Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Si të lind një djalë?

Ju kisha pyetur gjitha nenave per shkak se kam dy vajza me operim, tash kam mundesi me lind vetem edhe nje femije, ju kisha pyetur a dini diçka te me keshilloni nqs ta lindi nje djale? Ju lus gjithe nenave, faleminderit per mirekuptim.

Dea (7 vite më parë)
arnisa (4 vite më parë)
Prsh.une jam ni nen e ni vajze 17 muajsh kam deshir te mbetem shtazan dhe ta kem ni djal jam 26 vjeqare ne cillin muj te jes shtazan me qet kalindarin kinez pres pergjigjejn tuaj
Arjeta (7 vite më parë)
Pershendetje Dea, mundesite per te lindur djale i ke ne muajt janar, shkurt dhe mars te 2012. Me fal per vonesen por kam qene jashte shtetit dhe nuk e kam patur ate letren me vete dhe tre ditet e para mbas menstruacioneve jam favorite per djale. Uroj qe te lindesh nje bebush te shendoshe.
Rita (7 vite më parë)
Pershendetje te gjitha! Askush perpos te madhit Zot nuk ka mundesi pa ndonje fekondim artificial me pas mundesi me e percaktu vete gjinine, une i kam 2 djem, burrin e kam mjek edhe vete kam fakultet edhe puno,j po asnjehere nuk bindem qe paraprakisht nuk mund ta di dikush ta caktoje gjinine e femijes. Keshtu qe aspak nuk besoj ne kesi kalendar kineze e me ato bestytnite e grave te viteve te 60. Keshtu qe e nderuar vetem Zotit lutju me gjithe shpirt vete edhe beso plotesisht ne te.
Rina (7 vite më parë)
Dea edhe une kam ndegjuar per sode buke, dhe ka njerez qe e kane perdore,une per vete nuk kam pasur nevoje. Por me sa di eshte gjinekolog Ibrahim Fazliu ne Peje dhe eshte shume i mire per kete. Cdo te mire.
Rita (7 vite më parë)
Une mbeta shtatzene ne nentor dhe vetem per kurreshtje e shikova kalendarin kinez, ai thojke se nese mbes shtatzene ne muajin nentor dhe dhjetor femiu do te jete djale, pastaj shkova te mjekja tha eshte vajze dhe tani kam lind e kam vajzen 2 muajshe, keshtu qe mos u mbeshtet shume te kalendari se vetem Zoti e ka fuqine per me caktu gjinine e femiut e jo nje kalendar i thjeshte kinez, ndersa pajtohem me Mimozen se edhe une kam degju qe duhet mu kthy ne ane te djathte pas marredhenieve, megjithate fatit nuk i dihet, te uroj qe te sjellesh ne jete edhe nje djale te shendetshem, gjithe te mirat.
Tina (7 vite më parë)
Edhe une them pse hyni ne gjynah me Zotin, duhet ti falenderohemi allahut qe na fal nje fryt ne mitren tone, e gjinia le te jete qka Zoti e shkruan, une jam shtatzane per here te pare falenderoj allahun qe ma mundesoj edhe mua te kem nje foshnje, e sa per gjini nuk do ta beja kur dallimin mes vajzes dhe djalit. Po te dikush eshte trashegemi se duhet me doemos te besh djale, falenderoni allahun pike se pari qe na mundeson te behemi nena, e gjinia nuk eshte me randesi, te jete beba shendosh e mire, pse kane thone t'moqmit qka mbill ate edhe e korre, keshtu qe jeni krenare me ate se qka keni brenda vetes :))
Lina (7 vite më parë)
Pershendetje te gjithave, me vjen keq shume te them kete po nuk po mundem te besoj se aq shume ju besoni gojedhanave me sode buke e me kalendar qe po cakton gjinine e femijes, tmerr vertete tmerr si besoni ketyre gjanave. Vetem zoti ka fuqine te na gezoje me femije qofte djale ose vajze, jini te lumtura me femijet e juaj qe jane shendoshe e mire. Vetem per kete luteni zotin me cka do qe te na gezoje te jete i shendetshem. Gjithkush ka mendimin e vet por une e shpreha vetem mendimin tim personal se nuk besoj ne kesi gjana.
Dea (7 vite më parë)
Arjeta une ta tregova datelindjen, te lutem me trego muajt ne te cilet duhet me mbet shtatzene!
Arjeta (7 vite më parë)
Ana nuk eshte ky testi kinez.
Ana (7 vite më parë)
Arjeta e dashur une e kam bere me ate kalendarin kinez qe thua ti dhe me s`me doli si thoshte aty, s`ka te thene ajo.
Dea (7 vite më parë)
Datelindja ime eshte kjo 10.05.1977.
Mimoza (7 vite më parë)
Cdohere kur te kesh marredhenie seksuale dhe burri pasi ta leshon spermen mbrenda ktheju ne anen e djathte rri ashtu per shume kohe qe sperma te shkoj ne anen e djathte dhe keshtu mundesh me pas djale. Mesa kam ndegjuar une. Shpresoj te kesh nje djale, klm.
Arjeta (7 vite më parë)
Pershendetje nqs me tregon sa vjet i ke dmth daten e lindjes dhe vitin une te tregoj muajt kur mund te kesh djem. Une per vete kam nje vajze por eshte nje kalendar shume i sakte qe e kam marre nga jashte. Tung.
Bleta (7 vite më parë)
Vetem Allahu e percakton gjinine e femijes dhe askush tjeter! Mos u mundo kot! A paska ende kesi lloj bestytnie? tmerr!
Linda (7 vite më parë)
As une spasna ndegjuar per kete me sode buke une e kam djalin 4 muaj po asgje skam per ore ose diqka per me qene djale per kete mjekun ne Gjk edhe une kam ndegjuar nese eshte fjala per Dr. Hasanin une jetoj ne Ch po tash jam kane ne pushim e bera nje kontroll dhe 2 ore mu dasht me prit per me hy ne rend se ish i njofshem tung klm
Denka (7 vite më parë)
Pranvera, a mundesh me ma gjet emrin e mjekut ne fjale te lutem?
Pranvera (7 vite më parë)
Pershendetje Dea, kete me sode buke nuk e kam degjuar ndonjehere, por jane disa persona adekuat qe mund ta kryjne kete pune, eshte nje mjek ne Gjakove i cili mund ta percaktoje gjinine e foshnjes, nuk e di emrin e mjekut po njoh gra qe kane shkuar tek ai dhe kane pas sukses.
Dea (7 vite më parë)
Po edhe une kam mendim te njejte si ti Linda, po shume gra me kane thene qe te perdori sode te bukes ne vagine te cilat kane pasur sukses ne gjinine e femijes edhe per ate shkak e shtrova kete pyetje se a ka perdore ndokush prej juve sode te bukes per me pas gjinine mashkullore po kete recete mu ka ka tregu nje mjeke gjinekologe nuk e di sa eshte e vertete! Faleminderit per koment.
Linda (7 vite më parë)
Dea e nderuar me kete pyetje po hyn ne gjynah me zotin, vetem Ai mundet te fale djale apo vajze, askush tjeter!

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?