Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Sa nana jane ne javen e 40
Ju pershendes te dashura. Desha te dije sa nena jemi ne javen e 40 edhe çfare gjinie kane foshnjet e juaja.. une sot i kam ba 40+3 dite gjinia djale.. po thojne qe djemte shtyjne.. tash po me del e vertete.. ju pershendes shendet e çdo te mire
Narti 24 (1 vite më parë)
Dafina86 (1 vite më parë)
Pershendetje, edhe un jom ne javen e 39+1 ende kurgj ngapak therje dhinta te vogla. Po me tension qe 3 dit sjom mir pom shkon 150 me 90/95 po pi do hapa per tension . Shum po kam frig mos po ndikon te beba
Li..a..na .. ♥ (1 vite më parë)
Ditilaa a beson se nvajzen deri diten e fundit e kem boo, bilee ni nat para se me lind epatem bo memjer mpat ra tapa mukoide tnesermit kam lind edhe ate si me bo ni vezz , ama me djemt paska qen krejt ndryshe, te thash tre muj qeskem bo gjo, oo sa per hurmee a beson se ni paqet per ni dit e kam heng e koot, i kam zi edhe me qumesht , cdo dy dit kam ble hurme se shum i haa por kot, banojm ne kat te tre ngelaa shkallve tu hec, po kur sdashka me dal e kot qenkaaa
Sh-r-g . (1 vite më parë)
Linda po prova sa dush me bo, ama apet sikur mjeku kur ta verteton ska, qashtu ish lian edhe un ne qik kejt tu knu kom shku deri ne fund. Bile bile qat nat qe me ra tapa mukoide kesh tu i thon burrit qu bre nihmom se veq ti e shpejton proceduren, po u shukata thash mos gja prishi gjumin hahaha, e ne qet shtatzani bile bile pom vjen merzi mem fol burri. Ja kom mar inati, veq mish po du me honger zoti hajr e boft. Ahahaha liana kurr se harroj, at nat kur pate kallxu se kejt te thojshum bone se ka sukses ahaha. Haht se vjen momenti. Un ne qik dy dit ren kom pi edhe qumsht me hurma pat kallxu ni nan. E mer me doket gjys litre a ni liter qumesht e zin rreth ni or me hurme. Normal me temperatur te vogel. Edhe pasi ftofet pak e pin qumshtin osht shum i ron ama dom ste bon. Provone nashta kini sukses.
Li..a..na .. ♥ (1 vite më parë)
Ditila qkaaa bre ne vajzen ishaa si flutur as kiloo shtoova as asgjee, ku te shkon mendja per qat punn me ket barkk naaa di baalen e kiloo saa. Tdushh. Trupin tim sun e maaj . I kemii harru qato pun ka 3 jav hahahah , ishallaa bebi te shendosh se cka te jet le te jet
Mami Mami (1 vite më parë)
Ishalla veq i shnosh mas pari osht edhe gati 4 prill erdh , ose Provo me sod bikarbonat nashta ta qillon nese nuk te pritet hahaha
Sh-r-g . (1 vite më parë)
Linda hala gjini e pa zbulume, me 4 prillkom termin nashta me kallxojn. Ktu ti ngrehin vesht per gjini ne gjermani. Mu zemra ddhe mbas intuites djal pom doket, veq shum kom qef qik, motra per motren e kall kejt. Sdi veq shnosh insha llah se qa do let jen, edhe pse kureshtja um myti me dit hahaha
Mami Mami (1 vite më parë)
Ditlia tash qfar gjinije e ki bebin ? Po bre edhe pak na ka mbet mi prit bebet kur ti mbushet menja ktyne tash skena qka me bo , kenza edhe ti gatii koke me pa cikirushen veq ishalla ste shtin me prit shumm hahaha
Kenza Ime (1 vite më parë)
Une jam ne javen e 39+1....kam nje vajze 20 muajshe dhe prape po pres te linde vajze......
Sh-r-g . (1 vite më parë)
Amin linda, un e kom treten shtatzani thojsha ka mem shku shpejt me dy fmi te vogel hahaha, po kjo koha e dimrit osht e sikletshme. Hahahaha e di ka fundi spritet mo. Un si hysha 36 jav thojsha mo ishalla veq shpejt e ma shpejt vje momenti, po hic, djalin 40+1, qiken 39+4. Ajt se ju mo veq momenti juv ndajka nga lindja.
Mami Mami (1 vite më parë)
Ditila dhe ty kan me te shku sahora veq qito dit e fundit me te lon me prit qishtu ste shkojn hiq hahaha ishalla edhe ti ke nje bebe te shendosh
Sh-r-g . (1 vite më parë)
Agahahaha liana e po ti e din shum mir qa te ka ndihmu te vajza me lind ma heret hahahah, boje prap edhe shum shpejt vije momenti. Ohh ju lakmoj qe erdhet ne fund. Un hanez 18+ ajhaha yhyyy edhe shum shum java para, veq shendoSh o zot e me te mira per te gjitha edhe per mua hahaha. Uroj te shliroheni mir e me kollajllek, edhe me beba re shendosha.
Mami Mami (1 vite më parë)
Valla po edhe shum zor qitash ne fund se u ronu edhe trupii as me flejt spo muj edhe shum e lodht , amo ishalla veq kena bebe te shendosh kumedit cila kena me lind e para hahahaha trijat jemi njejt
Li..a..na .. ♥ (1 vite më parë)
Po lindaa vajzen e kam lind 5 dit para terminit e tash ky spo do me daal po hajt se dalin skan ku me shkuuu po shum rendsi valla teper :(
Mami Mami (1 vite më parë)
Edhe un valla krejt i kom provu moj liana po kot hiq hiq ska kush qe ja mush menjen me ardh hahahahahaha , edhe une kom menu qe lindi ma heret se krejt me thojshin qikat lindin ma heret po sish e sakt kjo hiq .
Li..a..na .. ♥ (1 vite më parë)
Spo dalin narti edhe un po boj dush me uj te nxeht po sikur mj la me tftoft hahah hic zben fajde, linda jora na kemi mu qit me kpuc qashtu mthojn mu
Mami Mami (1 vite më parë)
Narti une jam 40 jave e gjinin vajz ,nashta qe pi presim me padurim qata po pritojn me ardh bebat tona hahaha
Narti 24 (1 vite më parë)
Faleminderit shume.. mami nitit e kam nje vajze 23 muajshe.. bora 1234 ma merr mendja krejt varet se kur ke mbet shtatzane.. kjo data eshte sa me u orientu.. oj Liana une qka po boj eshte po hy po rri ka 30min ne uje te nxehte.. e ma shume spe lodhi veten ahaha.. me hyp shkalleve veq me dek gjithe kjo bure hahahaah.. oo zoti na nimoft se edhe fort po tutna diqka.. kur pe boj men qfare dhimt jane
Li..a..na .. ♥ (1 vite më parë)
Narti une jam njejt sa ty hahah gjinin djal , ngelaa shkallve pore kot ende skam ndonje shenj :(
Boa Shq (1 vite më parë)
Narti varet krejt te niri sdon me than kurrgja dikujt i nodh me.shty e dikujt me e lind perpara..njoh edhe nga ato gra shtatzana qe djemt i kan lond para dates edhe nga ato qe kan shty ma shum por njoh edhe nga ato qe vajza ka shty edhe me 2 jav por edhe qe ka lind ma heret..ska lidhje..krejt jan fjal plakash qe kan met..te uroj lindje te leht e bebe te shendosh
Mami I Nitit *** (1 vite më parë)
Narti se pari te uroj lindje te leht tu paskan afru dit un nuk jem shtatzen por desha te them se nuk esht vertet qe djemt shtyjn un kam lind djalin pak para terminit krejt nvaret nga trupi njerit se edhe mu mthojshin jo barkun si qik jo si djal jo ki me lind leht jo zor pff veq fjal kota si grat ma veq din me zbulu hahhaa uroj qe gjithqka te shkoj mir dhe nje be te shendosh a ki femi tjer

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?