Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Vajza me ndihmoni ,si te llogaris ovulacionin ????
Si ta llogaris nese kam cikel te crregullt, nje her 31 nje her 35 e me shum....
Jon Jon (1 vite më parë)
Ema Z (1 vite më parë)
Provo 1 dit po 1 dit jo
Jon Jon (1 vite më parë)
Te dashura shum flm per prgj keni sh te mira... kur e pata dy muaj 31 dite ne muajin e trete e provova ne diten e 15-16 te ciklit... cikli me erdhi ,por mbas 41 ditesh nga dita e pare e ciklit te fundit..dmth nuk ngela... kte muaj them ta provoj me shpesh.. ???? Esht e nevojshme te marr ndo1 mjekim apo thjesht t tentoj shpesh?? Ndo1ra nga ju ka pasur kte problem?? Jeni sh te mira
Ema Z (1 vite më parë)
Jona mua mjeku me ka thene qe ovulimi peraferisht llogaritet psh nese cikli te zgjat 35 dit e llogarit 35-14=21 pra rreth diteve 20 21 22 qe nga dita e pare e ciklit mund te ndodhe ovulimi.Edhe une si ti km cikel sh te crreegullt e se llogaris dot.Km muaj qe spo egjej dot se kur,vec ishalla na ndihmon zoti
Necinije Bebe (1 vite më parë)
Jona ne sistina e llogaritshi ditet e ciklit me pjestim 2 mendoj se jam e kjart dhe ndiq shenjat qe mund te verejsh ne diten e ovullimit
Jona ♥ (1 vite më parë)
Jona, askush nuk e din sakte kur e ka ovulimin edhe me cikel te rregullt.. une kur kom tentu kom kry marredhenje nje nate po e nje jo, dmth cdo 48 ore qe te forcohet sperma.. edhe me shume jom bazu per ovulim te sekrecionet kom lexu qe kur jon te zgjatura sikurse mukoza e hundeve ato dite osht ovulimi .. te uroj fat ishalla mbet!
Linda Lea (1 vite më parë)
Jona me qe ke cikel te qrregullt e ke fshtir me llogarit edhe fshtir me ja qellu. Veq me teste te ovulacionit mundesh nashta me ja qellu. Ovulacioni ndodh zakonisht ka mesi i ciklit po me qe ti e ke te qrregullt nuk dihet kur e ki veq me test mundesh me gjet
Jon Jon (1 vite më parë)
Verona flm per prgj.. kam dy aplikacione ovia dhe flo por te kerkojn sa dite te zgjat cikli,e duke qen qe une se di sa me zgjat, ma llogarisin gabim
Verona Hoti (1 vite më parë)
Llogaritet 5 dite pas dites se fundit te menstracioneve,dhe zgjat dikuh 9-10 dite..per me sakt merre aplikacionin My Calendar ne telefon,vetem e shkruan diten e pare te mens.te fundit dhe ai vet i llogarite qdo muaj,te uroj shtatzani te shpejt :)

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?