Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Si tia largoj vajzes gjirin?
Pergjendetje te gjithave,kam vajzen 1 vjet e 6 jav e ushqej end eme gji por tash spo kam edhe aq ,edhe ja 1 muj mendoj te filloj punen e spo di si tia bej me vajzen qumsht tjeter nuk po pin as me got as me shishe do dit me par pike ngapak em got tash hiq qfar me propozoni ju,faliminderit per mirkuptim.
Nora Aliu (5 vite më parë)
Lejla Alihoxha (5 vite më parë)
pershendetje...une e kam vajzen gati 2 vjeqare qe 2 jav ja kam nda gjirin.mendoja qe kurr nuk do ju ndahej sepse pinte shum.edhe shkova te nena ime kishe dhe femije te motrave dhe ja lyva me buzekuq sepse po u gerrditshin prej ngjyres se kuqe..lyje ashtu.mos u frikso do te ket sukses.un jam friksu shum por shum leht e ka kalu.te deshiroj fat
Ina ** (5 vite më parë)
edhe une e mendoja tmerr por mendoja tia ndaja nja dy jave me vone nga koha qe ia ndava por u detyrova nga ilacet, dhe nga nje ane me mire qe me ndodhi ashtu sepse me dukej sikur sdo guxoja ta provoja.. por nuk eshte aq e veshtire me beso, vetem pak durim dhe te mos heqesh dore 2 3 dite ngaqe te dhimbset goca..
Nora Aliu (5 vite më parë)
ina shum faliminderit per kshillat valla ishalla ia dal se boll fshtir
Ina ** (5 vite më parë)
Nora une sa ia ndava goces, u detyrova sepse po perdorja ilace te demshme.. e kam nje vjece.. nuk e lyeva me asgje, thjesht nuk ia dhashe.. dy netet e para qante nja gjysem ore para se te flinte sepse ishte mesuar te flinte me gji, por pastaj e zinte.. naten qe ia ndava fillova qumeshtin me biberon per here te pare se nuk i kisha dhene fare qumesht tjeter me perpara.. naten e pare se donte shume shishen por tani e kerkon sic kerkonte gjirin.. por nje keshille nga une, mos e largo gocen, pavaresisht te gjithave, edhe pse qan mbaje afer sepse nese e largon behet me keq goca.. une tani kam nja 3 jave qe ia kam hequr dhe e shof qe me eshte afruar me shume se me gji.. fle siper meje, me perqafon, etj.. por nja dy nete do jete e veshtire.. vetem nese e sheh qe e kerkon shuuume lerja burrit per pak minuta dhe pastaj mbaje prap ti.. ndersa gjate dites mundohu ta nxjerresh jashte qe ta heqe mendjen.. une qe kur ia ndava ka filluar fle shum mire naten se zgjohej shuume shpesh, dhe para se te flere do patjeter shishen, sic donte gjirin,, u zgjata shume.. inshallah sa me lehte te kalon.. :)
Shqipe Krasniqi (5 vite më parë)
nora provo bone ne kafe bohet e zez ndoshta sta merr spo di provo
Nora Aliu (5 vite më parë)
po kur te shkoj ne pun mduhet me u ne qerdhe e pa qumsht spo di qysh rrin per qata po du me ja largu gjinin e me msu me pi qumsht po ska kush qe i jep bertet e lyp veq gjinin edhe spo kam qaq gji po them se nashta spo i dele me qumsht nasht ish ngi
Shqipe Krasniqi (5 vite më parë)
Te pershendes nora e vogel bre munoju mso me shishe se qysh po don me ja hjek gjirin e qka me pi ajo ndoshta te nimojn nenat tjera se po pi ajo qumsht nuk bohet kalo mir
Besime Imeri (5 vite më parë)
nora mundohu ngadal duke ja hek gjirin e ne anen tjeter duke e mesuar me shishe ose gote..un keshtu kam vepruar dhe pata sukses..per nje koh te shkurt besoj qe do mesohet...vendos diqka ne gji ndonje pik te zez ose bane me dicka qe djeg qe mos ta doj...

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?