Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Me ndihmoni rreth shtrengimeve ne bark
Nena jam 27 jave shtatzan. Edhe aq shume po kam gerrqe (kontraksione) ne bark saqe as me hec spo mundem biles krejt pom koqitin sun po levizi. Dje kesh ne kontrolle, e nderrova mjekun thash mos pom qet diqka terapi, por jo. Spo di cka te bej. A keni pas ju ksi problemi, nese po, cka keni perdor?
Mira A (1 vite më parë)
Veravesazani (1 vite më parë)
Përshëndetje Mira un ne shtatzanin e dytë prej javes se 12 kam qenë e hapur një gisht kam marrë gjilpera dhe magnezium un as qe kom pas koh te rri ulur se e kom pas qiken e vogel edhe kontraksione kom pas shum shpesh qdo dit sa qe nuk mujsha me hec ne javën e 29 jam hapur edhe me shum gati 2 gisht e gjys por shtatzanin ekam quar deri ne jave e 37 e zgjata pak po desha te tregoj përvojën time isha/lla behet me e mira per ty
Mira A (1 vite më parë)
Faleminderit shume l&a
(1 vite më parë)
Metsil fort 80 mg
Mira A (1 vite më parë)
L&a a mundesh mem tregu qysh jan qujt ato tabletat? Ndoshta e pys mjekun e mi pershkrun edhe mu!
(1 vite më parë)
Mira un i kam përdor to tableta jan kan mi majt ngojë, ama ato jan kan per ngerce. E per ty spo di masi po ke forcime ??
Mira A (1 vite më parë)
L&a oh spe di vall ahin as qka jan kto shtrengime. Barku shume pom forcohet saqe spo mundem as me hec. Pe shof me ane te minutave,nje minut zbutet, disa sekonda me forcohet barku 30-40 sekonda. Perdora nje barn nospa kto dite qe mtha mjeku po hiq spat efekt. Qka ke perdor ti per gerrqa?
(1 vite më parë)
Oj mira ndoshta ske kontraksione se bajagi mirë e ke shty deri tash, e qysh moti je me ankesa. Mos ke bre ngerce te barkut, ama jo kontraksione?? Tkap gerci ne bark e te lshon si me ta ngjit dikush me dorë e met ndrydh mrenda mos je qashtu??? Une ne shtatzanin r parë e kam pas qet problem, kur me kapke qashtu kajsha prej dhimte po mandej me do hapa qe i pata marr me pat kalu ngerci.

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?