Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Sekrecione ngjyrë kafe

Pershendetje. Doja tju beja nje pyetje ne lidhje me sekrecione kafe, ciklin e fundit e kisha ne 22 janar, sot kisha diten me ardhe periodat i kam cdo 27 -28 dite, kam pas shenja urinim shpesh fryerje goksi pak dhimbje barku, sot ne mengjes me erdhen pika ngjyre kafe. Cikli im sfillon keshtu, sot gjithe diten sekrecione ngjyre kafe nga pak, ju lutem me ktheni nje pergj, a mund te jem shtatzene me keto shenja dhe pse cikli filloi keshtu? Ju flm.

Rozana (6 vite më parë)
Luizza (6 vite më parë)
Asnje trup nuk eshte njejte, asnje shtatzeni nuk eshte njejte. Ka gra se bile edhe kane menstruacione 3 muaj edhe jane shtatzene. Ka edhe gra se kane gjate gjithe shtatzanise. Une kur kam mbet shtatzane sme ka ardh cikli mirepo ka ndodh 5-6 here gjate shtatzanise kam pas sekrecion te kafte. Suksese.
Rozana (6 vite më parë)
Faleminderit te gjithave qe me dhate pergjigje, do e deshiroja shume qe te isha shtatzane por as kete muaj sme ndodhi, me erdhi cikli sot rregullisht, u merzita, nejse ju faleminderit nga zemra, gjithe te mirat.
Ardiana Hasani (6 vite më parë)
peshendetje rozana une te kisha then qe te pritesh edhe nja dy dite nese te vazhdon vetem me te kafta ateher ta provosh nje test ,sepse nje jav para teje ka qen nje nene rastin e njejt si tendin e ka pas ajo ka shkruar ne portalin e nenave dhe e ka bere te njejten pyetje si te juajen te njejtat shenja i ka pas mirpo pas dy ditesh e ka bere testin dhe i ka dal pozitiv ka shkuar te gjinekologu dhe i ka than qe je shtatezen ka qen nje gezim i pa pershkruar peer te .shpresoj qe edhe ti ta perjetosh po te njejtin gezim.
Francika (6 vite më parë)
Pershendetje Rozana jam nene e dy femijeve! Nuk besoj se jeni shtatzene sepse ne shtatzeni nuk mund te kete sekrecione pervec se te bardhave. Ne cdo sekrecion fryhet gjoksi ke dhimbje barku ndodh qe nuk ndihesh mire! Ne shtatzani ma se pari fillon dhimbja e lukthit te vjen mund sikur don me vill nuk te hahet asgje ndodh qe hup peshe deri ne muajin e 4 te shtatzanise e keshtu e dashur te uroj qe se shpejti te jesh nje nene e mrekullueshme!

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?