Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Xhenxhefili ne shtatzeni


pershendetje te dashura nena! dini gje a eshte i demshem xhenxhefili ne shtatzani?

(9 muaj më parë)

Shto Koment

 • Lena Berisha (9 muaj më parë)
  po ani de me pyt mjekun po se mjeku e din gjendjen e saj po te fresket ma te mir jan edhe une gjdo her vet e pregaditi qajn gjithashtu edhe mjaltin e perzi tash gjat kohes se dimrit shum e perdorim
 • Jasmina J (9 muaj më parë)
  un kam qen ne javen e 6 kur me ka then mjekja . madje me dha edhe do karamele me xhenxhefil .un e kam pergatit vet e kam ble te fresket dhe e kam pergatit
 • Louisa ~<3 (9 muaj më parë)
  Lena edhe une lexova keshtu, dhe u konsultova me mjeken. Ajo tha se dy jane ok, sikur edhe jasmines qe i paska thene. Kam qene 6 + 3 kur e kam pyet. Bile me tha nese don me ble te fresket e me pergadite vet.
 • Lena Berisha (9 muaj më parë)
  xhenxhefil nuk esht i preferuar ne shtatzeni pa rekomandim te mjekut ne fillim shtatzenis mundet te sjell abort ose lindje para kohe se i stimolon dhimbjet te sjell dhimbje edhe ben t\'hollimin e gjakut qaj xhenxhefili met vertet esht shum i mir kunder mundimit ose te vjellav por une te kisha than mos e perdor assesi
 • Jasmina J (9 muaj më parë)
  njesoj si amalia edhe mua ma ka keshillu mjeku pasi kam pas mundime . po max 2 ne dit edhe duhet pir nga pak
 • Louisa ~<3 (9 muaj më parë)
  Mu vet mkjekja me ka propozu deri ne dy çaja ne dite, gjate kohes kur kam mumdime. Ama jo me shume se dy, dhe ate me pi nje ne mengjes, nje ne mbremje. Se edhe une e pyeta, pse shkruan ne int te mos konsumohet? Tha perderisa nuk pin dy litra ne dite, por vetem 1-2 eshte krejt ok.
 • Moza Moza (9 muaj më parë)
  Pershendetje . Nuk kam ndegjuar me par per xhenxhefillin reth shtatzanis tash hyra ne google dhe e lexova ku shenojke larg duhani alkoholi dhe produkteve me perberje xhenxhefill sa esht e sakt nuk e di mundesh me hi edhe vet ne google dhe e shenon xhenxhefilli dhe shtatzana

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.