Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Antibiotiku ne shtatzani


Nena jam ne javen e 25 dhe bera strishot me doli nje infeksion streptococcus agalactiae grupi b, dr.ime me dha me perdor amoxicilin 3x1 , 7 dite dhe Meclon 1x1 5 nate, a jane keto te demshme per bebin sepse une sa kom lexuar e di qe antibiotiku ne shtatzani seshte i mire per bebin po shqetesohem. ju lutem me tregoni. edhe nese ndonjera keni pasur kete lloj infeksioni cfar simptomash keni verejt, une po kam urimin te shpesh dhe nganjeher dhimbje shpines, si therrje ne vagin, ju pershendes

Lea Ida (10 muaj më parë)

Shto Koment

 • Besarta Besarta (10 muaj më parë)
  Sekrecione kam pas shum tash nuk kam hiq.spo edi a e kam nga kto tableta a Po me eshte afru lindja kam nganjher si therrje ne vagin edhe dhimbje mesi.ama mos ke marak se bebit nuk i bejn asgje dem kto tableta.e kam pyet edhe mjeken prap ne Tel me tha qe infeksioni nese nuk sherohet mundet me pas bebat naj Problem e antibiotiku nuk ju ben asgje.
 • Lea Ida (10 muaj më parë)
  edhe si po ndihesh a po veren naj ndryshim
 • Besarta Besarta (10 muaj më parë)
  Lea une jam ka i perdori 2 her ne dite antibiotik amoxicilin 1 g.edhe mua meka dal infeksion ne urine.e kto ikam per 7 dite me i perdor.jam ne javen e 37 te shtatzanis.
 • Lea Ida (10 muaj më parë)
  Meclon vaginaleta

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.