Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Me tregoni nje psikolog\e te mire per femije ne Prishtine

Pershendetje nena,uroj te jeni mire,kam nevoj per ndihmen tuaj,nese dini ndonje psikolog te mire ne Prishtine me tregoni adresen,dhe a ka ndonje nene qe ka pas femijet nen moshen 1vjeqare te psikologu,le te mi tregoj pervojat e saj ne vizite qfar kontrolle i kan bo femiut dhe gjithqka tjeter..pres pergjigje,dhe ju falenderoj per ndihme.

Arta Arta (5 vite më parë)
besimi (2 vite më parë)
faqja beba ime kini kujdes
Noki Smoki (5 vite më parë)
artushe loqki mos e le mas dore per qka do qe te jete . une vajzen e kom pas dergu pak pa bere 3 vjete dhe m ka pas thne mundet sa eshte bebe e vogel krjet 1 javeshe m e sjell te psikolog po hiqu loqka jem se ketu mso vete shume ult jemi na femrat shqipatre sukese . opqese do kontaktojm ne email- behmi shoqe e kontaktojme se une spo di me be miq ketu
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Aisha un po flas me rregullat qe jan ktu ku jetoj un po secila nen e di qfar esht me e mira per femijun e vet
(5 vite më parë)
Nejse shkendi mos e mer shum bukfalisht \"protests\" veq nga komentet e tua po flas se po tduket absurde me qu fmin ne psikolog para nje vjete,pper qat e pata te pershendes
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Aisha pse ku pe sheh ti qe jom qu protest veq e kom jep mendimin tem ne fund zonja qe e ka bo pytjen vendos vet pa mar parasysh qka i thojna na
Zana * (5 vite më parë)
Harrova ta shkruaj emrin eshte mimoza shahini,nje nene e kishte propozu me heret.
Zana * (5 vite më parë)
Arta arta,jane disa teste te cilat i kam diku te shtypura dhe tregojne qe prej muajve te pare se cka eshte normale te beje nje femije.Shembull,ne moshe te caktuar qesh,mandej kap diqka me dore,e therret nene ose disa emra,e kalon nje shkalle etj. Perderisa te ka rekomandu mjeku atehere eshte mire qe ta dergosh.Mundet me qene hiperaktiv dhe psikologu te informon se me qfare lojerash ta lodhesh me teper. Une e kam pas nje trejnim me nje psikologe nga shqiperia ne mos gaboj ajo banon diku ne therande,mirepo punon ne qkuk ne prishtine.Eshte shume e mire dhe ka pervoje. Eshte shume mire ta percjellesh femijen tend si ne zhvillim fizik ashtu edhe ne ate psiqik.
(5 vite më parë)
Auu shkendije shka je qu protesta moter hahaha poshum esht mir me qu fmin bile nje her ne psikolog zdo me than se si ta qojsh ka diqka fmija thjesht te shpjegon psikologu qka te punojsh me at lloj femiu, un e kamm djalin e tezes psikolog ai mpyt a ka fillu keta keta reagime ti ben djali esht pa martu e I tham pi ka pi din ti keshi me to ata e studiojn ket lemi motra jem ka femij aktiv super aktiv intelegjent ,jo shum intelegjent femij me autizem vetjak thjesht jo veq. Fmija po secili nga ne ka ndvoj per psikolog jo qe sjemi mir ka menja po veq noshta ja kisha tregu naj sen qka mu me han prej mrena e smuj me ja shpreh kerkujt
Kesi Gashi (5 vite më parë)
O shkendije zemer un djemt e mi i kam qu veq per qef pa as ni lloj arsyje veq na si prind kemi dasht e qu fmit para se me fillu shkollen me dit sa jan te aft per shkoll nivelin intelegjence kan sa kan kapacitet e kshtu.arsyjen pediatri ja paska thon artes eshte shum specifik se te tjeret .un per vete jam shum e knaqur qe i kam qu . Edhe djalin e vogel kam me qu veq per qef kur te kam koh . Gjith te mirat
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Arta edhe un pot kuptoj ty qe si nan bohesh marak per qdo gje veq ne ks me shum kqyret biznesi se sa shendeti i njeriut mjeku duhet met jep argument pse me qu djalin te psikologu cila esht arsyeja po ti masi veq je bo marak me qu qoje ishalla qdo gje esht ne rregull
Kesi Gashi (5 vite më parë)
Arta edhe diqka spo kam qare pa u nderlidh ne ket rast nuk mundet me pas biznes adin pse ? Nese pediatri yt te kish caktu psikoligun nese te kish thon qoje djalin veten te ky qet thon un ateher kish mujt me kon biznes. E per der sa nuk ta ka caktu psikologun nuk ka munci me pas biznes pa merak e dashur .
Kesi Gashi (5 vite më parë)
Amin insha-allah eselamu- alejkum
Arta Arta (5 vite më parë)
Oj Shkendije po te kuptoj shume mire wallahi,po edhe ti besoj njejt kishe vepru me te thon mjeku qoje e kishe qu,se nuk mundesh mu rahatu pa ja kry gjitha obligimet djalit,une thash nganjeher po me shkon mendja e kan bo biznes kete pune,po pa e hek merakun nuk muj..heheh,
Arta Arta (5 vite më parë)
Amin inshallah oj kesi,inshallah mburremi me femijet tone,dhe bohen shembull per te mire.Allahu na lehtesofte edukimin dhe rritjen e tyre,dhe na bashkofte me ta ne xhennet...Amin!
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Oj nena ktu tek kur hin fmija kindergarte mundesh me qu te psikologu e jo hale pa i pa 1 vjet me qu psikolog veq pse esht i perpjekt nuk mashtrohet me lojna ka qef ne pc me lujt e tel ka qef me shiku tv kshtu o dhe djali im lodrat as qe i bejn pershtypje me pc ka qef me lujt me tel me kqyr tv me 100 sene duhet me mashtru deri te veshi edhe kto krejt ja kom tregu pediatrit tina edhe sum ka than qo te psikologu po secila nen e di me mir per fmiun e vet
Kesi Gashi (5 vite më parë)
Flm shuuum e dashur arta . Un te uroj me gjith shpirt me te miren per djalin tuaj .Allahu te boft djalin e hajrit e te hallallit. E inshalla knaqesh me engjullin tend gjith jeten . Respekt per ty
Arta Arta (5 vite më parë)
Kesi tamam titulli i z.F.Agani eshte neoropsikiater dhe miret me problemet e sistemit nervor,pra mire e ki nuk ka te beje me psikologji qe miret me shume me sjelljen e individeve,keshtu qe Mimoza te ftoj edhe ty ti qojna femijet te psikologet psh qysh na ka propozu Kesi te M.Shahini,dhe te hekum marakun...Uh Kesi une e kom djalin nenpeshe hehe..sa here e kom paraqit problemin se shume pak han,me dy tri luge dhe 20ose30min gjume imjaftojn per gjithe diten,djalin e kom kontrollu para nje jave peshonte 8750gr.mas disa gripave qe i pat,plus qe dy dite i kan dal dhembet pe qet barku shumee..une ta kom lakmi qfar femije te shendosh ki,inshallah Allah na run gjithve femijet.
Kesi Gashi (5 vite më parë)
E dashur mimoza ferid agani nuk edhte psikolog , por eshte psikiater dallon psikaitri prej psikologut. Respekt per ty
Kesi Gashi (5 vite më parë)
Vallahi bre zemer un me knaqedi e kisha qu djalin . Qoje te mimoza se eshte shuuum e mir edhe jo veq ne prishtin por ne gjith kosoven . Doktoresha mimoz eshte nga shqiperija por jeton ne kosov.. Uroj me shpirt gjith te mirat djalit tend. Arta djali im neser i mbush 9 muaj i paskemi shuuum afer . Arta nese eke pas sot te pediari edhe nese e ke peshu me trego sa peshonte djali ytsa kishte gjatsein ? Nese nuk te pengon se un pak po kam frik mos ekam djalin pak mbi pesh. Neser edhe un do ta qoj te peshoj . Respekt per ty
Arbnona Elezi (5 vite më parë)
Arta une per veti jam nga ferizajo nuk di per prishtin po me doket qe eshte ferid agani mdoket edhe une kam deshir shum me qu djalin tim te psikologu shum por nuk muj . Ende shimica shiptarve e zojn tragjike nuk eshte tragjike hiq njeri ka nevoj qdo 6 muam e shku te psikologu por rethanat na pegojn
Arta Arta (5 vite më parë)
JO Keti elhamdulilah nuk kom ndonje problem me semundje te djalit,po kjo oshte ma shume pune qejfi,bile doktori ma imponoi se vet nuk me ka shku mendja me qu,edhe pse e kom nje djal shuuuuuuuume energjik,hehe...
Arta Arta (5 vite më parë)
Faleminderit shume nena qe ndat mendimet e juaja me mu,une kom vendos doemos do ta qoj te psikologu andaj ju pyta se cilin e njihni ju si me te mirin sepse i besoj mendimit te juaj,edhe une jom per ate se femijet e sotit serizosht din ma shume sherre,jon ma te pa rahatum,te pa kenaqur,dhe dhe krejt kjo i bjen me shume pune per neve nenave te sotit,po elhamdulilah tash kushtet i kem ma te mira.Djali im sot i ka mbush 9muaj fiks,mjeku ne Pr me rekomandoj ta qoj te nje psikolog se thjesht tha po mu duket nje femij ma specifik se tjeret qe kam pa,Kesi me qef do ta kontaktoj at psikologe se mu ka bo tash shume merak me dit qka po mi thojn djalit..
Kl&kl . (5 vite më parë)
Poooor nese ta ka rekomandu pediatri mujsh me dergu edhe nese ki shpreh edhe ti deshir se ne fillim kur e lexova pyetjen tende mendova ndoshta per naj problem me erdhi shume keq po shyqyr jo qenka per qejf.
Kesi Gashi (5 vite më parë)
Met thon drejten un i kam pas 2 fmit e mi 5 vite ne cerdhe ne prishtin edhe kur ka ardh koha mi qu fmin ne shkoll ikam qu te 2 fmit emi veq per qef me dit sa jan te aft , sa kan intelegjenc per shkoll . Edhe me bedo pasha ALLAHUN kur ikam qu fmit emi doktoresha u pat habit me pat komplimentu dhe me pat thon pak shqiptar ka qe e boj nje gjest till per fmit e tyre dhe meniher po na pyt qfar shkoll keni te kryer ju prinder , thjeshe tha eshte teper mir kur prinderit idojn me dit edhe nje mendim te nje psikologu per veq prinderve qe eshte ekspert i fmive ( per zhvillimin e fmijes) Gjith te mirat per ty respekt
Kl&kl . (5 vite më parë)
Wallah arta krejt fmijt tash po jan ma te perparum ne kry se perpara nuk e di pse edhe nje djal timin smujsh kurqysh me mashtru.kur nuk e hap gojen per te ngren ja ofroj mashtruesen se e ka shume qejf heren e pare e hap se mendon se po ja jap mashtruesen vertet e heren e dyt bile ma kap prej dore e ma gjun edhe lshon bertima e shume gjana tjera po qekjo m\'ra ne mend per momentin se kam problem me ushqy e qajo e para me ra ne mend.po per te psikiatri nuk po di po me duket ende i vogel shume.
Arbnona Elezi (5 vite më parë)
arta une me djalin tim kom pas problem ni pediater me pat then me qu njo jo para se mi bo ni vit e kom pas te neorologu i femijeve ja ka kqyr kryt se kom ahru mdoket ne ulltazer ka dal gjithqka ne regull, ende pa i mush ni vjet
Eraa Era (5 vite më parë)
Arta nuk eshte asgje e keqe.Ne fund te fundit cdo nene deshiron te dije nivelin e intelegjences se femijes se vet.Ne Kosove e Shqiperi nuk ka akoma specialiste per evolucion e femijes keshtu testin duhet ta beje nje psikiater.Ne fund te testit te tregon nje koeficient dhe ta krahason me normalen.psh mundet me ndodh qe femija jot eshte 2 vjec po eshte intelegjent sa nje 3 vjecar.Une do ia bej djalit tim pasi ketu mundet ta beje kush te doje ate test.Ja pse bota kembengul qe femijeve tu flitet e kendohet qe ne bark.Por mos harro se shpesh here nese verehet qe femija eshte me i shkathet e marrin edhe per studim si raste te rralla .Por qe ty nuk te prish asgje pune nese din koeficientin e intelegjences.Se harrova te them qe eshte nje test i thjesht, disa pyetje qe vleresohet memoria, shpejtesia e pergjigjes , mprehtesia , perqendrimi etj.Gjithe te mirat!
Kesi Gashi (5 vite më parë)
Pershendetje arta psikologia me e mir ne Prishtin eshte mimoza shahini punon ne Klinik afer pediatris se femive,veq atje niher Duhesh me shku me lon termin.Osht doktorresh Teper e mir,un nuk e di per qka mu kon gjynah Me qu fmin te psikologu,eshte teper normale Veq per qeff njerzit i qojn fmit te psikologu me dit Si po zhvillohet bebi edhe qfar aftsi ka.Edhe pse ndoshta E ki femiun nder moshen 1 vjeq psikologu mundet Me dit zhvillimin e cdo fmiu ne qfardo moshe. Perderisa pediatri yt te ka thon me qu te psikolgu un Te kisha sugjeru me shku.Na nuk mujm me gjyku sa di apo sa sdi psikologu per deri sa na nuk ekemi ate profesijon . Plikologu din gjithqka . Mendimi im eshte ky e dashur arta pa keqkuptim . Gjith te mirat per ty familjen tende.
Arta Arta (5 vite më parë)
Wallahi boll mire po thuni,tash nime po na lindin femija me fakulteta...o kta temin as nje loder si ben pershtypje veq mas llop topit bon knaqet me ja qit perpara me me shtyp tastaturen..edhe vet po dyshoj pak se e kan bo biznes shko te ky shko te ky..po apet pa e hek marakun nuk muj,kom qef me kqyr qka pi thojn,se na nanat nuk rahatohum..hehe..
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Arta mos e qo djalin neper psikolog se gjynah aj o shum i vogel ndoshta esht me i zhvilluar me intelengjent se femijet e tjer po se paska rastin per psikolog dit sodit krejt fmit po lindi intelegjenta lloj lloj sherri po din e krye spo qiten mpuq dhe per djalin tend
(5 vite më parë)
arta qka ka mi bo psikologu femis qaq te vogel qka ka beba qe ki nevoj me qu te psikologu se pom vjen pak qudi qaq i vogel a po kan a spo rehatohet a kush te tha me qu te psikologu
Arta Arta (5 vite më parë)
Po shkendije per djalin tem e kom,se pediatri me tha oshte femi shume ma specifik se tjeret,ose moshataret e vet,se e ka pa sa aktiv oshte gjithqka i intereson nuk mundesh me mashtru me kurgjo veq qka don vet etj etj..tha veq le te ja bon disa teste te intelegjences,se po kom qef me punu me ket femij.As une per vete nuk kom kom ndi kerkon qe i ka qu femiun te psikologu edhe pse boll kem femij ne familje,po ky pediater ma propozoi,e me interesoi shume mos ndoj njera nan ka pas ndoj pervoj te till,po pom doket kerkush..Inshallah i kem shendosh mas pari oj shkendije,se sherret veq po shkojshin tu ju rrit,o qka kem me hek..hehe..puthe shume Leonin,se gati bineq i kena djemt veq nje jave ndryshojn.
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Arta mir flm mu halit boll spo mi vet letrat hiq hahahsha ni pis i keq u bo urime qe i paskan dal ishalla tjert se mundojn ktu skom ni qe e ka qu dikush fmin te psikologu sidomos qe si ka as 1 vjet po qfar prb ka bebi yt nese o pytje per fmi ton pse don me qu te psikologu
Arta Arta (5 vite më parë)
oh harrova,Leonin qysh e ki,a po rritet a po te ngon hiqq..edhe djait tim qe dy dite i kan dal dhembet njoni ma shume tjetri krejt pak,se u bojsha merak e di djalit ton shume ma heret i kan dal,po qe ma ne fund edeh ktij heheh..uroj te jesh mire edhe ti edhe Leoni i vogel.
Arta Arta (5 vite më parë)
Shkendije bash prej teje kom prit ndoj pergjigje mos ki ndoj pervoj nga nenat tjera atje jasht,se me shume ju besoj teknikave qe i perdorin mjeket jasht pasi mundesit i kan ma te mira,po so dert ..eh mu pediatri i djalit tim me ka propozu me qu.
Lanika Lanika (5 vite më parë)
Arta skom pas ksi rasti ishalla te ndihmojn nenat tjera po mu pom duket shum i vogel per psikolog kur si ka as 1 vjet

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?