Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Çfarë bëni kundër dhimbjes së barkut gjatë ciklit menstrual?


Pershendetje nena, para se te martohesha gjithmone kam pas dhimbje shume te medha te fundit te barkut, diten e pare dhe te dyte te menstruacioneve, pastaj mbasi u martova dhe linda vajzen 3 here qe me kane ardhe s`kam pas dhimbje, tash ja ka fillu prape. Kush e ka kete dhimbje e di se sa e tmerrshme eshte, edhe kurre nuk kam shpetuar pa i pire 2 paracetamol ne dite ose me ka ndodh shpesh edhe injeksion! Me thoni nena cfare beni ju kunder kesaj dhimbje? Ju pershendes shume.

Fiona . (3 vite më parë)

Shto Koment

  • Kledia .. (3 vite më parë)
    prsh diana.....edhe une kam shum dhimbje diten e pare dhe perdor 1 /2 kafetin menstrual dhe per 10 min te pushon dhimbja..kalofsh mire
  • (3 vite më parë)
    pershendetje Diana,edhe une kam dhimbje te madhe te barkut 2 ditet e para te menstruacioneve dhe kam perdore kafetin menstrual.kjo mua me ka be mire,nese nuk e ke provu keto hapa provo nga 1 ne ditet e para te pish.ndoshta te bejne mire,si dihet.te pershendes
  • Luis Luis (3 vite më parë)
    pershendetje diana edhe une tash jam me mestruacione kam dhimbje te tmerrshme te barkut per mu si pas martese edhe pas lindjes ska ndryshu asgje te nejtat dhimbje sdi qte bej as une

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.