Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

lengjet e frutave
Nena prsh. A ju jepni ju femijeve te pijne lengje frutash, amita? Vajza ime qysh kur la gjirin i pin shum, qumshtin tjeter nuk e pin aspak. Por kto amitat i pin shum dhe nga 3 amita te vogla ne dit. A i bejn dem? Me tregoni nga eksperienca juaj
* Armina * ♥ (1 vite më parë)
* A & D * (1 vite më parë)
Vajza ime pin ndonjeher kur i shtrydh portokall apo dicka tjeter,lengjet e gatshme nuk i do,perndryshe pin shum uj,qumeshtin se pin hiqqq hiqq prej kur e kam nda prej gjiri ska fut qumesht ne goj.
Mami I Nitit *** (1 vite më parë)
Sjan te mir hiq valla un sa tmundem do mundohem ta mbaj larg sheqernave djalin se asnje vitamin skam pos dem por femija bash teken aty ku ti thush qe sban e paq me jet te gjat vajzen mundohu gjdo dit ka pak me ja hek se perniher smunesh mja hek edhe fmija kajher po lypshin rregull nese i thu jo me mbet jo edhe nese qan por ne si nena na thehet zemra smunemi me pa ashtu ahhaa
Ema Z (1 vite më parë)
Jepi lengje natyrale ato amitat do ja shkaterrojne dhembet plus sheqer i tepert esht e te mira hic sjane.
Ajan Ajan (1 vite më parë)
Armina edhe qika jem shum pin lengje, prej qe e kom hjek prej gjini qumesht as kjo ska pi. Diten pin shum se naten ndodh naj her rrall qe osht nxeht qohet me pi. Jam mundu me ja ba edhe vet po hiq spo i pin. Edhe pse sjan tmira hiq kto qe i blejm po spo kem qka me i bo, po i lypin.
* Armina * ♥ (1 vite më parë)
Flm nena. Vajza me par nuk ka pi asgje veç gji e uje. Tash i pin shum. Me vjen edhe keq tia ndaloj. Kam me hall ti mesoj qumshtin se te pijn lengjet e frutave. Kam provu edhe un kshu me nesquik por nuk i pelqejn as me biskota pak i han.
Klea K (1 vite më parë)
nese pi ahum lengje e nuk pin qumesh i prishen dhembet vajza ime n gusht i ban 4 vjet qe 1 jav nuk po i jap qumesht me shishe po ja baj me neskuik edhe po ja qes n git me keksa pe pin gjat dites i pin 2 shishe qaj kamomil 2 shishe qaj vill edhe i pin 2 shishe sok ndersa naten i pin 2 shishe sok tash perpara i kom dhan qumsht tash masi ja kom nal po ja jap her kamomil her sok naten kunat prej se e ka hek prej gjinit veq sok qumshtin sja ka pi po dhembet ju kan prish osht 3 muj mas qikes tem tem
(1 vite më parë)
Esenca jan zemer.Sheqerna tpadobishme komplet. Me mir shtydhja vet frutat vajzes.

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?