Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Si të lind fëmijë të gjinisë mashkullore?

E kam nje femije te gjinise femerore, po deshiroj qe te lind edhe nje femije te gjinise mashkullore, ju lutem a dini ndonje metode? Me respekt po ju falenderoj.

Laura (7 vite më parë)
Nora-KAMENICE (6 vite më parë)
Nuk mundesh mi thone dikujt genjeshter nese ske provu diqka, se une plotesisht pajtona me mendimin e Mimozes se edhe une ashtu si Mimoza kam degju se shume gjera din te vjeterit se ata nuk kan pas mjete si tash qe ka. Edhe une kam degju diqka me gjysem hena kura hena e plote spo jam bash e sigurte del per me lind me pas marredhanje per me lind djal po te vjeterit qka i kam degju.
Voca (7 vite më parë)
Laura nese do djale une te kisha keshilluar t'i lutesh Zotit qe te dhuroj nje djal te hajrit, se nuk eshte me rendesi vetem djale nese nuk eshte i hajrit e i shendoshe. Te gjitha keto metoda jane te pabaza. Allahu eshte Ai qe i jep vajza kujt te do i jep djem kujt te do, i jep djem e vajza kujt te do dhe e le steril ke te do.
Ajana (7 vite më parë)
Keto gjera qe i kane thane keto tri vajzat ( Mimoza Blerta Eda) jane plotesisht genjeshtra pa pike dyshimi se veq Allahu qe eshte nje mund te jap vajze ose djale e ne në asnje menyre nuk mund te percaktojme qe femija me lind djale ose vajze pa deshte Allahu nuk mund te behet gje.
Blerta (7 vite më parë)
Laura kam degjuar dhe nje shoqe e imja ka provuar dhe tash ka djale, me kethizen e ndonje foshnjeje djale ta mbeshtjellesh mire dhe cdo here te pastohesh me te, nuk e di sa eshte e vertete....u gezofsh me nje djale.
Laura (7 vite më parë)
Ju faleminderoj te gjitve per mendimet qe mi keni treguar rrespekte
Moki (7 vite më parë)
Pershendetje Laura, vallai se di qysh muni me besu keso sene veq zoti i madh te fal qa don ai vet. Une mendoj se Mimozes ja ka propozu dikush ate metode e ja ka fal zoti djale, tash ajo mendon ´se per ata ama so me besu veq ishalla te fal zoti qa ki qef po mas pari te shendoshe...edhe te them te drejten une isha frikesu te besoj keso sene...ok ju gezoft zoti me bebet e juaja tere jeten qao.
Mimoza (7 vite më parë)
Linda te pershendes shume dhe do te tregoj dicka per pyetjen tende. Nese don te lindesh djale, cdohere pas marredhenies me burrin kthehu ne krahun e djathte dhe qendro aty per shume kohe mos u zgjo menjehere. Kjo dmth qe e gjitha sperma e burrit te shkoj ne anen e djathte dhe keshtu mund te kesh djale "shpresoj" nuk e di sa eshte e vertete mirepo une i kam 4 vajza dhe me kane thene te veproj keshtu. Pasi qe kam provuar cdohere pas marredhenies jam kthyer ne krahun e djathte dhe kam qendruar ashtu shume qe 3 muaj e kam nje djale. Flm shume, shpresoj te lindesh nje djale te shendosh inshallah.
Eda (7 vite më parë)
Laura kam degjuar grate qe i keshillon gjinekologu te bejne diqka me sode bikarboni,te them te drejten nuk e di saktesisht si por interesohu,ne vendin ku jetoj une gjinekologu u tregon,une kam lindur djale pa pasur nevoj te bej ndonje gje,por e sheh si eshte bota une tani kam deshire pas ca vitesh ta lind nje vajze.Cdo te mire :)
Elma (7 vite më parë)
Linda, ajo pune nuk percaktohet nga ne. Pse ti vajzen me ndonje metode e ke lind per vajze a? Ate e di vec zoti...

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?