Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kruarja e trupit e pa durushme
Oi nena jom tu u qmend nga kjo kroi qe 3 muj qe smu largu as ni her , nuk e di qka po ndodh me trupin tim bej kontrrolla e bej por kot bej analiza por kot gjithqka thon qe esht mir por un po heku shum me thoni cfar te beii kom provu gjithqka por asgje sma ndal krojen sidomos naten eshte shum e padurushme sa me ben te qaiiii ,kom frik se edhe pasi ta lindi bebin keshtu do jom hmmmmm ju pershendes te gjithave nje nat te mir.
Jeta Jeta (5 vite më parë)
Jeta Jeta (5 vite më parë)
un ne perfundim te 8 muj
(5 vite më parë)
Jetta une jam ne muajin e 6..Po ti ne cllin je?
Jeta Jeta (5 vite më parë)
Faliminderit ana shum ne cilin muaj je ti.
(5 vite më parë)
Pershndetje jeta,edhe une e kam pas kete problem ne fillim te shtatzanis komt barku edhe kraht shume mu krujshin varr krejt mu bojshin e pi kallxoj nanes tem me tha kur te hish mu pastru ferkoje trupin me sod bukes edhe krip edhe e kom provu me ka kalu..tash apet naj her po kom kroj edhe qashtu po pastrona me sod buke e krip..te pershendes ishalla te kalo sa me shpejt..
(5 vite më parë)
Pershndetje jeta,edhe une e kam pas kete problem ne fillim te shtatzanis komt barku edhe kraht shume mu krujshin varr krejt mu bojshin e pi kallxoj nanes tem me tha kur te hish mu pastru ferkoje trupin me sod bukes edhe krip edhe e kom provu me ka kalu..tash apet naj her po kom kroj edhe qashtu po pastrona me sod buke e krip..te pershendes ishalla te kalo sa me shpejt..
*anika* *2* (5 vite më parë)
Jo ska gje u mundova me te ndihmu se edhe ajo me kujtohet qepa shpresa pat mbet edhe qka i thojshin grat bojke deri sa edhe me uthull u pat ly haha e nuk e di a ka pas suksesme uthull e mas lindjes u pat shliru jo bebes nuk i ndodh kurgjo veqqeti hjek pak
Jeta Jeta (5 vite më parë)
Eni Jon me ufell skom provu mu ly me uj po edhe me ma te ftoft deri sa ma ka duru trupi kom provu edhe nuk fshihem hiq rri ashtu e lagur po si kalon pak koh vazhdon prap kroja ,Arbesa Faliminderit qe me tregove per shoqen qe ju paska hek mas lindjes se un kisha frik se dotme vazhdoi edhe mas anej se vertet tmerr tmerr skom besu qe me fmin e par trupi jem komu bo kshtu edhe pse e falenderoi Zotin per ket dhurat te mir qe me ka dhuru dhe kur e di qe po rritet brenda meje engjulli im prap them ska rendesi asgje edhe pse hjeku un me rendesi bebit mos ti ndodh gje .
*anika* *2* (5 vite më parë)
Jeta njejt edhe ajo e ka pas prej shtatzanis sa qe u pat detyru me hi ne javen e 37 ne operacion se komplet trupi ju kryjke tmerr perjetojke me at kroj si ka lind ju ka hjek
(5 vite më parë)
provo jeta ja me uj pak mat ftoft sa munesh me duru edhe lyju me uftell provoje
Jeta Jeta (5 vite më parë)
Arbesa qashtu edhe un ne gjak ndodh qe qelem prej kroje me hert nuk kom pas kurr problem por ka 3 muj qe me ndodh keshtu .un jetoi ne gjermani dhe mjeku ktu me tha qe mos te brengosem se e kom nga shtatzanija dhe tek do gra ndodh keshtu po nuk muj me duru tan naten qut ncncnc diten shum pak ama naten katastrof
Jeta Jeta (5 vite më parë)
Eni Jon po tan diten kom nejt tu u pastru vetem me uj po e kot asht bile uin e nxet nuk ma duron hiq e shum te ftoft spo guxoi me qit se edhe po tutna po ftofna tash jom 34 jav .
*anika* *2* (5 vite më parë)
Jeta jeta 1 shoqe e jemja ka pas keshtu problem ngjak u qilke tu u kry bojka qka i thojshin grat ka ndodh edhe me uthull u ly per me hjek krojen si ka hi je javen e 37 ka hi ne operacion ka lind qaaq e padurushme qe ju pat bo edhe menjeher ju ka hjek
(5 vite më parë)
nashta e ke nga shtatzania po a ke provu me u shperla me uj ndoshta tkalon
Jeta Jeta (5 vite më parë)
Perdori maknesium dhe eisen qe jon per hekur ,
Jeta Jeta (5 vite më parë)
kom pyt mjekun deh me tha qe jo ma beri analizen e alergjis nuk e di ,kruarjet i kom veq ne bark dhe ne kemb.
(5 vite më parë)
Mos je alergjike ne vitaminat e shtatzanis qe i pin...
(5 vite më parë)
jeta a mos je alergji nga diqka

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?