Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Veza tek femijet
Pershendetje nena.Deshta te pyes a ju jepni femijeve tuaj vez dhe si ja pergatitni djali im 7 muaj.A mundem ti jap ve dhe si tja pergatis?ju pershendes.
(5 vite më parë)
(5 vite më parë)
Faleminderit nena shum.
******* Shqipjaa ******* ** (5 vite më parë)
Në ushqim të foshnjave, vezët (e ziera) mund të futen pas muajit të gjashtë, dhe në fillim vetëm një e katërta e të verdhës së vezës, e më pastaj gradualisht nga një e katërta, në gjysmën e deri tek një vezë e plotë. Një vezë e plotë mund ti jepet fëmijës pas ditëlindjes së parë. Të bardhët e vezës nuk rekomandohet të ipet para mbushjes se 1 vjet moshe! Nëse në familje keni raste me alergji apo nëse fëmija është alergjik, atëherë të verdhën e vezës do të duhej ta fusni në menu të fëmijës tuaj pas muajit të nëntë.
Mirjeta Daris (5 vite më parë)
Ve Me un djalit tim ven ja kom dhan kur i a bo 6 muj i tregova edhe Tines se me qka ja kom dhan her karrot ja kom qit her ne patate me keksa ne sup ne fillim shko me 1 te 4 tani shkon tu ja rrit ,

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?