Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gjumi
Oj nana deri ne cilen mosh ju kan flejt fmija diten,se un djalin pa e qit niher ne dite srrin pa flejt osjt dy vjeq e gjysme
Anea Ana (1 vite më parë)
Suzi *** (1 vite më parë)
Sa ishte koha e dimri orar dites shkurt se kam vu..mirpo tani a zgjat dita dhe po e ve..po puna sem shkon 1 sahat aty me te dhe flen 1or...sedi juve aju flejn fmit vet pa juve aty.? Apo si mi mesu qe te flejn vetem a ka gjet kush naj metod?
Lejla Alihoxha (1 vite më parë)
Djali im 3 vite e gjys nuk flen mo diten e kot amo flen ne 7 deri ne 7 mengjes.vajza 17 muajashe zgjohet 7 flen me 10-12 tani ne 3-5.5.30 dhe pastaj ne 9 ora mbremje.deri ne dy vjet femijet e mi flejn ka dy her ne dite por qe zgjohen ne 7 mengjes
(1 vite më parë)
Un djalin 19 muajsh e qes 1 her ne dit flen 2 or ose 2 e gjys..ne 9 mbramje flen deri 8-8:30 mengjes
Ana E (1 vite më parë)
Un mos.me shti diten as naten nuk flen mir ama shum orar te keq ka ne pra 5 mas dite flen e deri n 7 a 8 mos vet
Ajan Ajan (1 vite më parë)
Anea vajzen e kam parashkollor,3 vjet nprill i bon, prej kur i ka pas 2 vjet 3 muj nuk ka flejt diten, kaniher e merr gjumi ka 5-6 po nuk e la me flejt se kurfar orari. Tani e qes n7 me flejt e deri nmengjes.
Bebi Bebushi (1 vite më parë)
Vajza jeme deri sa ka pas cucell gjdo dit ka flejt n2e30 ka dy or si ja heka cucllen mo ska flejt edhe qohet ma heret edhd lodhet po kot edhe normal qe qartet se gjumi e kfill fmiun. Sa i perket tollovis liberta e kan faz vet mi derdh lodrat tana ant edhe mi lan me ja mbledh prap i derdhin qetash ka nis pak qika jeme qe ni jav spi derdh per qudi perndryshe krejt llojet i don me i pa para syve barbi kuklla kera etj
Anea Ana (1 vite më parë)
Akina ashtu eshte ndoshta po lodhet duke luajtur tani po dojn pak me pushi diten
A . J . N . (1 vite më parë)
une qiken e madhe e kom parashkollor ..qohet mengjes ne ora 8 , ende e qes ne gjum diten ne ora 2 , flen 1 or - 1 or e gjys sa me pushu pak.. qiken e vogel e kom 2 vjet e 2 muj zgjohet ne ora 9 mengjes , e qes qishtu ka ora 1-2 , flen njo 2 or t mira.. femijet kan nevoje per gjum , nese nuk flejn diten qarten nuk rrijn mire deri ne mramje , po kemi nevoj ne te rriturit me vendos koken ne jastek e me pushu e lere me femijet..
Anea Ana (1 vite më parë)
Hahahahah nje dit un ja mshefa lojnat krejt djalit ja nisi me nxjerr en prej kuzhine haha ja qita prap lojnat apet ma mire
Liberta Imee (1 vite më parë)
Walla. O sa se kam pas. Burrinn ska pas. Qaqq. Se. Skish kush mi ble. Ama. Tash qe dy vjett. Per dit. Tzotit kanjoo. Per dit. Ato veq tubovv. Oo. Thashh ni dit gjysen ka mi kalll. Dhoma. E musht. Me lodra. Salloni njejt. Ku me nejt
Anea Ana (1 vite më parë)
Hahahah o krejt fmija qeshtu veq kshyrin me qit lojna se ka i gjojn nuk e di sa dush mshefi hahah pi gjojshin ku jon e ku sjon
Nena sumejes (1 vite më parë)
mu qika deri ne 4v mka flejt diten ka nje ore me shume jo e tash i ka 6v najher i ndodh qe flen kur iht dryshim i kohes a diqka. osht i vogel le te flen sa te don se ka fmi qe sflejn se kan shum energji forc e perkunder leje sa me gjate let flen veq si e sheh se pi ndikon ne gjume te nates mos e fut. tash dita po zgjatet patjeter fute njeher ne dite bje ore nje s me pushu pak.
Liberta Imee (1 vite më parë)
Valla. Sherre. Valla kajher. Me bo nervoz edhe. Sjell hajahahshsh pluss. Qka ka lojnne qett. Eq kur tvjen musafiri hahahahah as spo jam qe ja hjeki as qe ja la. Veq i derdhh edhe. Rrinn
Anea Ana (1 vite më parë)
Hahahaha a bon sherre a
Liberta Imee (1 vite më parë)
O mperbejnn nqka dijnn vjehrria. Merre qoje pak nalt qetsoje hahahaga
Anea Ana (1 vite më parë)
Hahahahah aktiv qenka si djali jem
Liberta Imee (1 vite më parë)
O mojj aneaa ti smundesh me ditt. Qe. Jo oborrinn po shpij kan prej. Saj. Edhe. Me perdee. I del punn. Me. Kuzhinnn. Me banjoo. Dhomt krevetat haahahaha kurr kurrr sulett sod ton diten jasht ka nejttt er e diell u kannn edhe qe quttt
Anea Ana (1 vite më parë)
Qite jasht ma shpesh polodhshinfmija tu nga
Liberta Imee (1 vite më parë)
4 vjet i bonn walla 10 qohet. Ma. E tranonn. Ja nxjerr tona ment. Po me. Qit me. Fleit me zor. Smundesh. Kurr mka lodh mka. Teshh
Anea Ana (1 vite më parë)
Liberta sa vjeqe e ki vajzen hehe
Liberta Imee (1 vite më parë)
Walla e jemja. Aneaa sdi qa o puna. Sajj. As. Sflen ne djep ass. Ne krevat. 1 nates se rahatonn ehe ditenn. Sflenn kurrr. Ralla. Ndodh. Ajo. Punnn a
Linda Lea (1 vite më parë)
Anneea varet fmija sa esht gjumash ka fmi qe si merr gjumi hiq me plas... ka fmi qe pa gjum qarten krejt nuk rrijn kshtu qe sipas mendimit tim duhet me ju pershtat fmis qysh e lyp
Luljeta Berisha (1 vite më parë)
Djali im 3 edhe un ende e qes me fjet diten
Mami D (1 vite më parë)
Une djalin der sa i ka bo 6 vjet e kom vendu me fjet diten e tash i ka 6 e gjys
Anea Ana (1 vite më parë)
Flm gona dhe lori
Lori N (1 vite më parë)
Djali im 4 e gjys ende flen nga dy tri or ne dit te pershendes.
Gona - Lira-liani (1 vite më parë)
deri ne 3 vite fmija e mij

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?