Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Studimet/djali
Pershendetje nena! Kur isha e fejume nuk dojsha me u martu derisa ta mbaroj fakultetin. Ashtu edhe veprova. Tash dua te regjistroj masterin por e kam djalin 7 muajsh. Jam ne dilem a do te mund tia dal? Djalin ia lë vjehrres, por si dhe kur te mesoj. Djali me zgjohet shume shpesh naten per te pi, diten po jam shume e lodhun. Dua mendimin tuaj?? Mpuqq
Mjalta Mjalta (8 muaj më parë)
Blerta Dedushi (8 muaj më parë)
mjalta une po te tregoj per vete nese ske vullnet ske ambicie smund te besh asgje , une kur u martova me mbeti vetem nje provim dhe tema e diplomes , tash ka 5 vjet qe jam martuar dhe akoma skam mund ta jap ate provim , qdohere duke nxjerr arsyetime fmija e keso gjerash , plus jam vetem me burrin sme pengon askush , shpresoj te me mbushet mendja ndonjehere dhe te mbaroj .
Lina ** (8 muaj më parë)
Mjalta,edhe un ashtube paramendova qe ta kryej fakultetin pastaj te martona por mdoli ndryshe,ne vitin e dyte u martova e e vazhdova prej te burri ish shume rende e martuar te kryesh shkoll por jo e apamunder pastaj me erdhi ne jete vajza pastaj djali dhe ikam afer me moshe,provimet ikam perfundu tash po pres me diplomu..beso se un vjehrren e kam po kurr smi ka majt cdo gja vet me pun shtepije,me femijet dhe plus shkolla..kur kam patur provim ikam mar me vete e ikam lan te nana jem pastaj kam shku ne fakultet shume rende por me ndihmen e zotir ja dola..flm i takon vetem Atij
Mjalta Mjalta (8 muaj më parë)
Faleminderit mikee shume. Bebi bebushi juridikun e kan te mbarume e du prap me vazhdu shpresoj qe do te behet mire per te gjet nje pune te profesionit tim.
Bebi Bebushi (8 muaj më parë)
Mjalta masteri i ka gjithsej 10 deri 13 provime i jep sa hap e mbyll syt. Mu me vjen gjyna nga vetja qe se kam kry me sy mbyll i jep provimet vetem ndjeki ligjeratat dhe thjesht pasdite lexo nga ni flet mjaft e ki. Regjistroje meniher nket afat. Qka po don me magjistru?
A . J . N . (8 muaj më parë)
Mjalta kqyr pak ma posht dje ka qen nje tem rreth studimeve per nenat me femije.. sigurisht qe osht ma shtir mirpo kur flen djali ti shfrytzoje kohen ne maksimum dhe meso.. sepse qdo send arrihet me pune dhe vullnet .
Jona ♥ (8 muaj më parë)
Kur ke vullnet te gjitha mundesh me i arrite... Suksese!

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?