Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

menyra me e mir per te abortuar
oh sa e merzitun jam moj nena shum para tri dite e konfirmova shtatezanin ,isha ne javen e 6 ,mirpo doktori me tha qe nese don me ardhe me u pasture se kur mora vesh qe jam vetem qaja ngase ,e kam vajzen 5 muaj e gjys dhe me kushte nuk jemi mir ndaj zgjedha me mir te abortoja por nuk d i a ka menir me naj medikament a diqka te pastrohem se edhe prej burrit nuk po don qe ta mbaj kam keto dit vetm qaj nuk kam forc per as gje me
(4 vite më parë)
Mirjeta Daris (4 vite më parë)
paska shum pergjigjje ketu nuk po mundem me i lexu po un po e tregoj nje rast nje e afeme e imja kish mbet shtatzane edhe kish vendos me abertu beben javen e 9 e kish hek beben kurse tash prap ka mbet shtatzane por mujin e 4 pson aksident edhe e humb beben zoti osht i madh mos me hi ne gjyna me nje kijes qe nuk ka pik faji allahu te ndimoft moter
Lola 82 (4 vite më parë)
Valla me do pytje spo ki qare pa u ban nervoz se per mu ndaq te hjek ndaq te man veq qysh sju vjen gjina prej nje sabi te zotit hallki miljonat i dhan me pas nje fmi e ai kishe spo du me majt ne qoft se sdon me majt qa muti po martohesh shko qfryju sakaqev veq me pas une burrin tem qasi e kisha lshu hajahah
(4 vite më parë)
Hahaaaa oj lola qka kam qesh me pergjegjjen tende te dyt hahaaa bash mir e ke se at pun po din me be tani jo spe du fmin qkas ka bree ncncc
Lola 82 (4 vite më parë)
I kisha than qysh po din mej qfry k... mbaje edhe fmin po ai skoka burr po mut
Lola 82 (4 vite më parë)
Elda une nuk e di qysh spot vjen marre me hi ketu me ba ket pytje po me doket qe po don perkrahjen ton met tha aberto jo se besoj qe as nje nen ketu qe te thot aberto keshtu qe shko merru vesh me burr tonin sr na smujm me ja mush menen burrit ton prej interneti edhe me kan qe ti sdon me hjek qat fmi te pafajshum qe dikush ma don me pas une i kish than burrit shko ne rrs . Po bon pytje met te meqme pash zoten qa spo nijka njeti
Laura Laura (4 vite më parë)
elda edashur mjera ti me qfar burri poo qoojke jet po qfar burri esht aj ati me mir me ja vesh nje fustan se marre ne marre per ta me mbajt pantoolla qysh bre ben burri kshtu thuj ati burrit tan myte ket vajzen e par qe eke njehit thuj asht njeren ti po don me myt kshtu qe myte ket te madhen e leje ata qe te lind mua me dhimben shum grat qe jan ne ket gjendje qe burrat i shtin te abortojn pa dashje un te besoj shum mir qe asht duke te shti burri me ber abotr pa dashje oh bre edhe un kam abortu pasha allahu ske rren asnje fjal mu bebi nuk mu ka zhvillu edhe kam ber abort kurr e per jet se harroj at dhimbje qe flokt e mija i shkulsha por nuk me dhimbshin flooket sa kisha dhimbje koket ne thoj e grrysha ma kan shti doo hekura edhe than qe ner mal u hek kur e kan pa qe beba as qe kish livrit nga vendi at her un kam hum gjak shum edhe jam hy ne operim edhe ma kan hek edhe jo ne ks por ne gurbet ka ndodh e gjith kjo e tash qe 5 vjet pas abooortit ma skam mbeh hiq shtatzen
Lina Lina (4 vite më parë)
Valla be elda kurr se kisha abertu kurr edhe pik mendo se mundet meta gjet ndonje gje qiken se je ka doni me bo krim pse spe mbyt Qiken 5 muj pro a mundesh??? Jo nuk mundesh sigurisht vetem Se ate e sheh e ket jo mo moter se psha allahun zoti munet meju denu najsen ku ju dhem shpyrti mas shumti
(4 vite më parë)
flm nena shum qe me perkraht dhe dhat nje mendim @oj lavdije ohoooh metvertet ashtu eshte jo nenaa as un nuk dua ta hjk bebeb por ama kur ta kesh nga dikush at hec e hjka mndjen burrit tim ufff bre jam ne gjendje te keqe shum por gjith sesi so ta bind prap te mos e bej sa bera debat me burrin dhe ja dergova qat shkrim qe ma dergoj fitorja ah e din qka me tha mos u mer me kesi gjerash se kjo pun ka mar fund un nuk dua me femij dhe kaq mirpo do te kembgul me ndimen e zotit dot tja dal sa te mundem te mos aboroj sa me keshilluat moj nena e perdisa qe po mendojn qe nuk jam e vertet un thjesht sen ja bini mendjen me i than qe jan te vetrta se ashtu e kan mendjen dhe e lo te sjane flm shum
Ina * (4 vite më parë)
O anda ti me kujtohesh shume mire po nuk e disha a je ti Ajo qe pat be ket pyetje sa po me vjen mirr e di qe pata lexu qe bebin e ke lind shendosh,sa kg i ka bo vajza tash se sdi sa pate thon qe ka lind sa po em vika mirr iden se ki qe tr ka gezu Allahu ne nje femije te shendoshe...
Laura Laura (4 vite më parë)
anda shum me ppreku historija jote inshalla vajza te rritet e ka jet te gjat e allahu gjithmon na udhzoft ne rrug te drejt se valla mjeret atoo nena qe hjekin bebe kunata e burrit tim ika hek 3 bebe do me then 3 her ka mbet shtatzen bile un shpesh ju tham po ju ikeni perbuz femijet duke i hek ja tash allahu nuk po me fal mu bre zoti i vraft keta gjin qe i mbysin femin e nuk i lajn te rriten po kur nuk d femi pse spo perdor ndoj gje ose ke kujdes vet qyq shum me prekin ksi raste kur ndegjoj per keto gjera te zeza qe i bejn
Lida ... (4 vite më parë)
anda shum me preku historia jote pasi dhe mamit tim i kan pas thene kur ishte shtatzene ne mua te me hiqte pasi mund te lindja me probleme ne zemer per shkak se mami kishte fruth ne ate kohe, por spranoi dhe ja ku jam sot, un linda me zhurme ne zemer por mu sherua deri sa une bera 9 muajshe...
(4 vite më parë)
Oh sot tan diten kam mbet ketu ne ket portal,hahah e kam hek mallin per dy dit,haha
(4 vite më parë)
ksaj eldes allahu i ndihmoft po qka kokan lshu kto tema sot hahahahhahaha na lan ne portal tan diten hahahahhahaha ju pershendes oj nena shum jeni te miraaaaa...
(4 vite më parë)
ncnc,po po tuli mjeku ka,
Shqipe Krasniqi (4 vite më parë)
allahile hale a e paskit ba kuvend qitash qudi si admini spo jav nal po lene kush mos u lodhnii elda e paska nxan veshin dikun po flen e ju kuvendoni
(4 vite më parë)
Oj loqk po ata pune e kajn ato, e nese ti se deshiron femijen tend, cka mundet me bo mjeku, shume i intereson atij, i merr paret edhe lamtumir
(4 vite më parë)
More zot oj genta qysh ka zemer aiii mjekkkk me bo kshtuu aa??????? Kurr e din qe epo mbyt nje gjenje te gjall??A ka zemer aa???Ncnc
(4 vite më parë)
Anda dua ti tregoj edes se si eshte me abrotu se ndoshta mendon qe eshte lehete,,ooh zott
(4 vite më parë)
Shum prekse ngjarja jote anda ishalla e kupton elda se qka ke bo ti per fmin tend edhe pse tkan than me hjek ti ske pranu me humb fmin tan po e ke pranu ashtu si tkan than e fal Zotit e paske fmin pa kurfar tmeta.ishalla vedisohet burri jot e nuk e boni ket krim
(4 vite më parë)
Hahhaha u knaqet tu komentu po elda ja ka fut gjume, veq ne rast se ka nevoj me fshii ajo vjen huahahu,,lavdije ka plot mjek qe i marrin paret edhe e kryjn punen e vet edhe e kan met drejt, pse a do met than mjeku tyy jooo un nuk ta hjeki fetusin aaa?? sa her me bjen me shku ne kontrolla ne kosov, plot femra vin i hekin femijet kryesisht nga perendimi, se ktu kushton shtrejt me abortu,, e nese nuk i dhimbset nanes vet ajo krijes e pafajshme, a don mju dhimt dikuj tjeter aaaa
Anda_ ♥♥ (4 vite më parë)
Lavdijr shujjjjjjjj se mua me kan pastruar dy her mbas abortev besoooo ne zot piskama jeme ne vesh tzoti u ndiii edhe a din qka me vike ne mendje ta mbys veten ne ato momente
Anda_ ♥♥ (4 vite më parë)
Malsor flm e dashur kush i ka femijet qofshin te lumtur me plot jet
(4 vite më parë)
OJ elda a din qysh aborton,,,e marrin nje hekur te gjatt te shtin n evagin te grryn mrena kejt qka kiii ti nxjerrin copat e esguojn nje cop me tevogel me ta lan,,nashti edhe me vakum te pastojr qe eshte ma eveshira a a guxon me hy ne odr ketyr hekrave qe jan te gjata sa krahu i dores,,???Kukuk zott mos ma bjer kur po me kujtohettttt opo habbitemmm qysh guxon me kujutu
Malsor Melisa Masar (4 vite më parë)
anda anda shum um preku rasti jot e vajza jote iishalla ka fat shendet e shum lumturi ne jet u baft 100vjet
(4 vite më parë)
Po kush qenka aaiii doktorr qe te ka than nese don me ardh mu pastruuuuuuuuuuuuu seeeee?????????Kush guxon me than kshtuuuuuuuuu?
Anda_ ♥♥ (4 vite më parë)
Elda e nderuar edhe une po ta japi nji sqarim te kuptosh se me rendsi eshte bebi sesa burri nto tpshurrsha mfal se po shprehna kshtu po pe meritoka me plotsisht .. Elda e dashur mos bej mekat ngoje vetveten mbroje veten mos ju nenshtro drejtav burrit siq pash po rritshe fmij tburrit mos te paqa borq se mos te egzistoft mashkull kund fmijen sja kisha rrit ne kto kushte siq pot trajtoka se te kish trajtuar mir pse jo edhe 2 e 3 ja kisha rrit Lexo Elda lexxo rastin tim ndoshta e din si ka qen plot nji muaj me kan endur per te ma hjekur bebin e 6 muajve nga barku im sepe3 mbas 6 muajsh e konstantun se bebi im ka sindrom down e gjith familja ime me tha te abortoj mos e fundos veten ohh jam pajtu nji her me hjek jam ndalur kam menduar mir emir pasojat e mija ne te ardhmen qka mund te me ndodh pse une mbas 10 vitesh zgjata duart nga Allahu te me jap edhe nji femij si do qoft ma dha mjeksia konstoj qe femiu im mund ti ket jo vetem sindrom down po edhe ca smundje tjera eldaaaa zemer kam marr guzimin nga forca e zotit kam then siq ma ka derguar i lumi allah do e mbajjjj oh lotet sot sme len te shkruaj zemerrrrr e mbajta e linda me detyruan ta lind parakohe se me than duhet shikuar a i mbijeton kesaj jete ku sot e jeton princesha ime bukuroshe linda elda e vogel ne pesh Eldaaaaaa Zotttiiiiiii ma dergoj pa asnjiiiiii semundje pa sindromdown ohhhhhhh eldaaaa vajzen time e shof ka rritet shendosh e mir pse pse nuk jau plotsova njerzimit deshiren ja plotsova Zotittt edhe vet3sssss sottt jam nena me elumtura ne bottttttttttt se perballova gjdoo gje allahu ma dergoj engjullin tim te shendosh mosss elda mos plotso deshira njerzish plotsoja vetes sdu sdu me abortu edhe nese thika ne fyt me hyftt qendro e fort per krijesen tendeeee
(4 vite më parë)
Pse e ban ket pytje ktu ne ket portal per abort kur e din pergjigjen.as ni femer nan qka do koft nuk te thot me abortu.mosni moj se pe mbytni ni shpirt qe po ritet mbrenda teje,kur skeni me qen te knaqur nket jet nqofse veq pak keni ndergjegjje ju me doren e juaj po mbytni fmi.o zot ishalla sesht e vertet spo du me besu
(4 vite më parë)
eh ketu po behet corb fare o iza nuk di me ke te besosh...nuk meret vesh se kush ka vertet hall...
(4 vite më parë)
Haha djana :P dhe mua ashtu po me duket.megjithate keshillen apo fjalët i thash për gjith femerat qe abortojn. :))
Lida ... (4 vite më parë)
elda nese ti nuk dashke me e heq femijen..ule burrin ne tavoline dhe thuaj 2 fjale : un do ta mbaj femijen, kaq mbaroi muhabeti..
(4 vite më parë)
genjeshter esht e gjitha moj ca e keshilloni me......
(4 vite më parë)
shum dit e mir sot e mbushur plot hahahahahaha te shohim se cfar tjeter do dali
Lena Lena Albulena (4 vite më parë)
paske amr kaq shum koemnte sa nuk arrita me i lexu krejt, thuj burrit qysh je knaq ather knaqu edhe tash shum duhet me mendu a don me pas fmi a jo kjo pun nuk eshte hajgare ani me bo me vet deshir ooo Zot tmerr osht kjo stop abortit
(4 vite më parë)
Kur kryt mardhëniei bete qef tani doni te vrisni nje krijesë.për mua te dy jeni fajtor sepse ti mendonit keto gjera me perpara e jo te vrisni nje te pafajshëm.zoti ju falte.
Malsor Melisa Masar (4 vite më parë)
eldaa mos bre se gjyna osht me abortu un kom ni djal gati 5 vjet mas djalit kom pas dy aborte pa deshiren tem veq su zhvillu beba tash gjithqka kisha dhan veq me met shtatzan me pas thmi apet po spo jes e ti masi je shtatzan maje at bebe mos e aborto se i bjen pishman besoo ani qka qe o qika e vogel rriten bashk mu shum um dhimet djali jem qe o njo e spo ka me kon lun ti bisedo me burr binde qe me majt at bebe
(4 vite më parë)
Subhanallah allahu na ruajt ...... Allahu thot ne kuran “ju mos i mbytni fëmijët tuaj nga frika e varfërisë, se ne ua sigurojmë furnizimin atyre dhe juve, e mbytja e tyre është mëkat i madh.” (17: 31)
(4 vite më parë)
elda dhe un po te them qe mos gabo me abortu femiun mundohu me bind burrin , thuj a i don dy vajzat qe i ke ai normal se do thot po thuj e po qyshe pra edhe ai esht i gjall mbrenda meje a po don me byt a keshtu thuaj , uroj te bini ne dakord dhe ta mbash femiun te uroj qdo te mir..
Laura Laura (4 vite më parë)
eeee moj elda un qe 6 vite e keroj nje femi edhe ende skam skam len gje pa provu ve qe te mbes shtatzen por degjitha deshtun e ty allahu ta ka felur nje krijes ndersa ti merzitesh e qan plus doon qe ta hekesh ta mbytesh allahu kur e ka nis ja ka dhan rriskin e vet ajas krijese nuk ke ti nevoj mu qu e me her e mu merzit qe si ke kushtet po allahu jaka shkru rriskin e vet asaj bebe un sa shum qe ta kam lakmi qe ti ke mbet shtatzen ndersa ti poo doon me hek kurse un e keroj shum ate un tu kisha lut mos me merr nje vendim absurd
Dritane Hoxha (4 vite më parë)
O elda mos ban mekat me evlad tanin,se esht dhurat e allahut, E per gjenje ekonomike hiq mos e maj gajlen se ku han nji,hajn edhe dy,po ulu e fol me burrin e mos filloni jeten me nji krim, Vajzen e paske ta rujt allahu,e inshalla ta fal edhe nji djal. E manej merr masa qe te mos te ngelash 7zan Te uroj gjith te mirat,e allahu te ullzoft ty e burrin
Lori M (4 vite më parë)
elda me vjen keq qe ndodhesh para nje prove kaq te veshtire e midis dy zjarreve. Nga nej ane deshira per femijen e nga ana tjeter kjo gjendje mjerimi e besom sje e vetmja. Boll kemi veshtiresi me rrit nje fmi e mendo pastaj per nje te dyte. Kte problem ben mire ta zgjidhesh ne familje me burrin se nuk ben ta diskutojme kot ketu. Fundja ti do e besh nje zgjidhje e qofte me e mira!
Jeta Ime 2013 (4 vite më parë)
Elda flm zemer mi fshi te gjitha please nuk du me me komentuar ne kto shpifesira kam dhe ca komente posht please mi fshij..
(4 vite më parë)
Hjat oj genta kjo ka bo pytje na i japim pergjijgje tani le te zgjeth ama me na ngu neve nuk bondiqka te till
Besiana Xh (4 vite më parë)
Asesi mos e aborto secili femij lind me rriskun e vet,sa nena e pret me padurim te ket nje femij ta ka qu allahu dhe me qen ne vendin tend kurr se kisha hek sepse me dor tande pe mbyt esht njejt si me mbyt qat femi qe e ki.:((((((
(4 vite më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
(4 vite më parë)
po edhe mu me paska pranuar por deri e shenova komentin tre sahat me fal elda
(4 vite më parë)
lavdi te qeshesh aman se sben moj hahha
(4 vite më parë)
Gneta per cilen ummu eke fjalen
(4 vite më parë)
Fitore po une epasna ne shoqeri.
(4 vite më parë)
Ojj fifi pse qa u bo bre a trillim osht aa??
(4 vite më parë)
Oj ummu ruvejda sa her shenon tiii me bon me qesh dhebooll jam nervoz.
(4 vite më parë)
a e keni ndokush tek miqte elden une jo edhe pas komentit qe e bera nuk me ka pranuar, vetem te di qe mos t rri ketu me humb koh se pom doket nuk po ja vlejka , hajr inshallah, ne po i lojm punt e tona keq e po hyjm ketu me humb koh me disa njerz shum keq eshte kjo qe po ndodh shpresoj qe dot vetedijesohen keto \"nena\' se ndoshta nuk jane nena hiq edhe hiin ketu e e prishin renin dhe qetesin e poraalit, elda te uroj qdo te mir
(4 vite më parë)
Ummu pooo aa? jo po largohem krejt pe mbylli llogarin, e po ta plotesoj deshiren e babadimrit
Shqipe Krasniqi (4 vite më parë)
o lene se komente ka marr qaq shum sa qe as hashim thaqi me tadiqin nuk u lodh ma shum hahhaaa ishalla osht rren oj genta
(4 vite më parë)
stoopp dhuness nfamilje hehe :)))) oj Genta mos hyn ne debat se sja vlen osht veq humbje kohe e ty Elda mos abortoo po kshilloje burrin ton se nuk bon tregoj se ka mundesi Allahu me te sprovu tani edhe ne fmit qa ikeni mos harroni,,!!!!
Rudina Rudina (4 vite më parë)
po edhe me kon trillim qekjo qysh ja mendon truni mas pari ket send qysh i shkrun dora kto fjal ishalla nuk o e vertet pra se gjynah me kon qashtu ishallaallahi gjethkond e gzon me fmi
Dafina A A (4 vite më parë)
Mazamakeq e hajt, ska mbet me nejt mo qitu.. Sic thote sabina ju pershendes me nje mbuq ahahahaaha
(4 vite më parë)
Elda a ke ndonje fotot postoj bre se bash po kam qef mi pa ato vajza
dafiiina (4 vite më parë)
allah allah qa spom nin vesh ejjjj breeee ka me miliona gra qe menxi spresin me jav fal zoti ni evlad e me ja thirr emrin ma te mir ne bot NEN kurseeeee tiii do me abortu mos gabooooo un skam proovu ama si femen si jom eshte vshtir kurgja nuk eshte me e vleshem se sa fmija jot maje ne men kape at burr edhe foli pak se zoti ta ka fal e rriteeeee e mos e gjujjjjj se aj fmi ska me ta ba hallalll kurrrrrrrrrrrrrrrr
(4 vite më parë)
Sweety loqko po i shlyen se po djegg, se esht nje trillim i saji ky, dhe sesht aspak e vertet per ate mundohet ti shlyej mos ti shofin nenat tjera, por edhe un zdu ndalem hahahahah inshalla po plas kjo si krypa ne syyy aman
(4 vite më parë)
Rudina ska ma keq vallah zoti kurr ne jet mos ma sjelltt,oh gjithqka japii ma para veten kisha pas qef me pa te vdekur kisha bo shumqka por jooo jo jo jo me hek femin nga trupi..oohh zot qfar jete dhe njerz
Ina * (4 vite më parë)
Abesa,shume mirr e ki,ik se krejt rrence jon bo Mu kan bo durt me muskuj tu komentu ktu me shpirt me i ndihmu pfff...
(4 vite më parë)
Haha genta mos e loll veten ma se tani elda a ba nervoz me ty....E po ti fshin krejt komentet...Hahaha
Linda Al-su (4 vite më parë)
Une gjat gjitj jetes tem skom ni genjeshtra sa kom lexu qetu ne portal per 1 vjet....Sdi njeri as ku.me komentu as kujt me i ndihmu
(4 vite më parë)
e them edhe kete, nuk ka asnje menyre \"te mir\" per te abortuar, une nuk jom provu vet falenderoj Zotin, por nje shoqe e imja ka abortuar jo pse ka pas deshir vet por pse iu eshte dashur, ajo kur tregon per tmerrin qe eshte gjat abortit smund ta paramendosh.... thon me leht eshte me lind se sa me abortu, e ty te them bisedo me burr dhe mos e lejo per kete, vetem nese eshte njeri \" i panjeri \" se per ndrysh askush nuk ka deshir qe te mbys femin etij shpresoj qe dot pendohet per ate qe ka thene... kushtet askush prej nesh nuk i ka aq te mira besoj , kjo dihet. por duhet me e pranu nje dhurat qe ua ka dhen Zoti , dikush jep gjithqka me pas femi e dikush jep gjithqka me e hjek nje krijes te vogel dhe te pafajshme , me fal qe e zgjata por thjesht deshiroj qe ne te ardhmen te di se a ka ndryshu mendimi i burrit tend. shum me vjen keq, te pershendes..
Rudina Rudina (4 vite më parë)
valla bash lavdije kur vujtje ma tmadhe skom perjetu se qa ish gazep me hek pi trupit fmin tond po ishalla allahi i shoh nat dynje se zor ish boll po ishalla kta i kemi me ymer e se provon zoti kerkond
Jeta Ime 2013 (4 vite më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
*anika* *2* (4 vite më parë)
Masi spo pranojke ne miqesi miiq ateher skoka e vertet kjo qka po thot aii na mbyyteeen e pse genta lorenes po I fshihen komentet ti po lyp mendim qysh me tmsu na me bo krim ne menyr ma tmir na krimenele sjemi me dit qysh mbytet fetusi ne bark ishalla nuk provohemi me abortu pa deshir se me deshir svjen ne shprehje hiq
(4 vite më parë)
Edhe un per qata po ifoli Rudina se dhe une kam pas abort ama ska ma veshtir,jo vetum dhimbjaa e trupi por dhe shpirtiii po te djege e po te percjellke ter jeten
(4 vite më parë)
Nusret kurtishi - the aborted (with english subtitles) Https://www.Youtube.Com/watch?V=hlwkteildgm
(4 vite më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
(4 vite më parë)
perse nuk po mu postohet i ter komenti elda e them per te treten her me prano tek shoket nese ka mundesi ta kom dergu ftesen per miqesi , e sa per pytjen qe ke ber nuk kam cte shtoj me shum se qe kam shenu me posht
Rudina Rudina (4 vite më parë)
elda ishalla allahi tndihmon e ishalla nuk e hek fmin po mas shumti ki me vujt ti nese e hek une kom abortu vet po jo me qef po so kon beba mir tre here kom abortu po kur pi mendes nuk mheken ato beba sidomos njo jom kon 13 jav shtatzane ska dit qe nuk i kujtoj e qe nuk merzitna per ta edhe pse e kom tash qiken e ma mir o pak me vujt e mu perla me bur eme bind me mbajt fmin mos me vujt ti ton jeten une vet shum kom vujt mbas abortit turoj fat e ishalla qysh don ti e qysh o ma hajr e bon zoti
(4 vite më parë)
e shenova komentin por nuk mu postu i teri.... per at arsye e fshiva prap, Elda
Ina * (4 vite më parë)
Shujjj,shuj qfar aborti eshe une e kom djalin 5 e muj e gjyse Bile kur mu vonu cikli thojsha hoo prap shtatzan ama veq kom kesh Thash mire se vjen edhe une pune llug i lom po duar hapur e kisha prit,qashtu per gazepi i kisha rrit dyt e skisha abortu,po me erdb cilkli,edhe ti hajt se fillim i doket e madhe ty e ati ooo shtatZane e ju doket qe apo muni ama mos aborto se gjyna edhe veq i ki senet se e pakse qiken ma let e ki,plus asaj ndoshta o djal sa mirr dy gjinit i keni...
Jeta Ime 2013 (4 vite më parë)
Ooo elsa po bej moj zemer si ta ndin ty qa shkrun kot mandej ja fshin komentet. Hajt shnet ty e tand shoq
(4 vite më parë)
O vallahin ti spaske burr as kurgjo se me kon burr kurr skish kerku diqkq si ky krim aq i madh po koia ni frigacak qe skoka per familje as kurgjo se nje burr idh mbur me familjen qe e ka kriju ish mundu me mbrojt familjen e fmija osht dhurats ma e shtrejnta qe vetem allahu din me ta dhuru.... eh sa e sa qifte luftojn per me u shperbly me kt gezim ... e burri yt me kerku me gjun ne berllog kit krijes te allahut un per veti isha tut veq me mendu se le ma me vepru........
Lena * (4 vite më parë)
Oj ti gru hahah kur don mendime nga te tjeret atehere pranoje kritiken ashtu njejt si keshillen e ndoshta ki me lyp prap me mbet shtatzane e nuk ki me pas se ti vet po e perbuz dhuraten e zotit
(4 vite më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
(4 vite më parë)
Oj Genta po me vie habii kjo e mban ne trupin e saj se si e lejon te veproj burri i vet me te kshtu,une per vetii i kisha than nese don mire nese jo rretsames shko se un se hupiii evladin tem tu urrit ne trupin time per tyy,jo vallahun sja vlen as se kam logjikaa me me mbyt femin time per shkak qe burri po thot abortoj jo jo jo jo jo jo,,le te bon sa odn preson ti pse spo fol me familjen tende oj zemer nuk guxon kerkushme zore me te shti aiiiiiiiii mjekkk duhet me u denuuuuuuuuuuu edhe burri jote plus
Shqipe Krasniqi (4 vite më parë)
oj genta mem fal nuk ka faj se na femrat ju besojna shum te ngratat e burrat kan sherr ma shumm se edhe mu jo un te ruj mos u tut e hangra veq un ja besoj se e kom pervoj
Manjola M (4 vite më parë)
O genta ke lekuren e ujkut e nuk ti kan komentet hahaha
(4 vite më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
(4 vite më parë)
Elda se kisha lejuu kurr ket presin me ma bo burri ,pasha zotin kejt bota mu kall e mu djeg eee kurrrrrrrrrr se kisha abortuuu kush eshte aiiii mem than mu abortu kur un dhimbjet i ndjej kush eshte aiii jo bee po shujjjjjjjjjjjj hicu,thuj un smuj me abrotu thjesht thuj ti se ndin dhimbje time dhe diten emire ti pelqefte thuj po riri mos te pelqej ditene mire edhe qaq,qfar naivi ne femij kishe po di aborto.ncnc
(4 vite më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
(4 vite më parë)
oj gent ti nuk ke pun tjetr vetm te ju rrish gjith nenave kontra te lutem mos komento ne ket tem timen se gjdo her do ti shlye komentet fitora sa e mir qenka kjo qe ma pershkrujate do ta bej copi e do tja postoj burrit tim ne fb te ja tregoj ndoshta do ti mbushet mendja shum nena flm un jo qe po kam deshir ta abortoj por e kam nga buri presiion
(4 vite më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
(4 vite më parë)
Elda a din qka ttii shko por ne dhom hyn vetum tii,pastja mjeku lle ti thot burrit qe ke abortuuu dhe aile te mendon ashtu deri sa te rritet beba qe spranojn mejket em ta hek,ose ose si tha nje nene thuju qee je rrezik me hke at bebe
Linda Al-su (4 vite më parë)
Elda lexoja ket tregiminin qe e ka shkru fitoeja burrit tand edhe shihe qka po thot.....Ishalla ndrron mendjen..Une te isha kan ne vendin tand e kisha.nreq.punen me mjekun me than sguxoj un me ja hjzk.femijen
(4 vite më parë)
Sweety ndoshta,, une se paskam pa kurre,, sidoqoft po jap mendimin tim, ketu nuk i ka fajet vetem burri por edhe gruaja, gruaja kur e din cfarr burr ka i merr pilulat edhe mbrohet,, po jan mesu gjithmon veq burri burri i ka fajet,, aiiiiiiiiiihhhhh
(4 vite më parë)
Elda ne qofte se ti nuk deshiron ta heqesh femine, pse po ja lejon vetes me ta hjek mezori...ty aj femi do te te ndjek gjith jetes...
(4 vite më parë)
Elda me vjen keq motra jem por mos lejojnje gje te till,si nuk kendaqet burri jote ,une te kam tregu edhe edhe un e rrit nje vajze teburrit opor ai nuk sillet kshtu me muaa ai ka qef me pas shum femij dhe gezohet,mua me vjen keq per at burrin tende, qe sa vite eshte nga nga gruja e pare
Shqipe Krasniqi (4 vite më parë)
te pershendes elda shum jom nen e 3 fmive kur jom mbet shtatzan mbas djalit jom merzit teper sa qe jom plas tu kajt se nuk besoj se as ni nan ne portal nuk i ka kushtet ma te veshtira se un nuk besoj djali mi ka ba met 7 janar 18 muj mu ka duft me qu te nana se jom tu e prit lindjen e vajzes fmin e 4 jom lodh teper a nuk kom mujt me obortu un jooo ki frig allahun tutu se te pret zjarri i xhehnemit nuk du me te pa ne zjarr nuk e di kush je as ftyren ste kam pa po mos lutu te allahu ishalla ta fal te shnosh.Kunata jem gruja e vllaut 4 vjet martes po e pret hastret ni fmi .Ti ka qu allahu moooos se osht gjynah i madh. me fal se ndoshta e teprova po moosssss
(4 vite më parë)
Genta kjo elda ka qen dhe me par ktu ka treguar rastin e vajzes burrit,,
(4 vite më parë)
jemi duke u zen prej djeshit aj tum bo presion me hjek un duke ju lutur ah moj gane dok kur kem i tha qe pa problem mundem me ta hjke ahhhhhh zemra po edemb nuk di kam edh efrik shum te bej edhe abort
Rrona (4 vite më parë)
Genta edhe une pak po dyshoj po allahu e di me se miri! Ma mir me qen rren kjo bile ja falim eldes \"rrenen\"
*anika* *2* (4 vite më parë)
Po mw vjeq keq qe po shprehna ne ket menyr po spo kom qare pa fol thuj atij burrit ton kur ta ka kojt mos me mrujt mir tash baje un se kisha hjek kuuuuuuurrr veq isha.lut ishalla kom bebe te shnoosh
(4 vite më parë)
Tregim lidhur me abortin Një nënë e merakosur shkoj te gjinekologu dhe tha: \"doktor, kam një problem serioz dhe mjerisht më duhet ndihma juaj! Fëmija im ende nuk është një vjet dhe unë përsëri jam shtatzënë. Nuk dua të kem fëmijë kaq afër njëri tjetrit.\" ... Kështu doktori i tha: \"mirë dhe çka dëshiron që unë të bëjë?\" Ajo i tha: \"dua që ti të ma përfundosh këtë shtatzënësi, dhe shpresoj se do të më ndihmosh ta bëjë këtë.\" Doktori u mendua për disa qaste, dhe pas një qetësie ai ia tha zonjës: \"unë mendoj se kam një zgjedhje edhe më të mirë për problemin tuaj, i cili është edhe më pak i rrezikshëm për veten tënde.\" Ajo buzëqeshi, duke menduar se doktori do ta pranonte kërkesën e saj. Pastaj ai vazhdoj: \"kështu që, në mënyrë që ju të mos keni nevoj të kujdeseni për dy fëmijë në të njejtën kohë, hajde ta mbysim fëmijën që ke në duar. Në këtë mënyrë, ju do të mund të pushonit pak kohë para se të lind fëmija tjetër. Sepse nëse na duhet ta mbysim njërin prej tyre atëherë nuk ka rëndësi se cilin. Mirëpo nëse e mbysim fëmijën që ke në duar atëherë nuk do të kishte fare rrezik për trupin tënd.\" Zonja u trondit dhe tha: \"jo doktor! Sa e tmerrshme! është krim ta mbysësh një fëmijë!\" \"pajtohem\", u përgjigj doktori. \"por ju dukeni se nuk e keni problem këtë, prandaj mendova që kjo do të ishte zgjedhje më e mirë.\" Tani doktori buzëqeshi, duke e kuptuar se e kishte bërë të qartë mendimin e tij. Ai e bindi nënën që nuk ka dallim në mes mbytjes së një fëmije që tashmë ka lindur ndaj atij që është ende në mitër. Krimi është dhe mbetet i njejt!!...
(4 vite më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
Rita . A (4 vite më parë)
pom duket qe per fatin tend po vendoska burri , n qfar shekulli po jetojm kur nuk konsultoheni dhe nuk i zgjedhni problemet bashk , atij ja ka kojt me ta lshu , e tash po lyp me myt fmin e vet dhe me vnu jeten e grus t vet n rrezik ..
(4 vite më parë)
Elda me vjen keq per ty shum me vjen keq,sidoqofte mos eabort ti vetum shko por me abrotttu jo.

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?