Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Perseri me shqetsimin e njejtt nena
Sdi bre nana qka tboj djalit hiq spi heken puqrat ne faqe veq i dalin si i thahet lekura i ka 4 muj e 2 jav qe prej mujit par spii heken hiq e kam pas shum her te pediatri i ka dhan krem si nimoj e pata ni dit apet ja dha njo hala ma shum ja boni dr pom thot prej kohes anej knej tha alergi smun me pas se fmit qekaq tvogel smuj alergji me pas veq mujm meja ba analizat me kshyr edhe qika jem i ka pas po ma pak kti bash spi heken hiq a keni naj rast kshtu a ju ba ba vaki fmive juve se shum po bana marak e spo di qka me baa ju puth fort
Mijaa . (1 vite më parë)
Nena Dije (1 vite më parë)
Pershendetje edhe un po\' e jap kontributin tim nga pervoja edhe djali in kur ishte 3-4 muj ashtu ju ben faqet e dr I shkroj Krem Allergika. dermifant kindercrem u dasht me prit ni dit deri e marun. Edhe si ekam ly ju kan shnosh faqet mo ska pas nevoj harrova ta cek edhe un jetoj ne gjermani .na tergo pastaj qka pi ban mir ...
Mijaa . (1 vite më parë)
Melizaa flm e dashur Mami ezanes besom qe se pastroj kurr me shampon se edhe mu keit um thujshtin prej shamponit po i ka 2 muj qe veq me uj e pastroj kti veq faqe shqyr ne trup si laa do ta peovo edhe me qesi öl nashta ka efekt flm nga ti Arlinaa flm e dashur neser kam termin edhe ka mi thann qeshtu ishalla ma shkrun naj krem se kta me krotizon pa ti shkru doktori spo ti japin
Arlina Eli (1 vite më parë)
Mija djalit tem keshtu kur i ka ba tre muj jukan ba faqet sikur po thu ti po edhe une jam ne gjermani edhe mjeku niher i qitke do krema tjera asnja si bajke pun kur e qova i thash spo i hiqen dhe djali ndoshta e ka ekzemen tha po edhe ja qiti ni krem me kortezon edhe antibiotik ishkan i perzin edhe si jakom ly o meniher jukan hek edhe ti thuj ae djali e ka ekzem ajo te qet meniher krem se kta jan te poshtwr niher te lajn qashtu tani kur ta shohin qe spi kalon ja qesin vet ama ti lype ma mir mos u ban merak se i hiqen .
Mami Ezanes (1 vite më parë)
Mija mos e laj djalin me shampon por ne uj kur ta lajsh citi qumsht pi gjirit dhe mandelöl, kunata e ka pas vajzen kshu po asaj edhe ka trupi filloj me ju ba e Hebamme i tha mos e laj me shampon por me qumsht dhe mandelöl, vajza tash i ka 2 vjet ajo shum rrall e lan me shampon, si dhe faqet mundesh me ja shperla me qaj kamile ose caj tzi tana ja lyn me vaj ulliri ose me mandelöl,
Emma A (1 vite më parë)
Po sjan te gjith femijet njejt disa me te ndishem disa jo varet mga lekura.Thash nga mjekra se vllau im kshtu djalit vet ju bojke nga mjekra e kur e hjeki ateher u pa qe nime prej mjekrres e ka pas prandaj thash
Meliza Brajshori (1 vite më parë)
Vetem me ly kuptohet
Meliza Brajshori (1 vite më parë)
Provoje me vaj ulliri e dashur edhe puqrat ne fetyr edhe kur kuhet femija posht teper i ndihmon
Mijaa . (1 vite më parë)
Qeshtu thot edhe burii jem so prej mjekrres qka mu ke pik se un sa her qe e sho tu e qaf betas hahaha thojke edhe qika e ka lekuren e but ma kan ja boj edhe ksaj se qikenn e nem 3 vjet
Fitore Sadiku (1 vite më parë)
Sps. E dashur jo bre nuk e besoj qe o Per mjekerr se edhe burri jem boll mjekrrosh eshte edhe shumm shum e puth dajlin e gic e qkas i ban po veq pak i bahet si puqrra edhe i heket shpjett
Mijaa . (1 vite më parë)
Fitore flm e dashur emma po ka bile beagi e man po ska sen qe ja hek me zhilet se ka hek kur edhe se hek veq me maqin e shkurton po apet pot theron edhe mu mdenja mka shku e pi thom po apet spo din mu rujt
Emma A (1 vite më parë)
Nese ka burri mjeker kur e perqaf ose puth
Fitore Sadiku (1 vite më parë)
Kqyr ne abay ose amzon ndoshta mun me gjet. Ose fundja mujn me ta pru me Post prej ks mue familja burrit me post Ma kan pru ne amerik
Mijaa . (1 vite më parë)
Fitore besom qe qikes kur i ka pas 2 muj jam kan nkosov npushim edhe ju banen shumm puqrrat nftyr e shkova ne barnatore ma dhan qeto menijer ja ka hek edhe mo kurr si kan dal amo tashtt ska me shku nkosov dej veres ktu qasi sbesoj qe kaa tasht ma qite nmen se e pasna harru keit ket krem
Fitore Sadiku (1 vite më parë)
Mija. Meses tem qeshtut ju bajke qafa kuq e specialisti ja pat qit ni mas travazol thirret i pat ba hajr, tani djalit motres tem qashtut ne faqe sen si bajke hajr u myt tu ble masta, e na ja patum qu qet krem teavazol i ka ba hajr edhe atina, ban me provu edhe ti po vete edhe mjekun qka pot thot
Mijaa . (1 vite më parë)
Qeshtu i bahen edhe djalit tem te kuqe e si levore jo bash puqrra qysh jan puqrra te mushta a diqka hiq veq si e that e ekuqe pa ja mar edhe un ket krem ska me lan neser ka me kshyrr ditekt apothek mos po ma jepin flm sshumm ndoshta edhe djali jem e ka qaton
Vlora . (1 vite më parë)
Shum pak kohe ka pas djali jem se meniher si e diten qe nuk eshte alergji ne qumsht ja qiti mjekja kete krem por djalit tim i ka than qe e ki ekzem vetem faqet ju bajshin si te kuqe edhe me levore ,, e qikes ju bahen vetem si kuq puqrra te imta ne faqe po si tja lyej te nesermen ska asgje hiq paster ftyren
Mijaa . (1 vite më parë)
Po kysmet te premten ka me vet a sju hekshin as fmive tu hiq a ? A ju bajke tjter kun a veq ne faqe se kti temit veq faqet dej ka nalt a balli mjekrra hunda keit paqt
Vlora . (1 vite më parë)
Se di mija hiq me qka perbehet por te fmija e mi po eshte shum efikas meniher jav pastron ftyren por ti mbasi paske kontrroll pyete mjekun me mir
Mijaa . (1 vite më parë)
Sh s tasht e pash qe qeto pantenol e kom doktori ma ka shkru amo so tu i ba sen se kam ba plot spo di as qka kom sa e lypa mos e kam qeto qka tha vlora po jo po deshka me vet pediatrin mos ma jep e i ba hajr
Mijaa . (1 vite më parë)
Vlora edhe un jetoj ne gjermani a ka krytizon a ? Qe spo e jepkan pa e shkru doktori po tw premten kam teemin muj mi thon mema shkru flm shum e dashur
Mijaa . (1 vite më parë)
Vlora qysh e ka emein qaj krem qe e paske ti a ban mema tregu nese nuk pritonn ? Neta joo moj kurr nuk i ha as lajthit as kinirika as sen pi qetyne se me veti edhe pediatri . Sh s nuk edi edhe un me qkas mos qe ja kam lyy edhe vet kam shku kam ble ne barantore ja kam ly po jo spi nimojn mir pak po ja qetaojn amo jo qe meja hek e kisha peovu edhe qeton nese ba per bebe flm shum nenaa ju pershendes
Vlora . (1 vite më parë)
kremi quhet dermatop fettsalbe 2,5 mg ktu ne gjermani pa recet te mjekut nuk e japin kete krem .. se di ku jeton ti
Sh S (1 vite më parë)
Mija masi beba qenka e vogel nuk po di a bon nje pomade une per qik e pata mar ajo eshte e madhe ne moshe ja kom perdor sepse qikes i paten dal disa puqrra ne fytyr po vetem ne njeren faqe shume pak kjo eshte alergjike ne palloma ta lagta mjekja ja pat qit kete Pantenol Pomade thiret eshte i mir po ti nese ta mer menja me ja perdor vet niher ne barnatore a bon per moshen e bebit ton
Neta Kabashi (1 vite më parë)
Mijaa mos ke honger kikirika ne shtatzani,se kunata ime ka pas ket problem me djal jeton ne austri e i kan thon prej kikirikave e ja pastrojke ftyren me qumsht ka dy her ndit e i kan kalu
Vlora . (1 vite më parë)
Mija mos ka djali ekzem .djali jem kur u kan 2muaj ju shfaqen ashtu puqrrat mjekja ja ndrroj qumshtin se mendoj qe ka alergji ja banen gjitha analizat dhe nuk doli qe eshte alergji por ja dha nje krem dhe 2 here qe ja kam ly meniher ju kan pas hjek ,, tash edhe qikes po i dalin ngapak kaniher po ja lyj me te njejtin krem meniher ja hjek ..

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?