Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Sinusi te frmijet
Oj shoqe djali shume ankohet se i dhemb. Alli me para ndodhke njeher ne muaj kishte dhimbje kurse ka nje 5dite qe thote cdo dite me dhem balli, e kam nje mjek te afert sot ishte ketu tek une i tregova tha e ka nga sinuset, te ejtem kam termin te pediatria ta shohim cka do te thote ajo,djali edhe kur eshte i semure me grip vetem me hundet ka problem
Mami D (1 vite më parë)
Lola 82 (1 vite më parë)
zot shyqyr ishallla gjdo here esht i shendetshum
Mami D (1 vite më parë)
Lola po e dashur e pata,e kontrolloj krejt ja mati edhe tensionin krejt tha mire bile tha me duket shume femije i shendetshem, me tha nese vazddon keshtu do e sjellesh prap po te jap udhezim per ne ORL atjeja bejne analizen per sinus. Flm shume qe me pyete,
Lola 82 (1 vite më parë)
engjulli e pate djalin sot te dr qa i tha
Lola 82 (1 vite më parë)
edhe une jetoj ne gjermani ama lypja me ja ba eeg nuk esht e damshme jo qikes te pa i dhan diqka per dhimt nuk bahet se pi dhem shum i dha paracetamoll per fmi
Mami D (1 vite më parë)
Para 2 jave ishim ne kontroll te syte syzat mire i kishte edhe shume permirsim kishte me shikimin,lola une jetoj ne gjermani te ekten do e dergoj tek pediatria ta shohim ca do me thot, e theksova edhe me poshte qe dhimbja mund ta mbaj max 20 min edhe i kalon nuk eshte se gjith dites ka dhimbje
Lola 82 (1 vite më parë)
engjulli ku jeton ti nese jeton jasht qo detja bajn eeg nuk esht e damshe hiqe marakun se po ta besoj e dashur qiken une e kom qe 4 vjet keshtu gjdo muaj ose gjdo gjasht jav i dhem qe shpirtin ma kpunti edhe kjo the balli veq ndodh qe edhe vjell une e kom pas te i syve te i sinusve krejt mir ne perfundim me than migrene qe ndosha i hjeket ne pubertet ko ba edhe une shume her ketu pytje se thojsha nje fmi aq i vogel me pas dhimt mendojsha veq te e keqja po zoti shyqyr jo se me kan qe 4 vjet. kisha pas tjera simptoma ishallllla edhe djalit ton i dalin mir
(1 vite më parë)
Engjulli mamit, nese syzat nuk i ka te pershtatshme mundet me i dhimb koka. Kurrë mos thuaj kurrë, se kurrë nuk i dihet. Ishal lah kaluse
Mami D (1 vite më parë)
Djali im qe kur ka qene 2 vjec mban syza nuk mendoj se e ka prej syve
Ajan Ajan (1 vite më parë)
L&a nuk e di valla neser e ka termminin niher i ka than me i hjek e tash ja kqyrin ma mir qa i bajn nuk e di. Un per veti sjam provu edhe pss edhe vet kam problem me Sinnus shum Moti. Qashtu po i thojn qe dy mjek e tash nspital e ka terminin nuk e di qysh e vendosin. Flm shum Prej teje se i kallxoj kunates.
Jona ♥ (1 vite më parë)
Edhe une kom problem me sinus, vetem i shperlaj me presoll ( uje, kryp e pak sode te bukes) mduket qe me shlirojne pakes.. E vertete qe sinuset sbon mi bo operacion se kthehen prap edhe me keq behen.. Shendet!
(1 vite më parë)
Engjulli mamit koka mundet me i dhimt edhe nese ka problem me sy sidomos balli,. A i ke ba kontroll te syve ndonjëherë, se mos e ka pamjen e dopt ??
(1 vite më parë)
Ajan ajan sinust asht ma mire mos me i operu, se rahat nuk bëhesh kurr, ato nuk largohen kthehen prap, per at arsye asht ma mire mos me i nguc aspak. Por cdo kush e din per vete. Une fmin tim asnjeher se kisha operu nga sinust, ndoshta se ka hiq qat problem ??
Mami D (1 vite më parë)
Ajan djal im i ka 6 vjet e 7 muaj
Ajan Ajan (1 vite më parë)
Engjulli i mamit, vajza e kunates osht 3 vjet e gjys, i kan than sinust i ka e prej sinusve kish dhimbje ne vesh, i kan than ma mir me i hjek tash sa osht e vogel se tani qdo her ka problem. Neser e ka terminin per me ja caktu operacionin. Sa vjet i ka djali yt ?
Mami D (1 vite më parë)
Lola jo nuk ka ndodh asnjeher qe prej dhimbjes ballit te vjell
Mami D (1 vite më parë)
Linda dhe lola flm shume per komentet, nuk e di ca ka po jam be shume merak se ka fillu cdo dite ankohet se ka dhimbje balli por nuk i zgjat dhume max nja 20-30 min dhe pastaj kalon,ndonje dite i kam dhene sirup Ibuflam
Lola 82 (1 vite më parë)
engjulli i mamit mos e ka migrenen vajza jem e ka prej kur ka pas 4 vjet gjdo muaj i dhem kryt edhe kjo thot balli une e kom pas te mjeku i huneve fytit po jo me ka than sinust mir i ka a ka vjellje se qika jem ndodh edhe vjell
Linda Lea (1 vite më parë)
un kam problem me sinusa edhe un ashtu pak me ja fillu fyti mem dhimt direkt kan me mu zan hundet edhe menxi kan mu shliru. Qashtu mdhem balli e mem kap shum shum edhe syt me dhamin
Mami D (1 vite më parë)
Djalit i dhemb balli se nuk paska dal mire pyetja

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?