Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena, a mundeni me me tregu..
a duhet te bej tani ndonje analize pas abortit apo para se me planifiku per shtatzanine e radhes?
Jona ♥ (1 vite më parë)
Jona ♥ (1 vite më parë)
Amin ishalla neal, flm shume
*** Buna *** (1 vite më parë)
Jona edhe une kam pas abort spontan,6 jave, jam pastru me kyretazh,nje jav pas abortit kam pas normal gjakderdhje, pastaj pas 3 jave me erdh cikli, sapo e mbarova ciklin po ate muaj tentova perseri per shtatzani, po ate muaj kisha ngel shtatzane,dmth qe skam bo asnje kontroll e analiz, po shum mir me ka kalu shtatzanija pa probleme dhe e kam Bunen tash 2.5 vjeqe.Uroj qe edhe ti te ngelesh perseri.
Jona ♥ (1 vite më parë)
lona flm, isha 6+2 missed abort e jom pastru me vakum.. nuk e di dy mjeket qe u konsulltova thane eshte me i sigurti se munden me te mbet copa prap duhet mu pastru... sdii ndodhi gjithcka shume shpejte, jom merzit shume po eshte caktim i Zotit.. po mbaj shpresa qe ngelem prap e tme shkoje mire ishalla... mpuq
Sumeja ^-^ (1 vite më parë)
Jona shkruj re edhe niher ne qat pytjen ku kem tu bisedu per abortin tim se sjom ka e gjej me kop ahhah
Li..a..na .. ♥ (1 vite më parë)
Jona me vjen keq qe paske pas abort spontan, sa jave ishe ? Nese ka ndodh me gjakderdhje pas perfundimit te gjakderdhjes shko be nje kontroll shiko a je pastruar , dmth mos lejoo te bejn eksperimentee me trupin tendd, un kur pata abort isha 5 javeshe dhe embrioni kishte dal jasht bashk me gjakderdhjen dmth isha pastruar komplet, shkova bera vetem nje kontroll dhe mjeku me tha ske nevoj per asgje se je pastruar direk me gjakderdhjen dhe menjer pas dy muajsh ngela perseri shtatzane , lianen e kam si dritaaa
Jona ♥ (1 vite më parë)
Mira dhe sumeja flm shume, mjeku me ka thon qe pas dy muajve me shku mi bo gjitha kontrollat e analizat e nevojshme e pastaj mundem me tentu per shtatzani, por une po kom deshire me prit 3 muaj, e kur te pastrohem gjithsesi duhna me shku ne kontroll kismet.. une kisha missed abort, shpresoj qe mos te kem prap problem se ende spo mundem me ardh ne veti e ma e keqja qe nuk po dihen shkaktaret e ketij lloj aborti, cfare te perdori, nga se te mbrohem etj...
Sumeja ^-^ (1 vite më parë)
Jona sbesoj hiq se te ti ka ndonje problem per abort besoj veq ka ndodh ashtu si shumices po ti gjethqysh mbasi qe te maron gjakderdhja kontrrollohu edhe bisedo me mjeken rreth plankfimkmit shtatzanise edhe analizave nqs duhet bere . Nqs te ka thene mu rujt disa .uj ruaju se ti edhe ki mbet meniher shtatzan edhe tash mbas abortit munesh meniner me mbet prit spaku 3 muj
Mira L (1 vite më parë)
Jona kur te tmbarojn gjakderdhja ateher beje nje kontrroll tek gjinekologja per te tpar a je pastru mir dhe pastaj do tregoe a duet tpresish ose te provosh prap per nje shtatzani

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?