Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Leja e lindjes ne Shqiperi


Pershendetje nena, ju kerkoj ndjese qe po dal nga tema por doja tju pyesja se mos ndonjera ka ndonje informacion dhe me ndihmon. Une kam djalin 10 muaj e gjysem dhe me date 5 Qershor mbaroj lejen e lindjes, tani jam perseri shtatzene, a perfitoj une leje lindje per shtatzanine e dyte pavarsisht qe nuk i kam 1 vit pune? FLM per pergjigjet tuaja.

Djana Xxx (1 vite më parë)

Shto Koment

 • Seda Seda (1 vite më parë)
  djana te bera kerkese per shoqe, te lutem pranoje se dua te te pyes dicka
 • Djana Xxx (1 vite më parë)
  Shume falemiderit te gjithave per pergjigjet, jeni shume te mira. Ju perqafoj dhe ju uroj me te mirat per ju dhe bebat tuaj.
 • Ina ** (1 vite më parë)
  djana, une isha pak a shume ne ato kushte, sa fillova punen ngela shtatzane prap, dhe mbaj mend qe financierja te ne me tha qe te perfitoj leje me nje pagese normale duhet te kem punuar 24 muaj, duke hequr muajt e lejes se lindjes.. Dhe mesa di une, nese ske punuar gjithsej aq muaj e merr lejen e lindjes, por me pagese me te vogel.. Une per pak do lejen e lindjes, dhe sapo kam plotesuar 24 mua pune qe nga fillimi, dmth kam rreth 3 vjet une gjithsej..
 • Seda Seda (1 vite më parë)
  Kushtet për të përfituar me pagesë lejen e lindjes janë dy: para fillimit të lejes së paralindjes, gruaja duhet të ketë punuar e siguruar në sektor shtetëror, privat ose e vetëpunësuar në bujqësi, në vendin tonë, 12 muaj kalendarike me ose pa ndërprerje në një ose disa qendra pune. Gjatë shtatzanisë të ketë punuar të paktën një javë. Mbas mbarimit të lejes së parë të lindjes, për të përfituar me pagesë lejen e dytë të lindjes duhet të kesh përsëri 12 muaj punë të siguruar, me përjashtim të rasteve kur shtatzania e dytë ka filluar gjatë periudhës që gruaja ishte me lejen e lindjes të fëmijës së parë, dhe kështu vazhdon për fëmijën e tretë e me radhë.
 • (1 vite më parë)
  pupu sa shpejt nejse i pac me jet besoj se po megjithate ti mos u shqeteso rendesi ka te eci shtatzanija mir
 • Anisa R. (1 vite më parë)
  mesa di une nuk e perfiton nqse nuk ke 1 vit pune pas lindjes se pare

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.