Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kerthizes se vajzes i vjen era e keqe
Mirembrema mikesha, linda vajzen para 4 diteve dhe ne pergjithsi duket mire edhe kerthiza duket mire ka filluar ti thahet por i vjen era e keqe kur i afrohesh a eshte normale?
Lejla Z (1 vite më parë)
Lejla Z (1 vite më parë)
Sod i ra edhe shume mire e ka pothuajse ju ka tha nuk pi vjen era as kurgjo. Kur ju pyta nuk i pat ra hala edhe i vike era u shqetsova shume se vajzes se madhe nuk i ka ardhe era as nuk ka pas kurrfar problemi. E pyta edhe nje pediater dhe me tha qe eshte normale perderisa nuk i ndryshon ngjyra dmth nuk i behet e verdhe ne te kaft ose kullon. Faleminderit shume nena per pergjigjjet.
Lorna Emel (1 vite më parë)
E dashur Lejla me shpjego pak me mir te lutem..tani kerthiza i ka ren vajzes apo jo?? nese po duhet ta dergosh tek pediatri qe ta shohi sps kerthiza ka nevoj dhe mbrapa per mjekim derisa te thahet mire.. dhe nese nuk i ka ren akoma duhet tja mjekosh me alkol..
Lejla Z (1 vite më parë)
Gati krejt ju ka tha as nuk e ka te skuqne as kurgjo vec era mu ka bo marak pi vjen, gjate dites po ia boj me puder e kom te gjermanise eshte rossmanit. Te pediatri se kom kontrollu pervec ne spital kur e kan kontrollu se e lash te henen.
Lorna Emel (1 vite më parë)
Jo nuk esht normale te mbaje ere..A e ke mjekuar..??
Mami I Nitit *** (1 vite më parë)
As mu sme ka ndodh beja nje kontroll me mir
Linda Lea (1 vite më parë)
Mu nuk mka ndodh ashtu. Kisha thon me bisedu me pediater.
Suelasue (1 vite më parë)
Djalit tim i ka ra kerthiza 3 dit masi lindi i ra ate dit qe u ktheva nga spitali. Mua nje infermjere qe mora ne shtepi me thoshte tia lyja me puder sulfamid se ja mban te thate dhe e disifekton ne te njejten kohe provoje dhe lyeja dy ose tre here ne dit me puder sulfamid. Esht shum e mire. Ose lyje sa here qe e nderron

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?