Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

a osht normale..??
qe 12 dite nuk jemi tu u mbrojt. dmth po tentojme per shtatzani ikom pas edhe ditet e ovulimit kur me 22 janar e kom ciklin, por po kom dhimbje ne fund te barkut sikur para ciklit si i kom pas simptomat edhe kur po kryej marredhenie.. a osht normale, a i ka ndodh dikujt?
Jona ♥ (1 vite më parë)
Azra ?? (1 vite më parë)
Unn ciklin ekam te tegullt por ovulimi mdodh mas ditrn e 16 krejt nvaret te organizmi i njeriut,, eh inshAlla..llahh krejt na gzon Zoti ket muj tja nisim mbar ket vit,,,
Jona ♥ (1 vite më parë)
ehh qito dite provo e dashur, nje nate po nje nate jo.. per arsye se sperma e burrit per 48 ore forcohet me shume.. e atyre programeve mos ju beso se asnje organizem nuk osht i njejte.. ato jane automatike kurse ovulim nuk dmth qe ndodh strikt ne diten e 14.. te uroj fat !! puthje!
Ana Lina (1 vite më parë)
Po aaa ..bash sot kam pas tan diten mendova qe jam ftof.po per bark boj...ushtrime edhe pre mu dobsu te zorshme jan shume .flmm shume jona..une nuk.kam bo test veq e kam nje program te ovulicionit kishe..
Jona ♥ (1 vite më parë)
aha, ishalla mbet kete here pra, une per ovulim nuk kom bo test po nbaze te simptomave edhe ((mas shumti jom bazu ne sekrecione kur bohen si te bardhet e vezes kur zgjaten kom lexu qe qat\'here mbet ma se lehti shtatzane se sperma e burrit ngjitet ma mire ato dite edhe fertilizohet veza)) .. cfare ushtrime po bon ?
Ana Lina (1 vite më parë)
Po edhe une e kam pas ovulicionin me 9..Po as vet nuk e di mire kete far ovulizion.Po edhe mujin e kalum e kam provu. Qef po kam e te shoh.Jona edhe sun po pres me dit, jo per tjeter po une boj ushtrime se jam e plit e po tutna .
Jona ♥ (1 vite më parë)
Amin ishalla flm shume ana.. A po tenton edhe ti a ?
Ana Lina (1 vite më parë)
Jona ishalla mbretsh dhe te gzon zoti sa ma shpej me nje bebe te shendosh.
Jona ♥ (1 vite më parë)
Arbnora ska gje loqk.. ma mur mendja menihere qe ki keqkuptu qata nuk pyta kurgjo se e di qe nuk tregon testi deri pas dates se ciklit.. puthje :))
Jona ♥ (1 vite më parë)
Rina, urime zemer ishalla nje shtatzani te mbare e nje bebush te shendosh.. e ishalla e ki ngreh komen zhag hahah.. :***
Jona ♥ (1 vite më parë)
Neal, flm shume amin ishalla presim lajme te mira edhe nga azra.. Mpuq e dashur
Arbnona Elezi (1 vite më parë)
Une. Larg koke.Une kishe neser e ki kohen e periodave me.Fl
Azra ?? (1 vite më parë)
Ohh bunaaaa amin inshall-,llahh goja tlumt ????
Ana Lina (1 vite më parë)
Arbnora si mendon me bo testin pa e prit ciklin a? P.Sh..Nese periodat e fundit kane qen ne fund te dhjetorit ne fillim te janarit kam provu per shtatzani.A mundem me dit me bo testin edhe une menjeher a .Ciklin e kam me 23 janar.
Rina Anir (1 vite më parë)
Jona edhe une i kom pas keto shenja qe i ke cek ne ditet e ovulimit, mujin e pare qe tentova mbeta, dje bera testin ne diten kur eshte dasht mem ardh cikli dhe rezuloi pozitiv, paq fat edhe ti.
*** Buna *** (1 vite më parë)
Jona i paske dit e ovulimit siq te ka thene azra,per test eshte shum heret as mos guxo me bo. Inshalla te plotesohet deshira jona, gjithashtu edhe nga ty azra inshalla presim lajme te mira se shpejti.
Jona ♥ (1 vite më parë)
Flm shume azra, amin ishalla gjitha femrave ju plotesohet deshira te behen nena.. Puthjee :*
Azra ?? (1 vite më parë)
Eh jonaa fixx e paske urojj tet plotsohet deshira
Jona ♥ (1 vite më parë)
aha flm shume, ndoshta se edhe sekrecione te shtuara kom ende... edhe koma e djathte po me pihet..
Azra ?? (1 vite më parë)
Kshu si e pershkrun ti jan shenja ovulimi
Arbnona Elezi (1 vite më parë)
Munesh me bo ni test neser miniher te tregon se une skom pas kurfar sheja veq.mu kamvanu cikli miniher neserit ma ka qit.qe jam inshalla je edhe ti

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?