më parë)
Ana ahahhaha urime per shtatzani, e sa i perket frysrjes ka koh edhe pak....mos ki dert se edhe 1 muj ki mu dallu mir :) Edhe une deri ne muajin e 7 nuk jom dallu qe jom shtatzan, mvarret prej popercionit te trrupit

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?