Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

A do vdes beba ime
Jam shum e shqetesuar mjeku nuk me dha hapa sepse bebes sime nuk i rra zemra si me par jan dobsu te rrahnat e zemres a i ka ndodh ndokujt gjakderrdhja sod me eshte ndal a do vdes beba ime????????????
Arita Shala (4 vite më parë)
Malsor Melisa Masar (3 vite më parë)
Arita si je aje mir a je n portal ajo
(4 vite më parë)
E di se beba jote ko me lind mir e ki me pas ne duart e tua :-*
Era 2013 (4 vite më parë)
sa mire arita,rri e qete mos u shqeteso dhe cdo gje do shkoj mire...dhimbjet e shpines dhe menst e bardha jane normale edhe bebi do zhvillohet ,vetem mos u shqeteso...
Arita Shala (4 vite më parë)
Jam ktu jam Me infuzione bebi me duket se nuk po zhvillohet sipas jave por me thoj qe nuk o diqka rrezik kurse mua qe sa dit po me dhemb shpina dhe po kam mens te bardha ju faliminderit per pergjigjet
Era 2013 (4 vite më parë)
arita si je tani ,cdo gje mire me bebin
Lida ... (4 vite më parë)
arita na njofto a ishe te doktorri dhe cfare te tha? shpresoj te jeni mir te 2..
Miesa M (4 vite më parë)
arita uroj te qetsohesh pasi ndikon keq te bebi dhe kerko nga mjeku te qendrosh ne spital dhe posa te hysh ne muajin e 7 nese nuk vazhdojn te ket probleme kerko te lindesh pasi shum normale esht te lindesh ket muaj nje mike imje pas 15vite martrs ka lind nje vajz mujin e 7pasi kishte probleme me 7zanin dhe mosha ishte39vjeqare skishin fmij hiq mjeku ja propozoj lindjen dhe tash i ka ba 4muaj vajza aq mir esht sa dr i ka then nalja pak qumeshtin se ka shyu shum edhe ty Zoti te ndimoft
(4 vite më parë)
Te shenova pak me pare por mu ndal rrjeti dhe nukk erdh dot komenti ime,ti ke firk dhe nga frika mendon qe do vie e keqja,mos mendo kshtu njeriu duhet te mendoj pozitv ne kete raste pasi igjith stresi kalon tek beba jote,mundhu te qetesohesh te mendosh mire te mos angazhosh vetin me strtes dhe lodhje fizike.Une te uroj qdo te mire qe ta lindesh ket bebe dhe ti permisohet gjendja e zemres,ALlahu ben mrekullira te ndryshem pse si troket ne der te Zotit dhe te besh dua dhe telutesh duaja e ndimon qdo gje,Allahu te ruajt dhe te forcofte.
(4 vite më parë)
inshAllah nuk ndodh kjo qe po thu ty mos e mendo kshtu qetesov ty pot kuptoj qe osht shum e rond po mundov mi rezistu ksaj edhe mendo pozitivisht se ka me kan bebi jot mir inshAllah se nese fillon me mendu kshtu kom frig se gjendja jote perkeqsohet mos mendo e mos e thuj me fjal se nuk do te ndodh kjo inshAllah Allahu mos na sprovoft e na dhasht durim. te Allahut jemi dhe te Ai do te kthehemi.
Lena Berisha (4 vite më parë)
arita ishallann nuk ndodh ajo qe po thu ishallan gjdo gje behet mir per ty e bebin tend
Nefisa E (4 vite më parë)
Arita vizitohu perseri,nese eshte e nevojshme te shtrohesh ne spital ne mbikqyrjen e mjekeve ku dhe te monitorojne dhe rrahjet e zemres te femijes.pastaj nese eshte rrisk me kujdesin e personelit mjekesor ta shtyjne dhe nje muaj deri ne muajin e 7 pra.Bej sakrifice dhe aty duhet te kete spitale private,ndiqu ne privat,i thone jete femije,mos te te neglizhojne mjeket atje.Zoti te ndihmofte.
(4 vite më parë)
Arita edhe pse je kon suedi ne Krankenhaus notfall te kishin pranu kurkund bot nuk guzojn met thon jo...edhe nje pytje ku jeton te kush po bon kontrolla se e di qe je gjermani ti.....shko ne spital edhe lyp afer teje ku ka Santa Klinik te kishes ku do qe jeton Zoti njo edhe qeto klinika maximumin e jepin...na lajmro per gjdo gje
Lida ... (4 vite më parë)
as mos e mendo ket gje Arita....a te shpjegoi doktori pse ka ndodhur ky ngadalesim? dhe qa te tha te besh? sa i kishte rrahjet e zemres bebi? sepse muajt e pare te shtatzanise bebeve ju rreh shum zemra me 180/ min..mirepo me pas i normalizohen..
(4 vite më parë)
Arita e dashur shpresoj dhe uroj me krejt zemren se bebi ty do te lind shendosh e mire te lutem e dashur mos i shweteso shume sepse kjo ndikon tek bebi je e qe ne menyr qe edhe bebi te marr veten veq gjithqysh je tere kohen ne tontakt me mmmjekun she ishalla me forcen dhe vullnetin e Allahut bebi jote do ta marr veten ,na lajmro e dashur
peci (4 vite më parë)
ishalla te shpeton beba e dashur ,un e kam humbur ne muajin e gjashte por nga tensioni i larte. ska dhimbje me te madhe
Malsor Melisa Masar (4 vite më parë)
arita a je n spital ti a qka pot thojn qe me ba tash ti a pe nin beben tu leviz
Arita Shala (4 vite më parë)
Po ktu jam me thojn qe bebes ka fillu Me ju ngadalsu te rrahurat e zemres
E...d...a... <3<3<3<3<3 (4 vite më parë)
une te uroj qe bebi jot te jete mire dhe te lind i shendetshem,mundohu te jesh e qet dhe ti se shqetsimi i madh ndikon negativisht,zoti do te ndihmoj
Mira Shabani (4 vite më parë)
po ban nje kontroll ne spital ne emegjenc shihe ato qka dot thojn
Arita Shala (4 vite më parë)
Po ne gjermani jam kamm qen ne suedin musafir te tezja dhe jam ne muajin6 shumm po kam frik
Mira Shabani (4 vite më parë)
jo in shaa Allah nuk ndodh me duket se dhe nje dit ke shkrujt qe ke qen dikund misafir dhe nuk te kan kontrollu a je kthy ne gjermani nese nuk gaboj
Malsor Melisa Masar (4 vite më parë)
arita pom vjen shum keq per ty ishalla ka gabu mjeku e qka t tha qe me ba tash ti je ne mujin e 6 me sa di un
Dafina Ramadani (4 vite më parë)
me vjen shum keq ishalla nuk te nodh kjo qe po thu un nuk di te kush po kontrollohesh

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?