Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Marredheniet seksuale ne javen e 38

Pershendetje nena, une jam ne javen e 38 +4 e ju shkrujta para dy dite qe kan fillu ka pak do dhimbje te lehta ne midis dhe ne fund te barkut qdo 1 ore ose 2 zgjasin nga 3 minuta mas shumti edhe bebi me ben si presion ne vagine dhe therrje e une qysh lexova kjo ish pregadije per lindje dhe kom fillu mu qel e puna eshte kshtu tash po dal ne teme une burrin se kom ktu e edhe 2 dite vjen e nuk pe di a guxoj me pas mardhenie sexuale me qet gjendje qe jom masi kom nga pak qeto dhimt? po kom qef me dit se muj me nejt edhe pa to masi kom nejt qe 4 muj haha, veq ishalla e kem bebin shnosh e mire...

Linda R (5 vite më parë)
Linda R (5 vite më parë)
Faleminderit shume per mendimet e juve.
Silasu <3 (5 vite më parë)
linda un kom pas marredhenie deri naten e fundit qe m kan kap dhimbjet kom lind 38 jave bebin.te uroj lindje te lehte.dr ime me ka thene qe nese burri perfundon brenda sperma ndikon qe te hapet femra ,mua me ka ndodh ashtu,ne ora 24:00 kemi pas marredhenie,ne ora 1:00 m kan kap dhimbjet nga pak , ne ora 12:15 e kom pas bebin ne dore :).cdo te mire
******* Shqipjaa ******* ** (5 vite më parë)
Absolutisht, nuk ka kurrfarë problemi përderisa nuk keni ndonjë komplikim, si psh placenta previa, membranat e juaja janë këputur apo nëse keni patur histori të lindjes së parakohshme. Nëse placenta juaj është mbi cervik (placenta previa), marrëdhënia seksuale mund të shpie deri të këputja, dhe të shkaktojë gjakderdhje, e cila mund të jetë shkatërruese për foshnjen tuaj. Nëse ju plasin ujërat, atëherë foshnja nuk është më e mbrojtur dhe rreziku nga bakteria mund ta prek atë. Përndryshe, është e sigurtë marrëdhënia seksuale gjatë gjithë shtatëzanisë derisa të shkoni për të lindur.
(5 vite më parë)
linda lirisht moter biri bingos ani 4 muj pff shfrytzoe rastin se ke me met edhe 2 muj pa bo tani keshtu qe jepii moter

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?