Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Spitali - Sistina

Nena dhe gra te dashura deshta ta di se cila nga ju ka percjell kontrrolat per te mbet shtatzan ne sistin ne shkup sa kan pasur rezultat qe kan mbet shtatzana dhe sa nuk kan pasur nese mund ta ndani kete detaj me mua sepse un kam qen nohere me kan than mi hoq cistat i kam hjek tjeter kun po prap skam mbet shtatzane tash te ju sa ka pasur rezultat???? Flm shume jeni shume tmira

Bardha Nuhiu (5 vite më parë)
Bardha Nuhiu (5 vite më parë)
Qendresa un jam 26 vjeqare qe 3 vite ne gusht i baj martes qe tentoj per shtatzani. Mu mkan than qe cistat pot pengojn edhe pse si kam shum tmdhaja para 2 vjete i kam hiq me laparaskopi prap mu lan formu jam kontrrollu te shine doktor mirpo asnjo jo shume mire sepse smi kan bo gjotha analizat. Para 7 mujve jam kontrrollu te kroatja e kam ba progresteronin edhe estogenin mkan dal dyjat keq po sun ka dhon kurgju me perdor per mi rregullu e kam lan sjam shku hiq tash kontrrollona te ali aliu ne ferizaj ky mka dhan disa ineksione per infeksion shun mkan ndimu tash po pres. Mujin e kalum kam perdor clomid tash kete muj jo po prap me erdhen mestra dje kurse sod e kam kontrrollen sdi qka me thot tubg kalo mire
Bardha Nuhiu (5 vite më parë)
Ishalla te ndimon zoti oj sabina e jet sa me pare edhe un kam bere laparaskopin i kam hiq cistat qe si kam pas shum tmdhaja por prap spo jes u bene 2 vjet qe e kam bere kurse qe 3 bite tentoj tung te pershendes.
Lule E Bukur (5 vite më parë)
To bardha qka ke prb aje tu u kontrollu sa vjet ike martes
Lule E Bukur (5 vite më parë)
Bardha une nuk e di edhe vet pse spo mbes te gjitha analizat me dalin mir vetem se kam prb me infeksion , kontrollat nuk kan shum dallime kosov qmimet jane te peraferts
(5 vite më parë)
Përshëndetje Bardha un kontrrollohem qe 8 muaj,ne kosov jam kontrrolluar qe 9 vite por gjithmon vet ilaqe me kan jep qe me ta than te drejten me ran floket u trasha,edhe veq humbje kohe.Ne kontrollen e par me than me be laparaskopin,hitaraskopin edhe doktori i tha burrit qe qka nuk esht ne rregull duhet ta sherojm,vezoren e djatht ma kan hjek edhe tash jam me mir me shendet jam me e qet.Doktoret me than se kam edhe uj ne mushkri se nje analiz qe ma kan ber tani jam shum mir me shendet edhe me than se shum shpejt je sheruar.Po moj motra ne kosov isha met tuj ndru dr her nj,her tjeter.Bardha une jam pak e moshuar tash me kan than me ber Ivf Kysmet nëse nuk kam te re ket muaj do ta bej muajin e ardhsh Kysmet.IshAlla allahu me ka ndihmuaj ket muaj edhe jam shtatzan.Spo di tjeter qfar te them veq suksese ishalla e tu plotesoft deshira
Bardha Nuhiu (5 vite më parë)
Me qka ki pb ti qendresa???
Bardha Nuhiu (5 vite më parë)
Sa sillen kontrollat qendresa dhe te cili dr po kontrrollohesh a e ke zgjedh vet apo ata?
Lule E Bukur (5 vite më parë)
Une jam duke shkuar te sistina hera e dyt ,te merkuren prap kam termin ndersa me 30 qershor kam me shku me bo hsg dhe atje do te shkoj mo naper mjek te ktuhit nuk shkoj se jon myt tum sill qe dy vjet e gjys martes, ndersa ne sistina me duket qe po i pershpejtojn gjanat nuk pot lojn mi sill
*anika* *2* (5 vite më parë)
Bardha un kom bo kontrolla per qef ne sistina jom kontrollu te dr drakulevski ama un skom pas problem me mbet veq gjat shtatzanis ndonjeher shkojsha atje per kontroll se kisha qef me bo ultrazo atje

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?