Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Bebi im

Prsh nena...


Kam bebin 4 muaj ka 6 dite qe se ka be nevojen e madhe. Para dy dite e kam pas te mjeku dhe me tha deri nje jave mund beba qe ushqehet me gji te mos dale jashte (pra nevojen) po une jam ba shume merak se mos eshte bere kaps por as nuk po i jep me ba se kam degju kur eshte kaps i jep por s`munet ta bej... deri tash skam pas kurrfare problemi po tash kam fillu mi dhane nga pak ushqim tjeter peme  nuk e di a e ka per keta a qa ka dhe prej se ja kam fillu me ushqy me tjera pos gjirit me vjell shume perpara ska vjell shuuume pak.


Me falni qe e zgjata po kam nevoje per ndihme.

(6 vite më parë)
dinaaa (5 vite më parë)
Ju lutem nena metregoni ne qoftse je shtatzan testii htatzanis del me dy vija apo me nje????
(6 vite më parë)
prsh nena ..sot e pata djalin te mjeku dhe me dha ni far lloj gelli me ja shti ne zorr trash pak dhe u shliru mrena dy minutave oo qa jam gzuuu se shum marak mu ka pa ba se kurgja si funksionojke tana menyrat i kam provu thuja qa kam ni e me kini tregu... ju faliminderit shumm qe mu kini pergjigj ne pytje ... mpuq per gjitha dhe shnedet per ju dhe bebet
Gona Isa (6 vite më parë)
Esht edhe nje menyr me sapun e pren nej cop te vogel edhe ja shtin edhe aj i ndimon do bebav, provoje nese spriton, po mir ndoshta mjeku te ndimon neser kur ta kontrollon, edhe shyqyr qe qenka mir e sesht tut kajt se djali kunate mytet tu kajt kur te zihet kaps :P.
(6 vite më parë)
pershendetje nena te gjitha menyrat qa mi kini shkru ktu i provova vetem ket me sardan jo se spo gjaj lule po bebi ime se ka kry nevojen akoma sot u be nje jav.neser en mengjes kam me qu te mejku se me ka than nese sdel nje jav e bjen.. edhe diqka me qudit bebi im esht shum ne qef as gje spo e mundon e se di a esht ber kaps apo sesht kaps se as si jep me ba as hiiq...edeh u dasht me funksionu naj metod prej ketyre qe me kan kishellu nenat nese esht kaps tani po dyshoj se nuk po del vet jo pej kapsi si do qoft neser mjeku me ndimon ishalla se jam shum ne stres...se di qa ka hiq qe spo del jasht
Gona Isa (6 vite më parë)
Ahaa po provoje me termometer qysh te ka then LEndita veq lyje me krem termometrin, edhe ja hjek bebes pampersin e len pak qashtu e besoj qe lirohet kur tja ben me termometer edhe ja trus barkun kapak, se une 1 dit nese nuk del djali gjith diten bana marak mos u zen kaps e le mo 2 a po 3 dit se lej asnjeher :P
Eda 1 (6 vite më parë)
Pershendetje Moki,djali im deri ne 3 muaj pas lindjes e ka pasur kete problem,pediatri me ka preferuar miniklizma Medilax,beso qe menjehere u lirojke dhe u qetesojke,efekte negative nuk ka pasur aspak,me kan ndihmuar shuume per djalin,1 minklizme e kam perdorur 2 dite. Cdo te mire :)
(6 vite më parë)
flm Krenare dhe Diana.. sot i kam dhen dardh e po pres a ka efekt nese jo duhet mi dhan kumbulla pra te hippit neser.mas neser nese ska hala kurgja duhet me qu te mjeku apet se shum jam ba marak.... se ky as spo i jep as sen vetem gazra leshon edhe me pi po pin mir
Maja B (6 vite më parë)
pershendetje moki,vajza ime tani eshte 15 muajshe por ,qysh prej muajit te 4 t vajza ime nuk e bene nevojen e madhe siq duhet,kam qene tek pediatri zdi sa her per kete problem ,por me thot ose ndrroja ushqimin ose ma qet ni gel,po prap nuk ka efket asgjeja,edhe mua me ka then pediatri ti jap dardh kumbull,arshaf me pi,te pershendes
Krenare Kastrati (6 vite më parë)
prsh moki,,, edhe kumbulla i ndihmon shume, une e kam te njejtin problem, ia kam ble ushqim te Hippit te kumbulles edhe nuk ka zgjate shume vajza ime doli jashte(per nevoje ) , te pershendessss
Eliona (6 vite më parë)
Moki edhe bebi im kur pata filluar ta ushqej eshte bere kaps dhe deri ne 5 dite nuk e ka kryer nevojen e madhe, qajke kur i vike me bo por smujke, por i jepsha dhe une dardhe e bejke me lehte, poashtu edhe ka vjell ne fillim deri sa i ka pranu organizmi ngase deri atehere eshte mesuar vetem me gji e tani deri sa u mesu pak, gjithe te mirat.
(6 vite më parë)
lindita jam tu e zi dardhen tash do eprovoj po edhe une kam nis vet ti baj ushimet per bei ama voj si kam qit se kam dit qe duhet flm shum do te lajmroj kismet...edhe bebi im po lshon gazra shum ama spo i jep me ba nevojen hiq si me par e disha se don ta bej fill tash hiq as spo i jep as spo e ban
Luis Luis (6 vite më parë)
ndreq vet ushqimin edhe gjithmon kur ja ziej ja qes ni pik vaj po provoje me dardh tie dhe kam ni temometrin shtinja edhe sillja ne an te kundert te ores edhe ajo i ndimon edhe gaznat mi qit edhe del jasht me trego masandej te lutem se a i ben efekt keto
Luis Luis (6 vite më parë)
moki edhe une ne jtoj en ch mjekja me ka rekomandu me ja ndre
(6 vite më parë)
lindita flm shum po pej gjirit se ka se une 4 muj i kam jep gji e ska pas kurr problem ama si nisa mi dhan sene tjera tahs spo e ban nevojen hiq qe ni jav po don mu ba...edhe do ta provoj me dardh ashtu ndoshta shlirohet......gona une jetoj ne gjermani edhe ktu ka lule sardani po tahs spo sho se veres byti jasht ka afer rruges po tash ku em gjet se spo em doket palidhje hiq kam ni edhe me par per kta ju pershendes shum flm petr ndimen
Gona Isa (6 vite më parë)
Mere fleten me bisht e lules sardanit edhe e lyn bishtin me ndonje krem edhe ja shtin te bytha e leviz aty edhe ja man brenda pak edhe menjeher del jasht, ndoshta tu doket palidhje por provoje nese jeton ne Kosov atje ka lula te sardanit edhe i ndimon, edhe djali im kur te zihet kaps shlirohet menjeher me lule, provoje gjith se mas mirti i ndimon bebes ajo.. ok klm tregojem nese eke provu tani
Luis Luis (6 vite më parë)
moki edhe une une e kam ushqy djalin me gji po qdo dit delke jasht e nuk asht prej gjiut se nuk del jasht te ksiha preferu me ja zi nje dardh vlo ujin niher pak uj shum derdhe ne uj ni pik vaj ateher dardhen laje qero e preje ne rriska le te zihet 7 deri ne 10 min e bluje me mix nese ski mixer me pirun zbute e jepja dardha i nnimon shum

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?